Connect with Us

All posts tagged "Pagesat"

Politikë 11:38 - 28 Prill, 2020

Skandalet me inceneratorin e Tiranës/ 4 milion euro për Klodian Zoton, në kulmin e pandemisë

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka nxjerre në dritë të tjera fakte në lidhje me koncesionin 128 milion euro të inceneratorit të Tiranës. Një dosje korruptive,...

Sociale 20:25 - 20 Prill, 2020

“Të mërkurën mbyllen pagesat e paketës 1″/ Ahmetaj tregon bizneset që s’përfitojnë shtyrjen e tatim-fitimit

Koordinatori i gjendjes ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj ka shpjeguar edhe njëherë dy paketat e qeverisë. Ai tha se paketa e parë është fokusuar të bizneset...

Ekonomi 22:10 - 13 Prill, 2020

Shtyrja e pagesave të tatimfitimit/ Ministrja Denaj sqaron se çfarë ndodh me biznesin e madh

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj një një lidhje me emisionin “Open”, foli për masat e qeverisë për të shpëtuar ekonominë ndërsa sqaroi dhe shtyrjen...

Lajme 14:13 - 3 Prill, 2020

Përplasja dhe vjedhja/ Digitalb nuk paguan QKK për filmat shqiptarë

Platforma Digitalb ka një përplasje të fortë më QKK (Qendrën Kombëtarë të Kinematografisë). Prej disa muajsh kjo platformë nuk i paguan asnjë qindarkë QKK-së. Mëgjithësë në...

Politikë 17:29 - 25 Mars, 2020

Rama i prerë/ Taksat dhe dritat do paguhen një më një!

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një video konferencë online me ministrat e qeverisë për situatën e koronavirusit. Rama sqaroi edhe njëhere se dritat, taksat dhe sigurimet...

Lajme 18:47 - 19 Mars, 2020

‘Kush nuk punon, nuk paguhet’/ Call Center dhe fasonët rinisin punën mes pasigurive

Edvini* u rikthye të martën në tavolinën e tij të punës me një palë doreza plastike në duar dhe maskën e vendosur në fytyrë. I riu,...

Sociale 19:12 - 16 Mars, 2020

“Ata sot janë Shqipëria!”/ KSSH propozim qeverisë: 2 mije euro pagë për mjekët, i mijë për infermierët

Dalja masive e shqiptarëve ditën e shtunë pas një thirrje spontane për të duartrokitur bluzat e bardha ishte tregues i qartë se sot mjekët dhe infermierët...

Politikë 21:17 - 6 Mars, 2020

Skandali i Barcelonës/ Si e mbylli Prokuroria dosjen e pagesave të Fushës për krerët e bashkisë

Më 17 dhjetor 2019, Prokuroria e Tiranës iu drejtua gjykatës me kërkesë për pushimin e hetimit ndaj zyrtarëve të lartë të Bashkisë së kryeqytetit, të cilët...

Politikë 14:28 - 25 Shkurt, 2020

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Hipokrizia dhe gënjeshtrat politike të Lulzim Bashës nuk i përbëjnë më përshtypje askujt. Tashmë CNA.al ka treguar me fakte konkrete, rast pas rasti, sesi gënjen publikisht...

Sociale 22:05 - 10 Nentor, 2019

Nga 70 mijë lekë në 7 mijë euro/ Mjekja tregon përse la Shqipërinë për Gjermaninë

Kjo është Marsela, mjeke kirurge, jo në Shqipëri, por në Gjermani. Në 2010 përfundoi studimet në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë dhe ishte gati për të...

Partneritet Privat-publik
Ekonomi 08:23 - 5 Nentor, 2019

Projektbuxheti 2020/ Rriten pagesat për koncesionet PPP, arrijnë në 120 milionë euro 

Qytetarët shqiptarë do të paguajnë nëpërmjet taksave të tyre në buxhetin 2020 mbi 14.6 miliardë lekë (rreth 120 milionë euro) si pagesa për 14 kontratat koncensionare...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 11:03 - 26 Korrik, 2019

Ish-kryekomunari që u shpërblye nga Rama/ Nuk flet kurrë, por përfiton miliona

Deputetët janë zyrtarët me dembelë, por që përfitojnë më së shumti nga taksat e qytetarëve. Po i quajmë zyrtarë dhe jo politikanë, për shkak të nivelit...

Aktualitet 14:24 - 19 Mars, 2019

Pagesat e PD për lobim/ Letërporosi jo vetëm nga SHBA, por edhe nga Skocia  

Çështja e pagesave për lobistët amerikanë, të cilët ndihmonin Partinë Demokratike gjatë protestës në çadër, në vitin 2017, pritet të rihapet për shkak se ka zhvillime...

Aktualitet 19:00 - 25 Mars, 2018

Nga motorët te kamionët, sa do paguajnë mjetet që kalojnë në Rrugën e Kombit

Qeveria dha me koncesion mirëmbajtjen e “Rrugës së Kombit” e për këtë kompania koncesionare ka vendosur që nga mesdita e sotme të testojë sistemin e TOLL,...

Sociale 17:42 - 13 Mars, 2015

Ndryshime në Kodin e Punës, rriten pagesat për ditët e festave

Kodi i Punës do të pësojë ndryshime që pritet të sjellin rritjen e pagesave për punonjësit. Ekspertët e Ministrisë së Mirëqënies Sociale janë duke hartuar një...

Kryesore 09:35 - 28 Shkurt, 2015

OSSHE shtyn afatin e pagesave të prapambetura

Sot duhej të ishte afati i fundit i nënshkrimit të marrëveshjes për shlyerjen e pagesave të prapambetura të energjisë elektrike por duke parë radhën e madhe...

Aktualitet 11:47 - 25 Shkurt, 2015

Korçë/ Rradhë të gjatë në sportelet e OSHEE-së

Afrimi i datës së fundit (28 shkurt 2015) të caktuar nga qeveria për pagesën e plotë të  debive, duke hequr kështu 80% të komatëvonesave ka bërë...