Connect with Us

All posts tagged "Pagesat"

Sociale 22:05 - 10 Nentor, 2019

Nga 70 mijë lekë në 7 mijë euro/ Mjekja tregon përse la Shqipërinë për Gjermaninë

Kjo është Marsela, mjeke kirurge, jo në Shqipëri, por në Gjermani. Në 2010 përfundoi studimet në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë dhe ishte gati për të...

Partneritet Privat-publik
Ekonomi 08:23 - 5 Nentor, 2019

Projektbuxheti 2020/ Rriten pagesat për koncesionet PPP, arrijnë në 120 milionë euro 

Qytetarët shqiptarë do të paguajnë nëpërmjet taksave të tyre në buxhetin 2020 mbi 14.6 miliardë lekë (rreth 120 milionë euro) si pagesa për 14 kontratat koncensionare...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 11:03 - 26 Korrik, 2019

Ish-kryekomunari që u shpërblye nga Rama/ Nuk flet kurrë, por përfiton miliona

Deputetët janë zyrtarët me dembelë, por që përfitojnë më së shumti nga taksat e qytetarëve. Po i quajmë zyrtarë dhe jo politikanë, për shkak të nivelit...

Aktualitet 14:24 - 19 Mars, 2019

Pagesat e PD për lobim/ Letërporosi jo vetëm nga SHBA, por edhe nga Skocia  

Çështja e pagesave për lobistët amerikanë, të cilët ndihmonin Partinë Demokratike gjatë protestës në çadër, në vitin 2017, pritet të rihapet për shkak se ka zhvillime...

Aktualitet 19:00 - 25 Mars, 2018

Nga motorët te kamionët, sa do paguajnë mjetet që kalojnë në Rrugën e Kombit

Qeveria dha me koncesion mirëmbajtjen e “Rrugës së Kombit” e për këtë kompania koncesionare ka vendosur që nga mesdita e sotme të testojë sistemin e TOLL,...

Sociale 17:42 - 13 Mars, 2015

Ndryshime në Kodin e Punës, rriten pagesat për ditët e festave

Kodi i Punës do të pësojë ndryshime që pritet të sjellin rritjen e pagesave për punonjësit. Ekspertët e Ministrisë së Mirëqënies Sociale janë duke hartuar një...

Kryesore 09:35 - 28 Shkurt, 2015

OSSHE shtyn afatin e pagesave të prapambetura

Sot duhej të ishte afati i fundit i nënshkrimit të marrëveshjes për shlyerjen e pagesave të prapambetura të energjisë elektrike por duke parë radhën e madhe...

Aktualitet 11:47 - 25 Shkurt, 2015

Korçë/ Rradhë të gjatë në sportelet e OSHEE-së

Afrimi i datës së fundit (28 shkurt 2015) të caktuar nga qeveria për pagesën e plotë të  debive, duke hequr kështu 80% të komatëvonesave ka bërë...