Connect with Us

All posts tagged "pagat"

Sociale 22:57 - 24 Mars, 2020

Ahmetaj flet për pagat/ Ja tre kategoritë që përfitojnë nga paketa

Ministri Arben Ahmetaj i cili është emëruar për të menaxhuar përballimin e situatës së koronavirusit, ka treguar ditën e sotme se si do të paguhen qytetarët...

Politikë 19:40 - 23 Mars, 2020

Paralajmëron ish deputeti i PD-së/ “Nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, vendi rrezikon kaos”

Ish deputeti i PD-së, Agron Shehaj, shprehet se nëse qeveria nuk paguan urgjent pagat e qytetarëve, të cilët qëndrojnë të izoluar në shtëpi për shkak të...

Politikë 12:23 - 17 Mars, 2020

“Rrini të qetë dhe bëni durim”/ Rama: Nuk do të vijë fundi i muajit pa pagën e gjithkujt që qëndron në shtëpi

Kryeministri Edi Rama iu ka drejtuar një apel qytetarëve të rrinë të qetë, pasi sipas tij, për të gjithë ata që rrinë në shtëpi, nuk do...

Ekonomi 08:23 - 17 Mars, 2020

Bizneset në pamundësi për pagat/ Ç’do të ndodhë me të vetëpunësuarit

Biznesi kërkon që qeveria të përballojë faturën për pagat e punonjësve. Përfaqësues të shoqatave pohojnë se nuk kanë aftësi paguese të përballojnë pagat e punonjësve, për...

Sociale 08:11 - 17 Mars, 2020

“Ata sot janë Shqipëria”/ Propozimi: Dy mijë euro pagë për mjekët, një mijë euro për infermierët

Ndërkohë që Shqipëria po përballet me “betejën” kundër koronavirusit, ata që janë në vijën e parë të frontit janë mjekët dhe infermierët. Nisur nga kjo situatë,...

Denoncim 18:05 - 17 Janar, 2020

Dalin faktet/ Diskreditohet përfundimisht sindikata me 4 veta e Arlind Qorrit

Sindikata e krijuar nga Organizata Politike e Arlind Qorrit në Bulqizë, pas tymnajës që u përpoq të krijonte, pasi u ndesh me faktet, duket se ka...

Denoncim 22:10 - 16 Janar, 2020

“Europa agjensi” çon qytetarët për punë në Danimarkë e u vjedh pagat

Denoncimi i radhës në “Stop” ka ardhur për agjensinë e punësimit “Europa Agjensi”. Julian Bajraktari tregon, se para një viti bashkë me gruan, aplikuan për punë...

Denoncim 17:56 - 11 Janar, 2020

Denoncimi/ Pas pedagogëve, qeveria lë dhe invalidët pa rroga

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se invalidët nuk kanë marrë akoma pensionet e muajit dhjetor. “‘Narkobanditet e...

Politikë 22:05 - 6 Janar, 2020

Rritja e numrit të emigrantëve/ Shehi: Rama punon vetëm me biznesmenët e mëdhenj

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report tv, ka folur në lidhje me situatën në Shqipëri përgjatë vitit 2019, ku edhe u...

Sociale 19:57 - 16 Dhjetor, 2019

Katër muaj pa marrë rrogën/ Punonjësit e rafinerisë së naftës në Fier ngrihen në protestë

Punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh “Tosk Energji” kanë dalë gjatë ditës së sotme në protestë. Sipas asaj që raporton Report Tv,  punëtorët nuk kanë marrë...

Politikë 16:41 - 9 Dhjetor, 2019

Ahmetaj përgënjeshtron opozitën për fondet pas tërmetit/ Nuk cënohen pagat dhe pensionet

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, foli për akuzat e ngritura nga opozita, se qeveria po mban pagat e mësuesve dhe policëve si dhe pensionet e të...

Denoncim 17:20 - 7 Dhjetor, 2019

Pasojat e tërmetit/ Pas punonjësve të policisë, Rama u mban rrogën edhe arsimtarëve

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e disa punonjësve të administratës, të cilët shkruajnë, se pas tërmetit të 26 nëntorit, u është...

Politikë 12:21 - 6 Dhjetor, 2019

Albana Vokshi: 34 mijë mësues nuk kanë marrë pagat

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka shprehur shqetësimin për faktin se sipas saj edhe pse sot është data 6 dhjetor, mësuesit ende nuk kanë marrë...

Opinione 10:18 - 7 Nentor, 2019

Një buxhet vetëm për Lulin

Ditët e fundit kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha ka filluar një tur takimesh me rininë duke u futur në klube e duke premtuar se...

Sociale 08:21 - 30 Tetor, 2019

Tatimet zbardhin metodat për hetimin e pagave reale te privatët

Administrata Tatimore është përqendruar kohët e fundit në një aksion që synon evidentimin e pagave reale në sektorin privat. Janë targetuar kryesisht profesionet e lira të...

Sociale 08:30 - 25 Tetor, 2019

Kujdes po ju monitorojmë/ Tatimet “kërcënojnë” të punësuarit

Tatimet po ushtrojnë presion tek kompanitë për të rritur deklarimet e pagave të punonjësve pa këto ditë, pa dhënë argumente ose fakte për nivelin real të...

Ekonomi 08:20 - 12 Shtator, 2019

Sektorët me rritje më të lartë të pagave/ Lajme të këqija për bankierët

Sektorët që vuajnë mangësi të fuqisë punëtore kanë nisur të përdorin rritjen e pagave si një mjet për të mbajtur prodhimin dhe shërbimet nën kontroll. Në...

Politikë 13:01 - 26 Korrik, 2019

Situata në burgje/ Gjonaj i “përvishet” Manjanit dhe Vasilit?

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot Masterplanin për Burgjet. Gjatë fjalës së saj, Gjonaj deklaroi se qeveria ka bërë shumë duke përmendur sistemin ’41-bis’ dhe...

Aktualitet 13:04 - 22 Korrik, 2019

Skandal në UET/ Stafi akademik, tre muaj pa rroga

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al, sipas të cilit, Henri Çili prej tre muajsh nuk paguan stafin akademik të Universitetit Europian të Tiranës....

Aktualitet 11:08 - 13 Korrik, 2019

Qeveria do të rishikojë pagat e nëpunësve të shtetit

Në gjysmën e dytë të 2019 do të ndodhin ndryshime të rëndësishme për administratën publike. Kështu parashikon një rezolutë detyruese që ka hartuar Kuvendi i Shqipërisë...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 11:41 - 12 Korrik, 2019

Korrupsioni më i lartë në rajon/ Berisha: Shqipëria, si delja e zezë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me shkrimin e publikuar nga revista Monitor, sipas të cillit, në vitin 2018 Shqipëria pagoi tarifa korrupsioni për shërbimet publike...

Aktualitet 21:21 - 24 Maj, 2019

Policët mesazh Ramës/ Pagat ose i bashkohemi opozitës

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një efektivi policie, i cili denoncon mospagesën e shërbimit jasht orarit. Rama na premtoi një rrogë shpërblim që...

Aktualitet 21:38 - 4 Maj, 2019

Denoncimi/ Qeveria tallet me arsimtarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale mesazhin e një qytetari i cili shkruan se  shteti tallet me pagat e arsimtarëve. 20 mije lek...