Connect with Us

All posts tagged "pagat"

Aktualitet 13:04 - 22 Korrik, 2019

Skandal në UET/ Stafi akademik, tre muaj pa rroga

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al, sipas të cilit, Henri Çili prej tre muajsh nuk paguan stafin akademik të Universitetit Europian të Tiranës....

Aktualitet 11:08 - 13 Korrik, 2019

Qeveria do të rishikojë pagat e nëpunësve të shtetit

Në gjysmën e dytë të 2019 do të ndodhin ndryshime të rëndësishme për administratën publike. Kështu parashikon një rezolutë detyruese që ka hartuar Kuvendi i Shqipërisë...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 11:41 - 12 Korrik, 2019

Korrupsioni më i lartë në rajon/ Berisha: Shqipëria, si delja e zezë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me shkrimin e publikuar nga revista Monitor, sipas të cillit, në vitin 2018 Shqipëria pagoi tarifa korrupsioni për shërbimet publike...

Aktualitet 20:12 - 6 Qershor, 2019

Denoncimi/ “Drejtoresha militante len pa rroga punonjësit e ASHR”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një punonjësi të ASHR-së, i cili shkruan se nuk kanë marë rrogat. Sipas qytetarit kjo situatë vjen për...

Aktualitet 21:21 - 24 Maj, 2019

Policët mesazh Ramës/ Pagat ose i bashkohemi opozitës

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një efektivi policie, i cili denoncon mospagesën e shërbimit jasht orarit. Rama na premtoi një rrogë shpërblim që...

Aktualitet 21:38 - 4 Maj, 2019

Denoncimi/ Qeveria tallet me arsimtarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale mesazhin e një qytetari i cili shkruan se  shteti tallet me pagat e arsimtarëve. 20 mije lek...

Aktualitet 08:48 - 1 Maj, 2019

Pagat e ulëta/ Shqiptarët më të pakënaqurit e Europës me punën e tyre

Shpesh njerëzit kalojnë në punë më shumë kohë se sa kalojnë në familje, prandaj është e rëndësishme që ata të jenë të kënaqur me punën e...

ja kush perfiton
Aktualitet 19:19 - 22 Prill, 2019

Shqipëria me pagat më të ulëta në të gjithë sektorët/ E fundit në Ballkan

Mali i Zi paguan më shumë bankierët, Serbia dhe Maqedonia kanë më të lartat pagat e punonjësve të teknologjisë dhe informacionit, dyfish në krahasim me Shqipërinë....

Aktualitet 08:16 - 22 Prill, 2019

Krahasimi me rajonin/ Shqipëria pagat më të ulëta në të gjithë sektorët

Mali i Zi paguan më shumë bankierët, Serbia dhe Maqedonia kanë më të lartat pagat e punonjësve të teknologjisë dhe informacionit, dyfish në krahasim me Shqipërinë....

Aktualitet 17:31 - 25 Mars, 2019

Historia nuk ndryshon / Lojtarët e Flamurtarit do paditin klubin

Flamurtari nuk ka fare shpresë. Deri tani nuk ka asnjë lëvizje në Vlorë për pagesat e lojtarëve. Mesfushori i talentuar Torassa mbetet në Argjentinë dhe nuk...