Connect with Us

All posts tagged "paga"

Aktualitet 08:53 - 25 Shkurt, 2021

300 punonjësit e një fasonerie në protestë/ Problemet me energjinë na kanë shkaktuar dëme

300 punonjës të një fasonerie në Lezhë kanë protestuar mëngjesin e sotëm sot për problemet e vazhdueshme me energjinë elektrike të cilat i kanë shkaktuar dëme...

Paga nga 1-8 mijë euro/ Rama u përgjigjet skeptikëve: Në Korçë është hapur programi, do krijojmë...
Politikë 16:21 - 22 Shkurt, 2021

Paga nga 1-8 mijë euro/ Rama u përgjigjet skeptikëve: Do krijojmë…

Gjatë një takimi online në lidhje me mbështetjen e Star up-eve të reja, kryeministri Edi Rama iu përgjigj skeptikëve në lidhje me deklaratat e bëra pak...

Politikë 15:44 - 20 Shkurt, 2021

Basha prezanton programin për ish-të përndjekurit politikë/ Do të mbyllim pagesat për familjet e persekutuara

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka prezantuar sot programin për ish-të përndjekurit politikë. Prezantimi i këtij programi vjen në 30 vjetorin e rrëzimit të bustit...

Vetingu 13:37 - 16 Shkurt, 2021

Nga pasuria tek hetimet/ Prokurori prangosi drejtuesit e PD që sulmuan Ramën

Në Mars të vitit 2016 Adriatik Llalla, Prokuror i Përgjithshëm në atë kohë shkarkoi mga detyra si zëvendës drejtues në Prokurorinë e Elbasanit, Ritvan Sukaj. Për...

Arta Marku e bëri shef seksioni/ Armand Gurakuqi për dy vite, me dy apartamente
Vetingu 14:15 - 10 Shkurt, 2021

Me një pagë për 2 vite, blen 2 banesa/ Prokurori, që Arta Marku e bëri drejtues

Arta Marku në cilësinë e Prokurores së Përgjithshme të përkohshm, futi ne kaos prokuroritë në të gjithë vendime, me anë të disa komandimeve. Lëvizjet e Markut,...

Ekonomi 08:22 - 9 Shkurt, 2021

Tirana ka pagat më të larta, Lezha më të ulëtat/ Ku paguhen meshkujt më pak se femrat

Paga mesatare mujore në Shqipëri në vitin 2019 arriti në 52.382 lekë. Statistikat e detajuara nga rajonet të raportuara nga INSTAT tregojnë se, Qarku i Tiranës...

Nano kam punuar ne kooperativë/ 200 metra larg shtëpisë së Ramës në Surrel
Politikë 21:49 - 4 Shkurt, 2021

Nano kam punuar në kooperativë/ 200 metra larg shtëpisë së Ramës në Surrel

Ish-kryeministri Fatos Nano, ka treguar mbrëmjen e sotme se ka punuar në kooperativë 200 metra larg shtëpisë së kryeministrit aktual Edi Rama, në Surrel. Nano tha...

Denoncim 21:04 - 4 Shkurt, 2021

Pronari i përvetëson pagën e luftës punonjësit/ Tatimet: Paga rezulton e tërhequr

Enxhel Paja është një djalë jetim nga Belshi, i cili për t’u kujdesur për katër motrat dhe vëllezërit e tjerë u detyrua të lërë shkollën e...

Politikë 11:22 - 2 Shkurt, 2021

Atlasi i Pagave 2021 zbulon punët më të paguara në Gjermani

Salary.de ka publikuar Atlasin e saj vjetor të Pagave, një raport që ofron një pasqyrë të thellë të pagave në Gjermani. Siç ishte rasti vitin e...

Politikë 15:01 - 28 Janar, 2021

Programi ekonomik i PD/ Rrushaj tregon “planet”, çfarë do të përfitojnë shqiptarët

Ditën e sotme, Partia Demokratike ka prezantuar progarmin ekonomik të PD me sloganin “Shqipëria fiton”. Gjatë prezantimit të programit qeverisës, Drejtori i fushatës në Partinë Demokratike...

Politikë 12:31 - 28 Janar, 2021

110 mijë vende të reja pune/ Zotohet Basha: Do e bëj pagën minimale 36 mijë lekë

Në prezantimin e programit të Partisë Demokratike, kryedemokrati Lulzim Basha u zotua për hapjen e 110 mijë vendeve të reja pune si dhe rritjen e pagës...

Vetingu 14:16 - 18 Janar, 2021

Prokurori i Korçës, nën ”darën” e Vettingut

Prokurori i Korçës, Edmond Shytko, është nën “darën” e Vettingut, që prej më shumë së një viti. Dosjet që ai ka hetuar dhe pasuria e tij...

Rritja e pagës minimale/ Ekspertët: Ky vendim rëndon të vetëpunësuarit
Ekonomi 17:12 - 2 Janar, 2021

Rritja e pagës minimale/ Ekspertët: Ky vendim rëndon të vetëpunësuarit

Viti 2021 do të sjellë ndryshme në taksa dhe do të rritet paga minimale. Sic ishte paralajmëruar, të gjitha bizneset e vogla me xhiro deri në...

Politikë 15:23 - 14 Dhjetor, 2020

Meta ngre alarmin/ Niveli i jetesës do përkeqësohet

Presidenti lir Meta ka ngrtur alarmin për gjendjen e vështirë ekonomike në vend. Meta thekson se niveli i jetesës ddo të përkeqësohet për shkak të krizës...

“I jam lutur Edi Ramës”/ Basha e thotë hapur: Nëse do na kishte dëgjuar, nuk do ishim në kolaps
Politikë 08:24 - 3 Dhjetor, 2020

“Boll më!”/ Basha tregon çfarë po ndodh me investimet për kujdesin shëndetësor

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se Shqipëria investon sot më pak se çdo vend tjetër për kujdesin shëndetësor. Sipas Bashës, kjo është është arsyeja pse...

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Sociale 19:46 - 18 Nentor, 2020

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni

Në mbledhjen e sotme, qeveria ka miratuar vendimin për dhënien e pagës 40 mijë lekë për naftëtarët në Ballsh, pas arritjes së marrëveshjes disa ditë më...

Rama dy orë takim me naftëtarët/ Do i ofrojmë mbështetje financiare, po shikojmë për investitor
Sociale 17:46 - 13 Nentor, 2020

Rama arrin marrëveshje me naftëtarët/ Do marrin 40 mijë lekë për 12 muaj e ardhshme

Kryeministri Edi Rama ka arritur pak minuta më parë një marëveshje me naftëtarët, të cilët qëndruan disa javë në grevë urie. Lajmin e ka konfirmuar kreu...

Çështja e naftëtarëve/ Kryemadhi: Ka mundësi që 25 prilli të jetë nesër….
Politikë 23:34 - 10 Nentor, 2020

Çështja e naftëtarëve/ Kryemadhi: Ka mundësi që 25 prilli të jetë nesër….

“Çështja e naftëtarëve por dhe të gjitha çështjet e tjera, zgjidhen brenda një ditë nëse ka vullnet politik”. Kështu u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi,...

Qeveria miraton pagën për naftëtarët e Ballshit/ Kriteret dhe dokumentacioni si të aplikoni
Aktualitet 10:46 - 10 Nentor, 2020

Naftëtarët pranojnë ofertën e Ramës/ Përfaqësuesi i sindikatës: Jemi të detyruar!

Naftëtarët e Ballshit kanë pranuar ofertën e kryeministrit Rama. Mësohet se naftëtarët pranojnë të marrin një pagë gjatë kësaj faze tranzitore. Përfaqësuesi i Sindikatës së naftëtarëve,...

Lefter Maliqi plas “bombën”/ Rama ka dhënë dorëheqjen tre herë në tetor, ja kush e mban peng
Politikë 09:10 - 10 Nentor, 2020

Rritja e rrogave për bluzat e bardha/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën: Shiko të ngresh pensionet, nuk u del as për ilaçe

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se 18 mijë mjekë dhe infermierë do të kenë rritjen më të lartë të pagave që...

Rama i shuan shpresat naftëtarëve/ Nuk janë çështja jonë paga e prapambetur, detyrim i kompanisë
Politikë 21:03 - 9 Nentor, 2020

Rama i shuan shpresat naftëtarëve/ Nuk janë çështja jonë paga e prapambetur, detyrim i kompanisë

“Nuk është çështja jonë paga e prapambetur”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama pas takimit me naftëtarët e Ballshit, të cilët prej disa javësh kanë qenë në...

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë
Politikë 09:56 - 9 Nentor, 2020

42 ditë nga greva e urisë/ Rama shkon sot në Ballsh për të takuar naftëtarët

Pasditen e sotme, kryeministri Edi Rama pritet të takojë gratë naftëtare të cilat mbyllën dje grevën e urisë. Pas shumë kërkesave si nga ana e naftëtarëve...

Vetëm me paga dhe pension/ Prokurorja për 2 vite paguan borxhin rreth 20 000 000 lekë
Vetingu 11:40 - 8 Nentor, 2020

Vetëm me paga dhe pension/ Prokurorja për 2 vite paguan borxhin rreth 20 000 000 lekë

Anila Bebeçi, prokurore e shkallës së parë në Durrës, ishte një nga 80 emrat që ishin në listë si prokurore me mbi 15 vite përvojë për...

Me shume postime