Connect with Us

All posts tagged "padia"

“Kemi strategji për të mbrojtur votën”/ Duma tregon pse qytetarët duhet të votojnë PD
Politikë 20:39 - 23 Janar, 2021

Paralajmëroi se do ta padiste për shpifje/ Grida Duma i përgjigjet Veliajt: Kam fituar dhe gjyqe të tjera me ty

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, ka reaguar ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, pasi ky i fundit tha se do ta padisë për shpifje. Duma...

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin
Politikë 11:54 - 27 Tetor, 2020

Katër prokurorë të SPAK, kallëzohen penalisht/ Akuza se kanë shpërdoruar detyrën dhe falsifikuar dokumenta

Shtatë oficerë të cilët janë skualifikuar nga gara për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë kallëzuar penalisht Komisionin e Vlerësimit. Treshja e komisionit...

Skandali me BMW-në luksoze/ Kur do ta japë dorëheqjen Sandër Lleshaj?
Aktualitet 14:18 - 21 Tetor, 2020

“Kapter” Lleshaj pranon blerjen e makinës luksoze/ Tani në përballje ligjore me CNA.al

Një nga njerëzit më skandalozë të politikës shqiptare në 30 vite të demokracisë, një ish-gjeneral i kthyer në një “kapter” partie, Sandër Lleshaj, i denoncuar për...

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin
Politikë 11:52 - 19 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ PD padit qeverinë në SPAK

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar sot nga Lulzim Basha, Partia Demokratike ka paditur në SPAK qeverinë, për skandalin e koncesionit të inceneratorëve. Sekretari për çështjet Ligjore në...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Aktualitet 14:33 - 16 Tetor, 2020

CNA.al zyrtarisht në “luftë” me Ben Blushin

Sot nëpërmjet postës kemi mësuar se jemi përballë në gjykatë me Ben Blushin. Një nga njerëzit e paguar për gati dy dekada nga taksat e shqiptarëve,...

 Erion Veliaj paditet për shpifje/ Tre akuzat që duhet të provojë kryebashkiaku
Politikë 12:19 - 3 Tetor, 2020

Erion Veliaj paditet për shpifje/ Tre akuzat që duhet të provojë kryebashkiaku

Partia Demokratike ka paditur në Gjykatë, për shpifje kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ky i fundit akuzohet se ka shpifur kundër kreut të PD-së,...

Xhemail Pasmaçiu shtyn gjyqin me CNA.al/ Kërkon pajtimin
Aktualitet 13:38 - 28 Shtator, 2020

Xhemail Pasmaçiu shtyn gjyqin me CNA.al/ Kërkon pajtimin

Sot është zhvilluar seanca e radhës gjyqësore, pas padisë që Ylli Ndroqi (alias Xhemail Pasmaçiu), ka ngritur ndaj CNA.al. Paditë e tij kanë ardhur pas disa...

“Shpërdorim detyre, tendera korruptiv”/ Blendi Gonxhe paditet në SPAK
Politikë 13:13 - 20 Gusht, 2020

“Shpërdorim detyre, tendera korruptiv”/ Blendi Gonxhe paditet në SPAK

Kreu i Drejtorisë së Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe, është paditur sot në SPAK. Mësohet se padia është dorëzuar në SPAK paraditen e sotme nga Nisma Thurje,...

Politikë 10:51 - 28 Korrik, 2020

Dokumenti-Paditi UET-in/ Zbulohet kontekstualisti që refuzoi Henri Çilin

Në muajin shkurt të vitit 2018, në UET-in, e Henri Çilit u trumbetua me të madhe “Shkolla Kontekstualiste”, ku sipas shpjegimit zyrtar, pesë pedagogë anglo-saksonë, do...

U shërua nga Covid-19/ Budina paralajmëron Ramën: Po bëj gati padinë
Sociale 12:58 - 21 Korrik, 2020

U shërua nga Covid-19/ Budina paralajmëron Ramën: Po bëj gati padinë

Regjisori Robert Budina i cili tashmë gëzon shëndet të plotë pas prekjes nga Covid-19 ka treguar për mikrofonin e ABC News se ai dhe i vëllai...

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës lë në burg 11 qytetarë
Vetingu 14:55 - 7 Korrik, 2020

Dokumenti-Skandali në Gjykatën e Rrethit Tiranë/ Gjyqtarja shkel ligjin

Në vendin tonë shpesh, institucionet të cilat duhet të bëjnë drejtësi për qytetarët, duket se janë ato që bëjnë padrejtësi ndaj tyre. Një rast i tillë...

Akuzat për lejet e ndërtimit/ Veliaj padit Grida Dumën për shpifje
Politikë 12:55 - 16 Qershor, 2020

Koncesioni 128 milionë euro dhe kompanitë në Hollandë/ Veliaj shqetësohet pas investigimit të CNA.al  

CNA.al prej kohësh ka publikuar një investigim dhe një dosje të plotë në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri. Pas publikimit të aferave me inceneratorin...

Politikë 17:46 - 10 Qershor, 2020

Paditi anëtarët e KIZ dhe i shkarkoi nga puna/ Prokuroria jep vendimin për kallëzimin e Mynyr Konit

Prokuroria e Tiranës ka vendosur të mos pranojë padinë e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ndaj anëtarëve të Komisionit Institucional të Zgjedhjeve (KIZ). Sipas...

Dalin detajet/ Nuk identifikohen gjurmë të Klodian Rashës te pistoleta e gjetur pranë vendit ku ai u vra
Kronika 11:13 - 8 Qershor, 2020

Aleanca për Teatrin tjetër padi në prokurori/ Do t’i denoncojmë ditë pas dite, të gjithë do mbajnë përgjegjësi

Aleanca për Mbrojtjen e teatrit Kombëtar ka ka çuar sot një tjetër padi në prokurorinë e Tiranës, pas shembjes së godinës. Në një prononcim për mediat,...

Kronika 20:24 - 7 Qershor, 2020

I kërkoi ndjesë publike/ Nëna e 15-vjeçarit të dhunuar tërheq padinë ndaj Ardi Veliut

Zaida Çobo, nëna e 15-vjeçarit të dhunuar nga policia, ka tërhequr padinë ndaj drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, për shpifje dhe cënim imazhi. Lajmi...

Politikë 15:45 - 22 Maj, 2020

Dy gëzime në një ditë/ Erion Veliaj dhe Ylli Ndroqi padisin CNA.al

Nëpërmjet një publikimi në rrjetet sopciale , CNA.al ka mësuar se jemi paditur në gjykatë nga Ylli Ndroqi pasi publikuan dokumentin e gjendjes civile me emer...

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Kronika 14:18 - 22 Shkurt, 2020

Projekti për Teatrin/ Prokuroria rrëzon akuzat ndaj arkitektit danez

Prokuroria e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Partisë Demokratike se arkitekti danez Bjarke Ingels ka shkelur ligjin duke realizuar projektin për ndërtimin e teatrit të ri,...

“Ditë rekord me 154 të sëmurë”/ Berisha “i përvishet” Ramës: Po shijon vakancat
Kronika 11:55 - 7 Shkurt, 2020

Padia nga familja Haklaj/ Gjykata pushon çështjen ndaj Berishës

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, në lidhje me padinë e ngritur ndaj tij nga familja Haklaj, e cila e akuzonte për...

Politikë 11:45 - 7 Shkurt, 2020

Kuvendi i drejtohet gjykatës së Apelit/ Balla nuk i ndahet çështjes CEZ

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe nga kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, Kuvendi ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës për çështjen e CEZ. Në...

Politikë 13:25 - 23 Janar, 2020

Lefter Alla niset me urgjencë drejt Tiranës/ Bën gati padinë për ish deputetin

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla vijon të mohojë videon e publikuar një ditë më parë në media, ku pretendohet se ai është shfaqur në një ambient...

Politikë 12:52 - 18 Janar, 2020

Akuza e forta kundër Ramës/ Tenton të izolojë Shqipërinë, ja pse po hakmerret ndaj Haradinajt  

Nga qyteti i Korçës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vijuar të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Sipas Kryemadhit,  Edi Rama...

Politikë 21:51 - 17 Janar, 2020

Padia e Ramës ndaj Haradinaj/ Avokati tregon pse nuk do të aprovohet

Kryeministri Edi Rama ka ngritur padi kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj për shpifje. Lidhur me këtë fakt ka folur dhe avokati Dastid Pallaska....

Politikë 11:20 - 17 Janar, 2020

“Sulm prej gjarpëri”/ Ish-presidenti akuza të forta Ramës

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar me tone të forta pas padisë që kryeministri Edi Rama ka bërë në drejtim të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush...

Me shume postime