Connect with Us

All posts tagged "pacienti zero"

Shëndeti 09:10 - 16 Prill, 2020

“Situata e koronavirusit është nën kontroll”/ Skëndër Brataj: Rasti zero në vendin tonë në mars

Drejtori i qendrës Kombëtare të Urgjencës Skender Brataj në një intervistë për Abc e Mëngjesit me Enkel Demin ka theksuar se fatmirësisht falë masave të marra...

Shëndeti 22:09 - 15 Prill, 2020

“Më rrënqethet akoma mishi”/ Epidemiologu që zbuloi “pacientin zero” tregon momentin e vështirë

Epedemiologu Rexhep Muja, në një lidhje me emisionin “Open” ka treguar momentin e vështirë kur zbuloi “pacientin zero” me Covid-19 në vendin tonë. “Nuk ishte një...

Politikë 20:03 - 29 Mars, 2020

Maliqi tallet keq me Ramën/ “Pacienti zero hyri në Shqipëri më 1998-ën”

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, ka ironizuar keq kryeministrin Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, teksa shkruan se pacienti zero i prekur...

Lajme 21:27 - 21 Mars, 2020

Lajm i mirë/ Pacienti zero me koronavirus rezulton sërish negativ

Pacienti zero i konfirmuar me koronavirus në Shqipëri ka dalë sërish negativ në testimin e bërë pas mjekimit në spitalin Infektiv. Lajmin e ka bërë të...

Sociale 21:48 - 18 Mars, 2020

Flet për herë të parë “pacienti zero”/ Rrëfen historinë e infektimit dhe simptomat

Pacienti i parë i konfirmuar me koronavirus në Shqipëri, ka folur për herë të parë për mediat pas përmirësit të gjendjes së tij shëndetësore. Në një...

Lajme 21:38 - 18 Mars, 2020

Babai i pacientit zero tregon si e kanë përjetuar koronavirusin/ “Është grip normal, u frikësuam nga lajmet”

Babai i pacientit zero të konfirmuar me koronavirus në Shqipëri, i cili është gjithashtu i infektuar, ka folur mbrëmjen sotme lidhur me gjendjen e tyre shëndetësore....

Lajme 23:28 - 17 Mars, 2020

Rrëfehet pacienti zero në Shqipëri/ Tregon shqetësimet dhe betejën me koronavirusin

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu konfirmuan se pacienti zero i konfirmuar me koronavirus në Shqipëri ka bërë testimin pas...

Sociale 22:33 - 17 Mars, 2020

“Fillimi i mbarë, gjysma e punës”/ Tritan Kalo entuziast: Në një kohë jo të largët do ta zëmë shah-mat këtë sëmundje

Ndërsa në Shqipëri numri i të prekurve nga koronavirusi ka arritur në 55, një lajm i mirë erdhi mbrëmjen e sotme nga Spitali i Infektivit, ku...

Politikë 21:48 - 17 Mars, 2020

Pacienti zero drejt shërimit/ Meta i emocionuar: Lajm i jashtëzakonshëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi testimi i parë për pacientin zero të konfirmuar me koronavirus ka rezultuar negativ. Meta thotë se është emocionuar nga ky...

Politikë 21:36 - 17 Mars, 2020

“Pacienti zero nis rrugën e shërimit nga koronavirusi”/ Manastirliu nxjerr foton e mjekëve luftëtarë

Pas daljes së përgjigjes së analizës së parë të koronavirusit për pacientin zero pas mjekimit në Spitalin Infektiv, ka ardhur edhe reagimi i ministres së Shëndetësisë...