Connect with Us

All posts tagged "paciente"

Spitali gjerman në karantinë, 20 pacientë dhe personeli të infektuar me variantin e ri të COVID
Bota 15:54 - 24 Janar, 2021

Spitali gjerman në karantinë/ 20 pacientë dhe personeli të infektuar me variantin e ri të COVID

Një spital në Gjermani është vendosur në karantinë pasi 20 pacientë dhe personeli mjekësor kanë rezultuar pozitiv me variantin e ri të Covid-19. Karantimi i spitalit...

Denoncim 14:30 - 14 Janar, 2021

Stop/ Dëshmia e re, Tire Alldervishi nuk u mjaftua me paratë e vajzës së pacientes

“Stop” publikon sonte të tjera detaje nga rasti makabër i sanitares së spitalit “Shefqet Ndroqi”, Tire Alldervishi, që me aktin e saj korruptiv dhe abuzimin me...

Kronika 14:47 - 13 Janar, 2021

Pas arrestimit të sanitares mashtruese/ Policia bën lëvizjen e radhës

Emisioni investigativ “Stop” denoncoi mbrëmjen e djeshme një skandal, ku një punonjëse e spitalit “Shefqet Ndroqi” i njohur ndryshe si Covid 2, bënte pazar me jetën...

Kronika 09:10 - 13 Janar, 2021

I zhvati miliona lekë vajzës së pacientes me Covid/ Arrestohet sanitarja e “Shefqet Ndroqit”

Arrestohet sanitarja e spitalit “Shefqet Ndroqi” e cila i mori një shumë të konsiderueshme vajzës së një pacienteje që kurohej për koronavirusin. Specialistët e Seksionit për...

Skandali te “Shefqet Ndroqi”/ Dasho flet “pa dorashka”, kush janë përfituesit e tjerë
Aktualitet 08:54 - 13 Janar, 2021

Skandali te “Shefqet Ndroqi”/ Dasho flet “pa dorashka”, kush janë përfituesit e tjerë

Mjeku Erion Dasho, ka reaguar lidhur me skandalin e publikuar mbrëmë nga emisioni investigativ “Stop” ku një sanitare e spitalit “Shefqet Ndroqi” i mori 8 milionë...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Denoncim 15:39 - 12 Janar, 2021

“Stop”/ Skandali në spitalet Covid, blen vdekjen e të emës me 8 milionë lekë

Emisioni “Stop” pritet të publikojë sonte në mbrëmje një rast skandaloz korrupsioni në një prej spitaleve Covid, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me jetën...

100 pacientë do të trajtohen falas në Turqi/ Manastirliu e Koca firmosin marrëveshjen e bashkëpunimit
Shëndeti 18:14 - 6 Janar, 2021

100 pacientë do të trajtohen falas në Turqi/ Manastirliu e Koca firmosin marrëveshjen e bashkëpunimit

Në vijim të nënshkrimit të Marrëveshjes së Partneritetit Strategjik ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë gjatë ditës së sotme në Ankara është nënshkruar edhe marrëveshja ndërmjet qeverisë së...

Shëndeti 13:52 - 19 Dhjetor, 2020

Mjekja tregon gabimet që bëhen në kurimin e pacientëve me Covid/ Kur duhen përdorur antibiotikët

Kryetarja e Federatës së Mjekëve në Europë, mjekja shqiptare që punon në Gjermani, Aurora Dollenberg ka folur për një studim të fundit që mjekët në të...

Bota 10:26 - 19 Dhjetor, 2020

Shpërthim i fuqishëm në spitalin Covid/ Humbin jetën 9 pacientë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një një Spital Covidi, në Gazinetp të Turqisë. Si pasojë e shpërthimit të një bombole oksigjeni kanë humbur jetën...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 20:49 - 17 Dhjetor, 2020

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit

Nga 2347 teste të bëra në Maqedoninë e Veriut, 657 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se në Shkup janë shënuar 323 raste të reja,...

Bota 08:42 - 7 Dhjetor, 2020

Spitalet gjermane po arrijnë kufijtë e kapacitetit/ 40% më shumë se në pranverë

Shoqata e Klinikave DKG bën të ditur se spitalet në Gjermani po arrijnë kufijtë e kapacitetit për trajtimin e të sëmurëve nga Covid-19. Tani ka 40...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orë
Kosova & Rajoni 19:33 - 3 Dhjetor, 2020

Luhatje shifrash në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën 22 pacientë

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 22 pacientë nga koronavirusi. Pas testimit të 3.399 mostrave, ka rezultuar se me Covid-19...

Ilaçi i imunoterapisë rrit mbijetesën për pacientët me kancer të mushkërive
Shëndeti 16:39 - 30 Nentor, 2020

Ilaçi i imunoterapisë rrit mbijetesën për pacientët me kancer të mushkërive

Një ilaç i aprovuar rishtas për formën kryesore të vrasësit numër 1 të kancerit, kancerit të mushkërive, përmirëson mbijetesën e pacientit, konfirmon një studim i ri....

“Nëse respektoni masat Covid nuk iu prek”/ Mjeku shqiptar në Itali: Duhet të tregohemi të zgjuar
Shëndeti 15:49 - 30 Nentor, 2020

“Nëse respektoni masat Covid nuk iu prek”/ Mjeku shqiptar në Itali: Duhet të tregohemi të zgjuar

Që nga fillimi i pandemisë në të gjithë botën, mjekët dhe infermierët kanë qenë në vijën e parë të luftës me Covid. Jeta e tyre përball...

“E shisnin me 100 mijë euro kg”/ Artan Hoxha “zbërthen” grupin e kokainës
Aktualitet 12:31 - 27 Nentor, 2020

“Po ke mik të lënë telefon në spitalet Covid”/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar propagandën e qeverisë

Gazetari Artan Hoxha ka nxjerrë zbuluar propagandën e qeverisë me situatën e Covid. Duke treguar eksperiencën e tij me koronavirusin, Hoxha ka treguar edhe përjetimin që...

Blog 08:30 - 27 Nentor, 2020

Sfidat komplekse që i presin pacientët e shëruar nga Covid-19

Momenti i daljes nga spitali i pacientëve që ishin prekur nga një formë e rëndë e Covid-19, pritet me gëzim dhe lehtësim. Por rikthimi më në...

"Nuk dihet sa zgjat imuniteti"/ Andi Koraqi: Personat me Covid mund të riinfektohen
Shëndeti 20:13 - 26 Nentor, 2020

“Nuk dihet sa zgjat imuniteti”/ Andi Koraqi: Personat me Covid mund të riinfektohen

Andi Koraqi, shef i Laboratorit të Mikrobiologjisë thotë se nuk dihet ende se kur do të nisë rënia e kurbës së infektimeve pasi për të thënë...

Konfirmohet me koronavirus një tjetër politikan/ Shtrohet në spital ish-deputeti i PS-së
Shëndeti 19:51 - 24 Nentor, 2020

E gjithë bota në përballje me Covid-19/ Ja sa persona kanë fituar betejën

Bota ndodhet në një përballje aspak të lehtë me Covid-19, i cili është përhapur me shpejtësi dhe prej rreth një viti po e mban njerëzimin nën...

Paralajmërimi i shkencëtarëve/ Ankthi mund të përshpejtojë shfaqjen e demencës
Shëndeti 13:47 - 24 Nentor, 2020

Paralajmërimi i shkencëtarëve/ Ankthi mund të përshpejtojë shfaqjen e demencës

Ankthi shoqërohet me një normë të rritur të përparimit nga dëmtimi i lehtë i njohjes në sëmundjen e Alzheimerit, sipas studimit të ri. Numri i vdekjeve...

Covid-19 i rrezikshëm për njerëzit që vuajnë nga presioni i lartë i gjakut/ Çfarë tregon studimi i mjekëve
Shëndeti 12:48 - 21 Nentor, 2020

Covid-19 i rrezikshëm për njerëzit që vuajnë nga presioni i lartë i gjakut/ Çfarë tregon studimi i mjekëve

Sipas një studimi të ri, njerëzit me presion të lartë të gjakut ose diabet që i janë infektuar me Covid-19 kanë më shumë të ngjarë të...

“Ishte skandal, mjeku thoshte ‘stop mos sillni më pacientë”’/ Çani tregon atë që pa vetë te spitali Covid 2
Sociale 08:54 - 21 Nentor, 2020

“Ishte skandal, mjeku thoshte ‘stop mos sillni më pacientë”’/ Çani tregon atë që pa vetë te spitali Covid 2

Gazetari Arian Çani ka treguar në “Zonë e Lirë” se ka qenë tek spitali Covid 2 “Shefqet Ndroqi” ndërsa theksoi se atje nuk ka më vend...

Si mund ta dëmtojë trurin Covid-19? Ja çfarë thotë studimi më i fundit
Blog 08:46 - 20 Nentor, 2020

Si mund ta dëmtojë trurin Covid-19? Ja çfarë thotë studimi më i fundit

Një nga studimet e para të bazuara tek imazhet spektroskopike të dëmtimeve neurologjike tek pacientët me Covid-19, është raportuar nga studiuesit në Spitalin e Përgjithshëm të...

Tentoi të kalonte në Greqi edhe pse ishte me Covid/ 700 mijë lekë gjobë 65-vjeçarit
Shëndeti 22:47 - 16 Nentor, 2020

Alarmante në Elbasan/ Infektohen me Covid 10 pacientë dhe 5 infermierë në spitalin psikiatrik

Koronavirusi është futur përsëri në spitalin psikiatrik të Elbasanit “Sadik Dinçi”. Mësohet se gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 10 pacientë të infektuar dhe pesë infermierë,...