Connect with Us

All posts tagged "Osmani"

Lëvizja Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve për 14 shkurtin/ Kurti në krye dhe Osmani e dyta
Kosova & Rajoni 20:35 - 16 Janar, 2021

Lëvizja Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve për 14 shkurtin/ Kurti në krye dhe Osmani e dyta

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë publike listën përfundimtare të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit, të cilën e ka quajtur listë të referendumit. Listën e...

“Mungoi në parlament gjatë fjalës së Vjosa Osmanit”/ Balla merr në mbrojtje Ramën, zbulon pse nuk ishte
Politikë 22:00 - 21 Dhjetor, 2020

“Mungoi në parlament gjatë fjalës së Vjosa Osmanit”/ Balla merr në mbrojtje Ramën, zbulon pse nuk ishte

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ishte iftuar mbrëmjen e sotme në në Report Tv tha se protesta për vrasjen e Klodjan Rashës, nisi...

Beogradi i quan “histerike” reagimet në Prishtinë ndaj deklaratës së Vuçiqit
Kosova & Rajoni 20:50 - 12 Nentor, 2020

Beogradi i quan “histerike” reagimet në Prishtinë ndaj deklaratës së Vuçiqit

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë i cilësoi si “histerike” reagimet e autoriteteve të Kosovës ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili tha se...

Ilir Levonja/ Vjosa Osmani dhe regjimi i Tiranës
Kosova & Rajoni 08:47 - 11 Korrik, 2020

Përplasjet në Kuvend/ Vjosa Osmani denoncon në polici deputetin: Më kërcënoi fizikisht

Seanca parlamentare e ditës së djeshme në Kuvendin e Kosovës, është shoqëruar me përplasje dhe debate të forta, ku është përfshirë edhe Kryetarja e Kuvendit Vjosa...

Kosova & Rajoni 15:14 - 3 Shkurt, 2020

Albin Kurti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar/ Vjosa Osmani ngelet me “gisht në gojë”

I mandatuari për postin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti ka prezantuar sot kabinetin e ri qeveritar, që do të miratohet sot në Kuvend. Siç raportojnë...

Kosova & Rajoni 08:35 - 30 Tetor, 2019

Kosovë/ Pse po vonohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

5000 mijë vota të diasporës janë shkaku që po vonohet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve që i hap rrugë krijimit të qeverisë së re në...

Vetingu 10:21 - 31 Korrik, 2019

Komisioneri publik kërkoi shkarkimin/ KPA jep vendimin për anëtarin e KLP-së

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të prokurorit Gentian Osmani, i cili është njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit të Lartë të...

Aktualitet 15:49 - 14 Korrik, 2019

PD thërret protestë nesër/ Alarmon Kreshnik Osmani: Është kurth

Kreu i Partisë Shqiptare “Atdheu”,  Kreshnik Osmani ka dalë kundër PD-së, për protestën e thirrur për taksën e naftës. Paraditen e sotme PD, bëri thirrje për...

Aktualitet 10:54 - 23 Maj, 2019

Prokurori asgjësoi përgjimet e Ilir Metës/ Gentjan Osmani përfshihet në skandal

Dosja voluminoze “978″ , një pjesë  e së cilës tashmë është publikuar edhe nga CNA.al i ka futur ethet Presidentit Ilir Meta, i cili një ditë...

“Objektet mund të duken më të mëdha”/ Komenti i Arbanës për gjoksin në shtatzëni do ju shkrije së qeshuri
Aktualitet 16:45 - 25 Prill, 2019

Video/ Aksidentohet Arbana Osmani

Moderatorja Arbana Osmani, është përfshirë ditën e sotme në një aksident në zonën e ish-Bllokut në Tiranë raporton “JOQ”. Mësohet se aksidenti ka qenë i lehtë...

saimir tahiri gjunjezon prokurorine
Aktualitet 11:47 - 21 Shtator, 2018

Çmontohet grupi i prokurorëve/ Dosja “Tahiri” drejt asgjësimit?  

Prej rreth një viti, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur dy akuza ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri; trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim,...

Aktualitet 16:44 - 18 Korrik, 2017

Na ka gënjyer?!/Ky është emri i vërtetë i Arbana Osmanit

Një nga moderatoret më të mira dhe më të dashura për publikun, Arbana Osmani ka preferuar gjithmonë të mbajë larg vëmendjes familjen e saj. Fotot me...

Kryesore Show Biz 15:23 - 17 Mars, 2017

FOTOT/ Të afeksionuar pas Arbanës. Fansat thumbojnë Ledionin

Mesa duket, Big Brother është i lidhur ngushtësisht me emrin e Arbana Osmanit. Kjo shihet qartë edhe nga komentet që kanë ardhur nga ndjekësit, pas lançimit...

Kryesore Show Biz 15:11 - 15 Mars, 2017

Përfundon pritja/ Arbana Osmani jep njoftimin e fundit

Startimi i edicionit të radhës të  Big Brother Albania 9, duket se po pritet më shumë dëshirë edhe nga vetë moderatorja. Ajo ka lajmëruar ndjekësit e...

Kryesore Show Biz 11:21 - 13 Mars, 2017

FOTOT/ Arbana Osmani zbulon një pjesë të shtëpisë së Big Brother?

Arbana Osmani ka ngacmuar paksa fantazinë e ndjekësve, përmes një fotoje që e ka ndarë në rrjetet sociale. Teksa pak ditë na ndajnë nga startimi i...

Kryesore Show Biz 21:20 - 12 Mars, 2017

Albana Osmani merr hak ndaj Tahirit: S’ka dekret shkarkimi, është ende në detyrë!

Saimir Tahiri ka kaluar një tjetër sprovë përtej asaj politike. Sikundër duket qartë dhe nga veshja që kanë të dy personazhet, tregon se ai është bërë...

Aktualitet 13:31 - 24 Gusht, 2016

Shefi i krimeve të Mirditës, krahë Arben Ndokës për zgjedhjet në Dibër

Sekretari i Pergjithshem i Partise Demokratike, Arben Ristani ka denoncuar nga podumi i selise blu shefin e polcise kriminale te Mirdites Klajdi Osmani, i cili ka...