Connect with Us

All posts tagged "oriola pampuri"

Basha pranon humbjen në tavolinë me refuzimin e listave të hapura
Politikë 11:43 - 7 Korrik, 2020

Ekskluzive/ Zbulohen 24 emrat që Basha do rikandidojë nga ish-deputetët e 2017

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, duket se i  ka dhënë një dorë të fundit listave të kandidatëve për deputetë. Ai ka hapur një garë...

Politikë 14:19 - 21 Qershor, 2020

Demokratët në zi/ Ndërron jetë zyrtari i PD-së

Një lajm i hidhur është raportuar ditën e sotme nga demokratët. Mësohet se sot ka ndërruar jetë  kryetari i Partisë Demokratike në Krujë, Reshit Merlika. Lajmi...

Politikë 18:17 - 29 Maj, 2020

Videoja e nënës së 15-vjeçarit me armë/ Pampuri: Veliu dhunoi për herë të dytë viktimën e policisë

“Ardi Veliu duhet të shkarkohet!” Kështu deklaroi ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri pak momente më parë, teksa po fliste për videon me armë në dorë...

Kronika 21:33 - 16 Maj, 2020

U dhunua nga policia/ I mituri rrëfen ngjarjen: Më goditën dhe më bënë presion

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri u takua sot me të miturin 15 vjeçar, që u rrah barbarisht nga policia. Pampuri shprehu solidaritetin e saj si...

Politikë 16:12 - 27 Prill, 2020

Punonjësit e fasonerive nuk marrin pagën/ Paralajmërojnë protesta

Ish deputetja e PD-së Oriola Pampuri, në një intervistë për Ora News, u shpreh se punonjësit e fasonerive kanë më shumë se një muaj që nuk...

Politikë 18:41 - 21 Prill, 2020

“Fasoneritë bomba me sahat”/ Vokshi dhe Pampuri njëzëri: Të mbyllen menjëherë, ka gra të infektuara

Ish-deputetet e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Orjola Pampuri kanë denoncuar nga Kruja përgjegjësinë e qeverisë për përhapjen e virusit përmes fasonerive. Duke marrë shkas nga...

Politikë 17:06 - 2 Prill, 2020

Pampuri i publikon videon Ramës/ “Dëshmitë e qytetarëve rrëzojnë propagandën e shëmtuar”

Ish-deputetja e Partisë Demokratike ka denoncuar propogandën e qeverisë dhe masat që kjo e fundit ka marrë për situatën e krijuar nga pandemia. Oriola Pampuri ka...

Politikë 19:49 - 29 Mars, 2020

Orjola Pampuri publikon videon/ Qytetari i operuar mbetet në rrugë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka publikuar videon e një qytetari që e kanë nxjerrë nga Spitali Nënë Tereza pas një operacioni dhe i kanë...

Politikë 22:28 - 9 Mars, 2020

Pampuri akuza qeverisë për koronavirusin/ Paniku vjen nga pasiguria që ofron shteti 

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka ngritur akuza ndaj qeverisë për masat e marra për koronavirusin, i cili ka mbërritur në Shqipëri. Sipas...

Politikë 16:44 - 28 Shkurt, 2020

Pampuri nga spitali i Durrësit/ “Asnjë masë për koronavirusin, qeveria propagandë boshe”

Përfaqësuesja e Grupit të Punës për koronavirusin ngritur pranë Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, inspektoi masat e marra nga qeveria për parandalimin e rrezikut nga ky virus...

Politikë 12:22 - 19 Janar, 2020

Bien maskat e Erion Veliajt/ “Një mal me dokumenta për një pjatë supë”

Patia Demokratike, ka denoncuar me fakte kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, duke iu referuar video-skandalit të publikuar nga emisoni investigativ ‘Boom’. Në një deklaratë për mediat...

Politikë 20:52 - 16 Janar, 2020

“Shqipëria me 860 mijë banorë deri në 2100/ Raporti i OKB, sirenë alarmi”

Ish- deputetja e PD, Oriola Pampuri ka reaguar për raportin e OKB, në të cilin thuhet se në vitin 2100, Shqipëria do të mbetet me 860...

Lajme 10:40 - 12 Nentor, 2019

Oriola Pampuri e shpalli të vdekur/ Banori i Astirit mjekohet tek Trauma

Gjatë një lidhjeje telefonike në Abc News, ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri deklaroi se një nga banorët e Astirit, Mahmut Himallari kishte humbur jetën dhe autoritetet po...

Politikë 15:35 - 17 Tetor, 2019

‘Familjet shqiptare ushqehen me lista’/ Pampuri: Rama nuk ka asnjë lekë për pensionistët në fundvit

Ish deputetja e PD, Orjola Pampuri është shprehur se sipas Banka së Shqipërisë 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista. Sipas Pampurit, kryeministri Edi Rama jep...

Politikë 21:29 - 24 Gusht, 2019

“700 euro shoma e hotelit, 3 mijë lekë ndihma ekonomike për qytetarët”/ Nuk përmbahet Orjola Pampuri

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me shpenzimet e “shfrenuara” të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj...

Politikë 18:12 - 17 Gusht, 2019

Oriola Pampuri kryqëzon Veliajn/ U shtuan viktimat e pafajshme në listën tënde

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka reaguar ashpër lidhur me ngjarjen e djeshme në Tiranë, ku si pasojë e shembjes së një skelë humbën...

ish deputetja sulmon veliajn
Aktualitet 16:19 - 18 Maj, 2019

Akuzat e forta të ish deputetes/ “Showmani me lopatë në dorë ka marrë peng Tiranën”

Ish deputetja demokrate, Oriola Pampuri në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Pampuri e ka quajtur Veliajn një...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës
Aktualitet 16:20 - 11 Shkurt, 2019

Thirrja e fortë e deputetes demokrate/Të rrëzojmë maskarallëkun e Qeverisë Spiropaliste

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, për përdhunimin e vajzës nga Kavaja. Pampuri ka bërë thirrje që më 16...

Aktualitet 20:37 - 4 Nentor, 2018

Deklarata e Pamupurit për uniformat me vlerë 450 milionë lekë/ Reagon Urgjenca Kombëtare

Qendra Kombëtare e Urgjencës ka reaguar pas deklaratës së deputetes së PD-së Oriola Pampurit, i cila hodhi akuza të rënda për çmimin e uniformave . Pamupuri...

Aktualitet 20:03 - 4 Nentor, 2018

Julian Deda ‘kryqëzon’ Oriola Pampurin/ Deputetët e djathtë nuk bëjnë, si ti

Aktori Julian Deda i është drejtuar deputetes Oriola Pampurit se nuk dilet në deklaratë për shty për t’i rënë biznesit, por për t’i kërkuar llogari qeverisë....

Aktualitet 18:03 - 31 Gusht, 2018

Deputetja demokrate akuza Ramës/ “Vendos paratë e shtetit në shërbim të tij”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe deputetja demokrate Oriola Pampuri kanë vizituar ditën e sotme një familje të varfër. Në një postim në rrjetet sociale,...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës
Aktualitet 13:20 - 9 Korrik, 2018

PD shkon në zgjedhje me kushte/ Zbardhet versioni

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka komentuar aktualitetin e ditëve të fundit. Në një interviste dhënë për “Gazetën Shqiptare” deputetja demokrate është shprehur se Partia...

Politikë 12:14 - 6 Prill, 2018

Sulmet ndaj LGBTI/ Donald Lu “mbron” qeverinë, Parlajmëron opozitën: Kujdes!

Në forumin që është zhvilluar sot për personat LGBTI, kanë marrë pjesë ministra, deputetë dhe ambasadori amerikan, Donald Lu. Në deklaratën e tij Lu ka vlerësuar...