Connect with Us

All posts tagged "origjine shqiptare"

Bota 21:22 - 7 Dhjetor, 2019

Kush është shkrimtarja me origjinë shqiptare që kandidon për kryeministre të Libanit

Shkrimtarja shqiptare Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) do të kandidojë për postin e kreryministrit të Libanit. Ghada Arnaut është një zë i fuqishëm dhe kritik në mbrojtje...

Showbizz 21:15 - 29 Korrik, 2017

Foto/ Kush janë aktorët e famshëm turq me origjinë shqiptare

Ata janë ndër aktorët më të pëlqyer në Turqi, por a e dini se disa prej tyre kanë origjinë shqiptare? Baris Arduc  -edhe pse ka lindur...

Aktualitet 19:37 - 20 Korrik, 2016

Nga Kastriot Myftaraj/ Erdogan është me origjinë shqiptare

Erdogani, ashtu si Ataturku dikur, nuk ka parapëlqyer të flasë për origjinën e familjes së tij. Duke qenë se në Turqi nuk gjenden rrënjët e familjes...