Connect with Us

All posts tagged "organizmi"

Gjithçka që duhet të dini/ Orari i duhur kur duhet të konsumoni vaktet
Life Style 16:51 - 8 Dhjetor, 2020

Gjithçka që duhet të dini/ Orari i duhur kur duhet të konsumoni vaktet

Të qenit në formë është ëndrra e shumë personave. Nëse dëshironi të ndiheni mirë, patjetër që duhet të ndiqni me përpikëri dietën që i përshtatet më...

Mitet e rreme mbi ushqimet, që na dëmtojnë më shumë sesa na ndihmojnë
Blog 08:35 - 29 Nentor, 2020

Mitet e rreme mbi ushqimet, që na dëmtojnë më shumë sesa na ndihmojnë

Shkalla globale e mbipeshës dhe e sëmundjeve të lidhura me to, është rritur në përmasa epidemike në fillim të këtij shekulli. Na thuhet shpesh se shëndeti...

Sa kohë mund të mbijetojnë njerëzit pa ushqim ose ujë?
Blog 08:40 - 11 Korrik, 2020

Sa kohë mund të mbijetojnë njerëzit pa ushqim ose ujë?

Përkundër asaj që mund të pretendojnë disa guru (njerëz që praktikojnë meditimin e thellë), njerëzit nuk janë qenie që mund të mbijetojnë vetëm me ajër dhe...

Çfarë i ndodh trupit kur heqim dorë nga mishi
Shëndeti 08:55 - 23 Qershor, 2020

Çfarë i ndodh trupit kur heqim dorë nga mishi

Çdo vit, mijëra njerëz në botë vendosin të heqin dorë nga mishi dhe produkett shtazore për të zbuluar në befasi të plotë përfitime të mëdha shëndetësore...

Lajme 12:00 - 1 Janar, 2020

Studimi/ Ja çfarë i bën sheqeri trurit tonë

Shumica nga ne “vdesim” për ëmbëlsira. Por sheqeri i tepërt në dietat tona ushqimore, mund të çojë në shtim në peshë, në shfaqjen e diabetit të...

Shëndeti 12:02 - 25 Shkurt, 2015

Ushqimet e pasura me hekur, ja cilat janë

Mënyra më e mirë që t’i plotësoni nevojat për hekur është përmes ushqimeve të duhura. Vetëm nëse edhe ato nuk ndihmojnë, kërkoni suplemente të tjera për...