Connect with Us

All posts tagged "organizata politike"

Opinione 11:28 - 9 Maj, 2020

Qorri dhe Organizata Politike, këta të pa udhë që po na turpërojnë Shqipërinë

Nga Rigels Seliman * Historia ka treguar se gjatë këtyre 30 viteve demokraci në Shqipëri, një kauz ka vdekur pa lindur ende. Të shumtë janë qytetarët,...

Politikë 11:41 - 27 Janar, 2020

A po i vendosin gjobë biznesit, Thurja dhe Organizata Politike?

Dje në Tiranë u bashkuan disa organizata neomarksiste me një formë nga më të neveritshmet dhe të pështirat të tranzicionit politik në Shqipëri. U bashkuan dy...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Opinione 11:31 - 27 Janar, 2020

Sqarim i editorit pse reaguam dhe po flasim ndaj nismës “Thurje”

City News Albania (cna.al), një agjensi lajmesh prej gati 6 vitesh në treg, prej disa ditësh ka sjellë një seri materialesh lidhur me nismën “Thurje”, një...

Opinione 19:18 - 2 Janar, 2020

Kujtesë Organizatës Politike/ Pse i duhen Shqipërisë filantropët humanistë

Nga Rigels Seliman Organizata Politike, aktivistë, studentë, sindikalistë, OJQ, madje edhe parti politike prej disa kohësh kanë nisur një ofensivë ndaj Samir Mane, duke e sulmuar...

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Politikë 12:35 - 27 Dhjetor, 2019

Pse i “përvëloi” denoncimi në CNA/ Çfarë e tremb Arlind Qorrin dhe të tijët

Media ka detyrën e saj të informojë publikun. Dje, CNA.al në një material përgjithësues e paralajmërues theksoi disa problematika të shoqërisë shqiptare që fillojne në gjiret...

Aktualitet 11:58 - 8 Dhjetor, 2018

“Dhjetori i dytë”/ Një lëvizje e re politike në horizont

Studentët e universiteteve publike në Shqipëri prej katër ditësh janë ngritur në një protestë dhe tubim madhështor, para Ministrisë së Arsimit. Një tubim i cili ka...

Aktualitet 23:16 - 24 Nentor, 2016

Ylli Rakipi pyet Spiropalin: Pse nuk afroni komunistët në PS, në vend të PDIU-së. Ja si përgjigjet ajo

Gjatë emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në News 24, u diskutua për komunistët e rinj në Shqipëri, ku në qendër të vëmendjes ishte Organizata...