Connect with Us

All posts tagged "ora"

Sociale 08:34 - 29 Mars, 2020

Disavantazhet nga ndryshimi i orës/ Si ta përballojmë

Sot, më 29 mars në orën 2 të natës, akrepat e orës lëvizin 60 minuta përpara. Por, ndryshimi i orës ka disa disavantazhe për mirëqenien tonë....

Sociale 07:59 - 29 Mars, 2020

Rikthehet ora verore/ Akrepat lëvizin 60 minuta para

Gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja ora ka lëvizur 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i ndërrimit të orës është pikërisht...

Opinione 21:25 - 25 Janar, 2020

Nga Artan Fuga/ Ora e partive politike ka ndaluar

Duket qartazi se partitë politike, ose më mirë krerët e tyre, të të gjithë krahëve – e kam fjalën për ato parti që janë paraqitur sot...

Aktualitet 18:51 - 27 Qershor, 2019

Meta e ftoi në zyrë nga ora 5 e mëngjesit/ Rama: Pronto Pizza !

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Edi Rama refuzoi ftesën për një takim të presidentit të Republikës, Ilir Meta i cili kërkonte takim nga ora 5:00 e mëngjesit...

ora kuptimi
Aktualitet 22:00 - 16 Mars, 2019

E ke kapur orën 12:12?/ Të tregojmë çfarë kuptimi ka

Sipas bestytnive  kur dikush sheh orën në trajta 12:12, 13:13, etj etj merr një mesazh. Më poshtë do t’ju tregojmë kuptimet e orës në këto orare....

Aktualitet 23:21 - 7 Mars, 2019

Kujtim Gjuzi: Jam mik i Amerikës se mbaj në dorë orën Atlantik

Kujtim Gjuzi i cili pranoi mandatin e deputetit në një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” ka folur rreth arsyeve që e kanë shtyrë të pranojë...

Aktualitet 19:08 - 5 Mars, 2019

Në Europë do të hiqet ndryshimi i orës

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar...

Taulant Balla, Lulzim Basha, ne seance plenare, ne Kuvendin e Shqiperise
Aktualitet 18:47 - 16 Shkurt, 2019

Mbyllja e protestës/ Balla: Lulit i erdhi ora e supës

Deputeti i Partisë Socialiste është tallur keq me kreun e Partisë Demokratike dhe mbyllje e protestës së sotme. Nga studio e emisionit “Kjo javë” në News...

Aktualitet 15:40 - 13 Janar, 2019

Paralajmërojnë Studentët e Mjekësisë/ Çfarë pritet të ndodhë në orën 18:00

Studentët vazhdojnë protestat e tyre, edhe pse prej disa ditësh kanë zgjedhur një formë ndryshe për të kërkuar plotësimin e kërkesave të  tyre. Studentët e fakulteteve...

Aktualitet 20:00 - 8 Janar, 2019

Ja se si engjëjt komunikojnë me ju nëpërmjet orës

Engjëjt tanë mbrojtës kërkojnë të komunikojnë me ne për të na dhënë mesazhe të rëndësishme. Mënyra e shfaqjes së tyre lidhet veçanarisht me orën. Kushedi se...

Aktualitet 16:37 - 5 Janar, 2019

Protesta e studentëve/ Aktori paralajmëron Ramën

Aktori i njohur Neritan Liçaj në një postim në rrjetet sociale ka publikuar axhendën e protestës së studentëve, duke shkruar se shqiptarët do të vazhdojnë revoltën...

Life Style 22:00 - 5 Dhjetor, 2018

Rita Ora i nxjerr të gjitha në shesh/ Ku e pi ujin kjo vajzë

Nëse ende nuk e keni kuptuar është sezoni i veshjeve të tejdukshme dhe Rita Ora është fanse e tyre. 28-vjeçarja  ka veshur shpesh veshje transparente në...

Aktualitet 19:56 - 30 Qershor, 2018

Foto-Shoferi i Xhafajt me orë 15 mijë euro/ Vrasje apo vetëvrasje?

Shtetasi Shkëlzën Qordja, 31 vjeç, me detyrë shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është gjetur i vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në makinën...

Aktualitet 20:51 - 16 Qershor, 2018

Zbulohet data dhe ora kur do firmoset marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë

Pasi u ra dakort fillimisht midis ministrave të jashtëm të të dy vendeve, Greqisë dhe Maqedonisë e më pas nga kryeministrat respektivë Cipras e Zaev, firmosja...

Aktualitet 19:08 - 26 Prill, 2018

Beteja e sotme e televizioneve kryesore

Si çdo e enjte, ora 21:00 shënon një përballje të fortë mediatike, pasi emisionet kryesore politike të mbrëmjes, si në TV Klan, Top Channel, Vizion Plus,...

Aktualitet 22:18 - 15 Janar, 2018

Lulzim Basha politikani më i pasur?/ Nga unaza prej diamanti 11 mijë euro, te kompania e krijuar para një jave nga kunati i tij

Opozita ka thirrur në 27 Janar shqiptarët në protestë. Por ndërsa publikisht ajo ka deklaruar se do të protestojë për shkeljen e Kushtetutës gjatë zgjedhjes së...

Aktualitet 18:47 - 6 Janar, 2018

Për të gjithë ju që jeni kurioz, ky është kuptimi i orës 0:00, 1:11, 2:22, 3:33…

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë. E ndërsa...

Aktualitet 23:00 - 4 Dhjetor, 2017

Zbuloni orën e përshtatshme për të udhëtuar me avion

Festat e Krishtlindjeve dhe Viti i Ri bëjnë bashkë shumë njerëz. Dhe udhëtimet me avion janë të pashmangshme. Krijimi i rradhëve të gjata, dhe rrëmuja që...

Aktualitet 10:37 - 25 Mars, 2017

Përgatituni për orën verore/Nga nesër do flini më pak

Dita e nesërme do të sjellë një ndryshim për të gjithë qytetarët. E diela e fundit e muajit mars sjell dhe ndryshimin e orës, duke sjellë...

Aktualitet 19:21 - 1 Prill, 2016

Llalla: Nëse ke një orë të shtrenjtë, s’do të thotë se je i korruptuar

“Nëse ke një unazë të shtrenjtë apo orë, s’do të thotë se je i korruptuar.” kështu është përgjigjur Kryeprokurori Adriatik Llalla pyetjes së gazetarit të “Zërit...

Showbizz 15:50 - 7 Nentor, 2015

Ora që i shpëtoi jetën James Bond

Sot për herë të parë në historinë e filmit të famshëm James Bond ju mund të shikoni orën që shpesh herë i ka shpëtuar jetën agjentit...

Kuriozitete 20:45 - 6 Korrik, 2015

Ora e duhur për zgjim

Të ngrihemi në mëngjes është pjesa më delikate e ditës, për të gjithë ato që e kanë të vështirë të zgjohen janë krijuar orët Tocky dhe...

Fashion 15:00 - 24 Maj, 2015

Ora, një aksesor i përsosur

  Aksesorët janë shumë të rëndësishëm për një femër. Për shekuj me radhë, orët janë përdorur për t’u orientuar me saktësi për kohën, por edhe si...