Connect with Us

All posts tagged "opoziten"

Listat dhe koalicionet/ Nard Ndoka skeptik: Nuk po shoh të shkohet drejt zgjidhjes
Politikë 22:16 - 18 Shtator, 2019

Rama apo Basha është problemi?/ Nard Ndoka “sfidon” opozitën

Ndërkohë që opozita jashtëparlamentare është shprehur kategorike kundër uljes në çfarëdo lloj tryeze diskutimi, për sa kohë Edi Rama është kryeministër, ishdeputeti Nard Ndoka, kryetar i...

Politikë 14:42 - 5 Gusht, 2019

Meta fundosi opozitën/ Gazetari zbardh faktet

Gazetari Ylli Pata, me anë të një shkrimi në të cilin analizon situatën politike në vend dhe rolin e Presidentit Ilir Meta, vë theksin te pasojat...

Politikë 08:41 - 2 Gusht, 2019

“Dje shanin Palmerin e mbrëmë i bënin lavde”/ Kulluri thumbon opozitën

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka thumbuar rëndë opozitën joparlamentare. Pas intervistës së zyrtarit të DASH, Matthew Palmer, opozita njëzëri ka shpërthyer,...

Aktualitet 19:05 - 1 Korrik, 2019

Rama ironizon opozitën/ Zbulon bisedën me gjyshen

Kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me zgjedhjet lokale. Në postimin e tij ai ka ironizuar opozitën dhe kreun...

Aktualitet 15:26 - 1 Korrik, 2019

OSBE kryqëzon opozitën/ Tërheqja dhe presionet shkaktuan pasiguri

Një ditë pas  zgjedhjeve të të 30 qershorit misioni i OSBE/ODIHR ka dalë në një konferencë për mediat, ku ka prezantuar raportin paraprak të vëzhguesve. Shefja...

Nga Andi Bushati/ Kë do të kthejë PD në parlament?
Aktualitet 18:11 - 23 Mars, 2019

Nga Andi Bushati/ Oferta e Ramës për opozitën, si tallje me shqiptarët

Në krizat politike nuk janë të panjohura ato poropzime që bëhen jo për të dhënë zgjidhje, por për të kaluar lumin propogandistik të ditës. Një të...

Aktualitet 17:18 - 23 Mars, 2019

Minimi i reformave/ Balla bën përgjegjëse opozitën

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla gjatë fjalës së tij në Kongres u shpreh i bindur se Partia socialiste është e vetmja forcë politike...

Aktualitet 11:20 - 16 Mars, 2019

‘Të paditur, injorantë dhe në errësirë’/ Rama sulmon opozitën

Kryeministri Edi Rama është zhvendosur sot në  Berat në kuadër të turit ‘Bashkia që duam”. Ndërsa Opozita sot  proteston para Kryeministrisë, aktivitet ky që nuk është anashkaluar nga...

PD ultimatum Ramës/ Prano hapjen 100% të listave dhe tërhiq amendamentin për koalicionet!
Aktualitet 17:33 - 5 Mars, 2019

PD nuk i ndal akuzat/ “Rama bleu opozitën”

Ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj kryeministrit, Edi Rama, i cili ditën e sotme u largua drejt Italisë....

analisti fatos lubonja ne emision
Aktualitet 17:46 - 25 Shkurt, 2019

Lubonja apelon opozitën/ “Rrugëdaljet janë të shumta”

Analisti, Fatos Lubonja ka folur për ndërhyrjen e ndërkombëtarëve në punët e brendshme të Shqipërisë. Sipas Lubonjës, nuk duhet pritur nga ndërkombëtarët për zgjidhjen e situatës....

basha jep njoftimin e rendesishem
Aktualitet 17:07 - 17 Shkurt, 2019

Tha se do të digjte qeverinë/ Basha po djeg opozitën

Propozimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me djegien e mandateve të deputetëve, ka sjellë reagime jo vetëm brenda opozitës por edhe në krahun kundërshtarë...

Aktualitet 17:31 - 8 Shkurt, 2019

Protesta e 16 shkurtit/ Spartak Ngjela nxjerr zbuluar opozitën

Avokati Spartak Ngjela ka thënë sot se protesta e opozitës nuk ka një qëllim Nga studio e rubrikës “Opinion” në News 24, ai tha po bën...

Aktualitet 14:51 - 30 Dhjetor, 2018

Sejko “shuplakë” Bashës/ Shkatërrove opozitën

Genc Sejko një nga organizatoret kryesore të protestës së diasporës, i njohur nga të gjithë për memet pikante që bën në rrjetet sociale për politikanët shqiptarë,...

Aktualitet 20:35 - 29 Dhjetor, 2018

Rama tallet keq me opozitën: Kur do na rrxoni

Kryeministri, Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar opozitën me shprehjen “Kur do e rrxoni pra iku viti” të shoqëruar me një foto...

Aktualitet 17:33 - 29 Dhjetor, 2018

Gazetari ”kryqëzon” opozitën/ Arsyet pse nuk mund t’i fitojë zgjedhjet

Analisti dhe gazetari Ilir Demalia ka thënë se kryeministri Edi Rama do fitojë edhe zgjedhjet e qershorit. Sipas tij opozita nuk ngjall besim dhe të japë...

Aktualitet 13:03 - 17 Dhjetor, 2018

Rama thumbon opozitën/ Doktoreshë Mona dhe Lul artisti kanë marrë peng studentët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ndaj protestës së studentëve dhe ndikimit të forumeve rinore dhe militantëve të  Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim në...

Aktualitet 11:31 - 16 Maj, 2018

Rama humb toruan/ Sulmon ashpër Prokurorinë

Kryeministri Edi Rama, më mbledhjen e mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, teksa ka komentuar vizitën e tij në Francë për çeljen e negociatave, ka...