Connect with Us

All posts tagged "opozite"

Politikë 17:01 - 25 Maj, 2020

Mustafa Nano zbërthen mesazhin e Yuri Kim/ “E ka pasur për faktorë në opozitë”

Analisti Mustafa Nano ka komentuar deklaratën e ambasadores së SHBA Yuri Kim, e cila ngriti aludimet se është duke u zhvilluar një marrëveshje prapa krahëve kundër...

Politikë 22:02 - 21 Maj, 2020

“Meta në krye të një opozite luftarake?”/ Çfarë thotë Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse beson ende te kreu i PD, Lulzim Basha dhe nëse Meta do të ishte kreu i duhur i një...

Politikë 11:56 - 20 Maj, 2020

“Shqiptarët t’i kërkojnë hesap opozitës”/ Manjani: Nuk po bën asgjë të jashtëzakonshme!

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani bën me dije se ishte ftuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit për të marrë pjesë në tubimin e pasdites...

Opinione 15:18 - 19 Maj, 2020

Nga Artur Zheji/ U sos durimi Opozitë!

Në fund të fundit e vit pas viti, Dielli me shoshë nuk mbulohet dot për gjithë jetën. Deklaratizmi i shplarë, apo përbetimet e rrejshme të opozitarizmit...

Politikë 12:53 - 19 Maj, 2020

“Mjaft me rezistenca trup më trup”/ Fuga: Opozita të emancipojë programin!

Akademiku Artan Fuga është kundër protestave të dhunshme dhe trup më trup pasi thotë se do të mbarojnë bashkë me rezistencën. Fuga thekson se “nëse opozita...

Lajme 14:11 - 18 Maj, 2020

“Janë në metro mo?”/ “Shpërthen” Budina: Nuk jeni padronë të këtij vendi

Regjisori Edmond Budina ka folur me tone mjaft të forta një ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për News 24, regjisori Budina tha...

Politikë 11:57 - 18 Maj, 2020

“Opozita duhet të hapë sytë”/ Mediu thirrje qytetarëve: Bashkohuni në shesh!

Kreu i PR, Fatmir Mediu i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve t’i bashkohen protestës së sotme të opozitës. Mediu, tha në fund të mbledhjes së...

Politikë 11:42 - 11 Maj, 2020

Mbledhja e Këshillit Politik/ Zbardhen 3 kërkesat e opozitës për Reformën Zgjedhore

Përfaqësuesit e opozitës në mbledhjen e Këshillit Politik, Oerd Bykykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim kërkuan mbylljen sa më shpëjt...

Politikë 08:39 - 8 Maj, 2020

“Vrasës me pagesë!”/ Armir Shkurti shpërthen ndaj Bashës: Na ke prerë në besë!

Gazetari Armir Shkurti ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha duke e akuzuar se ai ka vrarë opozitën. Shkurit e ka cilësuar Bashën si vrasës me...

Politikë 19:13 - 30 Prill, 2020

Opozita e tradhtuar nga Meta?/ Shehi: Ai ka luajtur një aksion të vetin

I pyetur nëse opozita ndihet e tradhtuar nga roli i Presidentit në këtë moment pandemie, kreu i LZHK Dashamir Shehi tha se opozita nuk ndihet e...

Politikë 21:37 - 27 Prill, 2020

Basha thumbon Berishën?/ “Opozita nuk është për të bërtitur, shiptarët e duan siç e drejtoj unë”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u kritikua në sy se nuk po bën më opozitë politike nga analisti Artan Fuga. Basha e cilësoi të drejtë analizën...

Politikë 21:18 - 27 Prill, 2020

“Me çfarë funksioni e thërrasin Bashën në tavolinë”/ Fuga ia thotë në sy kreut të PD: S’po bën opozitë politike

Analisti Artan Fuga e ka kritikuar në sy kryetarin e opozitës Lulzim Bashën mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për rolin e opozitës. Fuga tha kërkoi...

Politikë 21:56 - 9 Prill, 2020

“PD do më shumë viktima”/ Rama akuza të forta opozitës

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza të forta ndaj opozitës, e cila sipas tij do më shumë viktima nga COVID-19 dhe më shumë halle. “Ka një...

Politikë 18:05 - 8 Prill, 2020

Akuzat për tenderat/ Manastirliu: Opozita të heqë maskën e hipokritit, procedurat janë bërë në bazë të ligjit

Prej disa ditësh opozita ka kërkuar anullimin e 12 tenderave, të cilët pretendon se janë korruptivë, ndërsa lidhur me këtë ka reaguar edhe ministrja e Shëndetësisë...

Politikë 11:43 - 6 Prill, 2020

Strategjia e testimit/ Rama i përgjigjet opozitës: S’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me strategjinë e testimit për koronavirusin. Rama thotë se PD s’mund të japë mend as për...

Politikë 17:35 - 3 Prill, 2020

“Sulmet ndaj opozitës nuk mbushin barkun e shqiptarëve”/ 4 pyetjet e PD për Ramën dhe Xhaçkën

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj thotë se kryeministri Edi Rama refuzon të japë llogari për tenderin e paracaktuar të ushqimeve. Sipas Alibeajt, prej 4 ditësh...

Politikë 14:58 - 3 Prill, 2020

“Honxhobonxhot vazhdojnë merren me qeverinë”/ Rama i kthehet opozitës: Duan të vrasin me një gur dy zogj

Kryeministri Edi Rama thotë se opozitarët vazhdojnë të merren me qeverinë sepse sipas tij, duan të vrasin me një gur dy zogj, duke synuar nga një...

Politikë 13:27 - 2 Prill, 2020

Xhaçka i përgjigjet akuzave/ Opozita jo vetëm që nuk ndihmon, por saboton duke hedhur baltë

Ministrja Olta Xhaçka i përgjigjet akuzave të opozitës duke thënë se operacioni humanitar po ndihmon 600 mijë familje shqiptare dhe po punon 24 orë. Sipas Xhackës,...

Politikë 22:09 - 26 Mars, 2020

Bashkëpunim me opozitën?/ Rama: Ka përmirësim në sjellje, sa gjynah që s’jemi kështu para kamerave

Kryeministri Edi Rama është pyetur për një bashkëpunim të mundshëm më opozitën në këtë kohë kur vendi po përballet me koronavirusin. Rama u shpreh se opozita...

Politikë 16:57 - 23 Mars, 2020

Kur do jetë piku i rasteve me koronavirus?/ Rama flet për oraret, kritikon opozitën

Kryeministri Edi Rama u pyet pak momente më parë se kur pritet të jetë piku i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vendin tonë. Kësaj pyetje...

Politikë 19:08 - 7 Mars, 2020

Do kalojë Arta Dade në opozitë?/ Agron Duka zbulon detaje nga takimi

Kryetari i PAA, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka takoi disa ditë më parë socialisten Arta Dade, duke ngritur aludimet se kjo e fundit do...

Opinione 17:44 - 4 Mars, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Drama e Metës dhe Bashës: Ka opozitarë në rrugë, por jo opozitë në sistem

Manifestimi i presidentit Meta si thelb dhe gjithë ambalazhi i saj opozitar si formë, duhet të jetë një moment reflektimi jo për atë që ndodhi, por...

Politikë 19:32 - 2 Mars, 2020

Shënim/ Ilir Meta, lideri i munguar i opozitës

Sot u shfaq si nuk është shfaqur kurrë, me karizëm, spektakolar,  denoncues, energjik, premtues me fakte dhe çështje konkrete. Ilir Meta u shpalos në tërësinë e...