Connect with Us

All posts tagged "opozita"

Politikë 19:38 - 31 Gusht, 2019

Luksi i Arbian Maznikut/ VOA “zbardh” Bashkinë e Tiranës

Në Tiranë, opozita akuzoi sot drejtuesit e bashkisë së kryeqytetit, se kanë pranuar dhurata, në kundërshtim me ligjin e konfliktit të interesit. Opozita iu referua disa...

Politikë 17:43 - 30 Gusht, 2019

Çfarë pritet të ndodhë në shtator?/ Aleatët e Bashës kundër njëri-tjetrit

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur pro negociatave me Partinë Socialiste, por kundër negociatave të drejtëpërdrejta midis Bashës dhe Ramës. Ndërkohë që vazhdon ti...

avokat ngjela
Opinione 22:35 - 28 Gusht, 2019

Deklarata “bombë”/ Spartak Ngjela tregon lëvizjet e fshehta të politikanëve

Përdorimi si me panik nga Athina politike dhe nga Beogradi politik që i bëhët sot termit “Shqipëri e Madhe”, i ka bërë qesharakë këta në kancelaritë...

Politikë 18:24 - 27 Gusht, 2019

Rilindja, si pjellë e krimit dhe korrupsionit në vend!

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka reaguar përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale ku rëndit disa prej zhvillimeve politike në vend duke thënë...

Politikë 15:36 - 26 Gusht, 2019

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës/ Rama do rrëzohet, ja çfarë do të ndodhë me opozitën e re

Avokati i njohur Spartak Ngjela, në një analizë të publikuar në rrjetet sociale, shkruan se opozita e re në parlament, do t’i imponohet mazhorancës për të...

Politikë 14:30 - 23 Gusht, 2019

HEC-i në Holtë i mikut të Ballës?/ Deputeti socialist i përgjigjet opozitës

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të opozitës, në lidhje me HEC-in pranë kanionit të Holtës, investitori i të cilit...

Kronika 08:26 - 23 Gusht, 2019

Zëri i Amerikës: Dibra refuzoi dosjen 184, polemika mbi hetimin e zgjedhjeve

Hetimet mbi dyshimet për manipulim dhe blerje të votave gjatë zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016, janë rikthyer në qendër të debateve, pas...

Politikë 18:17 - 22 Gusht, 2019

“Të çlirohet Opozita”/ Mustafaj i tërheq veshin Bashës dhe Kryemadhit

Ish Ministri i Jashtëm dhe ish deputeti i PD-së, Besnik Mustafaj, ka komentuar zhvillimet politike,  përgjatë këtij muaji, ku kryefjalë ishte Bashkia e Shkodrës. I ftuar...

Politikë 14:19 - 22 Gusht, 2019

Zbulohen detajet e aksionit opozitar/ Ja çfarë do të ndodhë ditët në vijim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat rreth mesditës së sotme ka bërë të ditura detajet e aksionit opozitar për ditët në...

Lajm i Rekomanduar 13:26 - 22 Gusht, 2019

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Bashën/ Do të takohemi shumë shpejt

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri i ka dhënë një përgjigje të gjithë atyre që pretendojnë se ata që janë kundër Bashës, janë janë...