Connect with Us

All posts tagged "opozita"

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Politikë 13:57 - 17 Shtator, 2019

Aksioni opozitar/ Dashamir Shehi tregon platformën për zgjidhjen e krizës

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka bërë me dije se janë duke përgatitur një platformë për tu ulur në bisedime për zgjidhjen e krizës politike. Sipas...

Politikë 23:36 - 16 Shtator, 2019

Bardhi në Report Tv: Këtë javë vendosim se kur do nisim protestat

Këtë javë do të vendoset se kur do të rinisin protestat e opozitës. I ftuar në studion e Report Tv në “5 pyetje nga Babaramo”, sekretari i...

Politikë 22:50 - 16 Shtator, 2019

“Të gjithë sytë tek opozita”/ Salianji: Nuk mund të ishim dhe të pastër dhe të përfshirë

Ish deputeti i listës Basha, Ervin Salianji i qenë i ftuar mbrëmjen e sotmë në studion e emisionit “Open” në Top Channel, u shpreh se opozita...

deputeti i PD, Klevis Balliu
Politikë 14:43 - 16 Shtator, 2019

Gazetarja kap “mat” çunin e Fahriut

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Republikës së re të Lulzim Bashës, Klevis Balliu ishte i ftuar sot në studion e News 24, ku ka folur...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 16 Shtator, 2019

Faktet që “gozhdojnë” Lulzim Bashën dhe tregojnë dështimin e tij

Ka një debat të fortë në lidhje me sjelljen politike të kreut të Partisë Demokratike. A është ai njeriu i duhur, a është vizionari, njeriu që...

Politikë 09:12 - 16 Shtator, 2019

“Lëreni neuropsikiatrinë dhe filloni e mendoni”/ Mesazhi i fortë i Kullurit

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri i ka drejtuar sot një mesazh të fortë opozitës. Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 11:27 - 15 Shtator, 2019

“Rama nuk ka shans të trembë Opozitën”/ Paralajmëron Arben Ristani

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, ka thënë se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë shans të trembë një opozitë të përgjegjshme, atdhetare dhe të vendosur për...

Politikë 12:46 - 14 Shtator, 2019

“Kjo tezë trutharësh nuk meriton vemendje”/ Manjani sulmon opozitën

Ish-ministri in Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka sulmuar opozitën parlamentare, madje edhe duke i etiketuar me fjalë fyese si “trutharë”. Në një postim...

Lajm i Rekomanduar 08:23 - 14 Shtator, 2019

Kulluri “dush të ftohtë” Bashës/ Duhet të marrë valixhet, opozita më e çorientuar se kurrë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka reaguar sërish sot në lidhje me situatën politike në vend. Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri...

Politikë 17:08 - 13 Shtator, 2019

“Do digjej Kuvendi”/ Fatos Klosi “dërrmon” Metën

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, ka komentuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta, sipas të cilit  me 8 qershor opozita  do të digjte Kuvendin. Sipas Klosit një...