Connect with Us

All posts tagged "opozita"

Aktualitet 23:58 - 17 Maj, 2017

Vangjeli: Nëse bëhen zgjedhjet pa opozitën, vendi shkon në destabilitet

Analisti Lorenc Vangjeli është shprehur, nëqoftë se zgjedhjet realizohen pa opozitën, vendi mund të shkojë deri në destabilitet. Këtë deklaratë, Vangjeli e bëri sonte në emisionin...

Aktualitet 09:38 - 16 Maj, 2017

“Shpërthen” aleati i Ramës/Zgjedhje të pazakonta, luftë për pushtet absolut!

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka komentuar sërish krizën politike në vend. Gjatë një takimi me banorët e Njësisë nr.10 në Tiranë, Idrizi u ndal te...

Aktualitet 22:57 - 15 Maj, 2017

LSI mbështet PD/Kur mund të bëhen zgjedhje të lira

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, komentoi krizën politike të krijuar prej muajsh në vend. Në emisionin “Debati në Channel One”, Luan Rama u...

Aktualitet 22:02 - 15 Maj, 2017

Zyrtari i DASH falënderon opozitën/Deputeti i PD zbulon arsyen

Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, foli për takimin e zyrtarit të lartë amerikan me kreun e opozitës, Lulzim Basha, dhe aleatët e tij. Bumçi tha...

Aktualitet 21:37 - 15 Maj, 2017

Aleati i Bashës thotë fjalën e fundit/Hyjmë në zgjedhje, por …!

Kreu i PDK, Nard Ndoka, ka komentuar krizën politike në vend. Në studion e Report Tv, Ndoka tha se opozita hyn në zgjedhje, por jo më...

Aktualitet 09:39 - 15 Maj, 2017

86 ditë protestë/Sot negociatat amerikane

Opozita vijon sot në ditën e 86-të të protestës në çadrën para Kryeministrisë. Në çadrën e protestës do të mbërrijë sot edhe kreu i demokratëve, Lulzim...

Aktualitet 19:23 - 14 Maj, 2017

Më pak sherre e zhurmë!/Rama: Ja si do jetë politika pa opozitën

Kryeministri Edi Rama foli pasditen e sotme në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele, ku u ndal te situata politike në vend. Duke ftuar demokratët të...

Aktualitet 12:08 - 13 Maj, 2017

 Protesta e opozitës/ Policia ka agjentë të infiltruar brenda turmës

Sapo ka filluar protesta e opozitës së prirë nga Partisë Demokratike shqiptare në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Pas këndimit të himnit kombëtar, kanë filluar fjalimet në...

Aktualitet 22:11 - 12 Maj, 2017

Financial Times/Shqipëria një narko-shtet. Opozita kërkon qeveri teknike dhe ka të drejtë

Gazeta prestigjioze Financial Times ka publikuar ditën e sotme një editorial për krizën politike teksa e cilëson Shqipërinë nën qeverisjen e Ramës ‘një narko-shtet’. ‘Shqipëria është...

Aktualitet 20:36 - 12 Maj, 2017

Luan Rama sulmon hapur Ramën/Nuk e krijon politika opozitën, sa e rëndë është të mos marrë pjesë PD

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar ditën e sotme në lidhje me protestën e opozitës. Luan Rama tha ndër...