Connect with Us

All posts tagged "opozita parlamentare"

Politikë 20:14 - 2 Shtator, 2019

“Teatri i ushtarëve të rinj”/ Ish deputeti demokrat sulmon opozitën parlamentare

Pas seancës së parë të sesionit të ri parlamentar ka reaguar ish-deputeti i PD Bardh Spahia. “Rifilloi kllounada parlamentare”, shkruan Spahia në rrjetet sociale. Ai shkon...

bojkoti i zvgjedhjecve hajdarui: vetevrasje politike
Politikë 17:11 - 2 Shtator, 2019

“Shqiptarët kanë duruar mjaft”/ Rudina Hajdari “shkund” Bashën

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, e ka “shkundur” kreun e PD-së Lulzim Basha, gjatë një interviste për një nga mediat e shkruara. Sipas Hajdarit, rruga më e...

basha
Aktualitet 11:24 - 16 Maj, 2019

Nga mazhoranca tek Opozita Parlamentare/ Ja, cilët janë deputetët që u betuan sot

Sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë të rinj. Jo vetëm nga Opozita parlamentare, siç jemi mësuar deri më tani por edhe nga mazhoranca ka pasur...

mbledhje KQZ
Aktualitet 15:28 - 14 Maj, 2019

Rritet numri i Opozitës parlamentare/ KQZ u jep mandatin tre kandidatëve të rinj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë sot mandatin e deputetit tre kandidatëve të rinj. Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan dhe Selami Janishehu...

Aktualitet 15:43 - 2 Maj, 2019

Shtohet opozita parlamentare/ Bashës i “dezertojnë” edhe tre kandidatë

Ditën e sotme tre kandidatë të tjerë nga lista e PD-së kanë dorzuar formularin e dekriminalizimit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Mësohet se Krenar Rryçi, i...

mandati i deputetit
Aktualitet 13:55 - 18 Prill, 2019

Shtohet Opozita parlamentare/ KQZ u jep mandatin katër deputetëve

Komisioni Qëndror Zgjedhor ka mandatuar sot katër kandidatë që vinin nga listat shumëemërore të PD dhe LSI. Kështu kanq marrë mandatin nën siglën e PD, Fatjona...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 18:22 - 5 Mars, 2019

Avokati Altin Goxhaj: Pse të “pavaruarit” nuk konsiderohen opozitë parlamentare

Në një postim në rrjetet sociale, avokati Altin Goxhaj ka shpjeguar arsyet përse deputetët e “pavaruar” nuk mund të konsiderohen si opozitë parlamentare. Postimi i plotë:...

Aktualitet 13:18 - 9 Maj, 2017

Basha tregon vlerën e çadrës/Kaq nuk u arrit në 3 vite as nga opozita parlamentare as nga gazetarët

Kreu demokrat, Lulzim Basha ndër të tjera gjatë fjalës së tij ka thënë se Europa e ka përbuzur Ramën, pasi ka marrë vesh për krimin dhe...