Connect with Us

All posts tagged "opozita e re"

Politikë 22:48 - 3 Maj, 2020

“Me çfarë morali do i bindni demokratët”/ Analisti vë me “shpatulla pas muri” Desada Metajn pasi ju zbuluan lidhjet me Erion Veliajn

CNA.al publikoi në fillim të prillit një material të plotë në lidhje me një skandal, të këshilltares së kreut të PD-së, Lulzim Basha, Desada Metaj dhe...

Politikë 19:45 - 1 Dhjetor, 2019

“Bashkë pa hipokrizitë e Ramës dhe Bashës”/ Deputeti i opozitës së re thirrje qytetarëve: Në fund hesapet!

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli, ka komentuar situatën e rënduar në vend, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. Përmes një postimi në rrjetet sociale Zeneli...

Politikë 23:27 - 8 Nentor, 2019

Kërcënon deputeti i opozitës së re/ “Dalim nga Parlamenti, po s’ndryshoj sistemi”

“Dalim nga Parlamenti, po s’ndryshoj sistemi”, kështu është shprehur me fjalë të tjera deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni. I ftuar në studion e emisionit...

Politikë 20:54 - 24 Tetor, 2019

Përmeti: Sistemi, kusht për të votuar Reformën Zgjedhore

“Sistemi, kusht për të votuar Reformën Zgjedhore”, kështu është shprehur deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti. I ftuar në studion e emisionit “Mbrëmje në ABC”, Përmeti...

Politikë 22:43 - 18 Shtator, 2019

“Rama e Basha s’duan ndryshim të Kodit Zgjedhor”/Ngjela mbështet opozitën e re

Avokati Spartak Ngjela shprehet se kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha nuk duan ndryshimin e Kodit Zgjedhor. I ftuar në Real Story” në...

Politikë 13:32 - 9 Gusht, 2019

“Parlamenti pa opozitë”/ Çudit Lefter Maliqi

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi i ftuar në studion e FaxNews ditën e sotme ka folur referuar krizës politike të cilën po kalon vendi....

Kuvendi i Shqiperise, seancat plenare
Aktualitet 09:56 - 30 Prill, 2019

Opozita e re/ Në Korçë tre emra në luftë për një vend në Parlament

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita e bashkuar vendosi djegien e mandateve të deputetëve, në shenjë protestë kundër qeverisë socialiste, të cilën e akuzojnë se ka...

Aktualitet 16:15 - 15 Prill, 2019

Grabitja në Rinas/ Opozita e re kërkon interpelancë me Lleshajn

Deputetët e opozitës së re kanë kërkuar interpelancën e parë me ministrin Lleshaj. Interpelanca do të zhvillohet nga Myslym Murrizi nga PD-ja, dhe Ralf Gjoni nga...

Aktualitet 11:48 - 3 Prill, 2019

“Ju keni marrëveshje me Opozitën e Bashës”/ Rudina Hajdari i përvishet Ballës

Kreu i Grupit Parlamentar i PS, Taulant Balla,  nga foltorja e Kuvendit, ka bërë thirrje që të plotësohen vakancat nga opozita në Komisionin e Reformës Zgjedhore....

Aktualitet 17:55 - 1 Prill, 2019

Lanë mandatet, por jo pagat/ Ish-deputetët e PD dhe LSI, mashtrojnë hapur

Ka kaluar më shumë se një muaj kur Opozita e drejtuar nga Lulzim Basha vendosi të djegë mandatet, duke u larguar nga Parlamenti. Me pretendimin se...

Aktualitet 15:58 - 28 Mars, 2019

Opozita e re, gati grupet parlamentare/ Zbulohen kandidatët për kryetarë

Deputetët e PD-së dhe LSI-së në Kuvend, në një mbledhje mes tyre këtë të enjte në parlament, kanë rënë dakord që t’i drejtohen me shkresë zyrtare...

parlamenti
Aktualitet 18:20 - 13 Mars, 2019

Foto-Opozita e re krah më krah/ Rama i tregon barsaleta ministrave

Ditën e sotme u mbajt seanca parlamentare e cila lëvizi nga programi i saj me një ditë për shkak të ditës së Verës. Në Parlament u...

Aktualitet 13:28 - 13 Mars, 2019

Paralajmëron deputeti i “listës Basha”/ Do të shtohen radhët e Opozitës së re

Opozita e re do të fuqizohet. Kështu ka paralajmëruar, deputeti demokrat Ligoraq Karamaelo, i cili ka zëvëndësuar në Kuvend Klevis Balliun Para gazetarëve, Karamelo u shpreh...

Aktualitet 11:07 - 13 Mars, 2019

Deputetët e “listës Basha”/ PD i denigroi, Ahmetaj i merr në mbrojtje

Partia Demkoratike ka vendosur të denigrojë deputetët e rinj, edhe pse ata vijnë nga “lista Basha”. Kjo u pa sot, jashtë sallës së Kuvendit, ku një...