Connect with Us

All posts tagged "opinion"

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 18:22 - 20 Shtator, 2021

Nga Dritan Shano/ Partia jam unë! Pikë. Ju të tjerët hani m…!

Nga Dritan Shano ‘Baza është me Berishën, por unë nuk do lejoj një kongres anti-amerikan’, thotë Basha. Pra, ai lejon ose nuk lejon. Pra, kur themi...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 12:53 - 18 Shtator, 2021

Nga Refik Hasani/ Kryeministri Edi Rama, duhet të vizitojë krahinën shqiptare

Nga Refik Hasani Kryeministrit i Shqipërisë Edi Rama, në mandatin e tretë do të duhet të vizitojë krahinën shqiptare që përfshin Preshevën, Bujanocin dhe Medvegjën. Por...

cna lajme opinion
Opinione 08:49 - 14 Shtator, 2021

Refik Hasani/ Ku mbeti Asociacioni i Komunave të krahinës shqiptare

Më 12 shtator 2015 , Kuvendi i Këshilltarëve Shqiptarë ka miratuar një vendim mbi themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë shqiptare që përbëhetë prej gjashtë...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Shëndeti 13:28 - 12 Shtator, 2021

Nga Erion Dasho/ Sa i thjeshtë është sot manipulimi i opinionit?!

Nga Erion Dasho Shumë shpesh në median sociale (por që arrijnë jo rrallë edhe në median mainstream) shfaqen deklarata të tipit “profesori i njohur kundër vaksinës...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 18:58 - 11 Shtator, 2021

Nga Kreshnik Spahiu/ Pse Berisha do i puth dorën, që s’ia kafshon dot Lulzim Bashës?

Nga Kreshnik Spahiu Mes luftës dhe paqes, Berisha dhe Basha e kanë zgjedhur rrugën e tyre. Të dyve nuk ju intereson lufta dhe nuk mund ta...

cna lajem politike
Politikë 21:36 - 9 Shtator, 2021

Berisha “masakron” Bashën/ “Asgjësoi PD-në, iu dorëzua Ramës dhe Soros”

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar akuza të forta kreut të PD, Lulzim Basha për të cilin tha se asgjësoi sovranitetin e Partisë Demokratike. Në një...

cna lajme bote
Bota 08:53 - 6 Shtator, 2021

DW, opinion/ Jo, rend të ri botëror pas Afganistanit

Mjaft është mjaft. Për dy dekada, Perëndimi derdhi biliona dollarë në një vend të pazhvilluar, të varfër. Më kot. Lodhja e luftës u përhap. Perëndimi e...

cna lajme opinion
Opinione 15:36 - 3 Shtator, 2021

Nga Ilir Levonja/ Gurë kandari, por pa peshë!

Ndofta është nga të vetmet qeveri post diktature, ku njerëzit e kanë parë me habi dhe me nënqeshje. Zakonisht qeveritë e reja priten si një lloj...

Politikë 22:06 - 2 Shtator, 2021

“Nuk bëjmë telenovela”/ Rama: Ka nga ata ministra që më kanë thënë dhe jo

I ftuar në Opinion Rama ka thënë se është e pavërtetë që sekretariati i Partisë Socialiste nuk votohet. Ai ka shtuar se PS është skuadër që...

cna opinione
Opinione 21:44 - 1 Shtator, 2021

Nga Ilir Levonja/ Mandati i shitur dhe dorëheqja

Ky Lefteri që dha dorëheqjen, është një nga ata qindra kalbësirat e politikës sonë. Me një letër që gjoja të këput shpirtin, po na hap barkun...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Aktualitet 13:41 - 31 Gusht, 2021

Sezoni i ri televiziv/ CNA.al zbulon të ftuarin e parë në “Opinion”

Emisioni “Opinion” i gazetarit të njohur Blendi Fevziu do të fillojë më datën 2 shtator. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Fevziu, ku ndër të...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 16:11 - 30 Gusht, 2021

Nga Hasan Bello/ Enver Hoxha, besnik deri në fund i klanit serbo-malazez

Megjithë kamuflimin ideologjik marksist-leninist rivaliteti etnik brenda Federatës Jugosllave e arriti kulmin në Pleniumin e IV të Komitetit Qendror të Lidhjes Komuniste Jugosllave (LKJ), që u...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 20:55 - 29 Gusht, 2021

Nga Lisander Hoxha/ Një opozitë pa Lulzim Bashën

Pas largimit të deputetit Mark Marku është ringjallur edhe njëherë diskutimi mbi problemet e opozitës. Partia Demokratike ka disa muaj që prodhon vetëm lajme largimesh dhe...

cna opinione
Opinione 15:10 - 28 Gusht, 2021

Nga Ilir Levonja/ Junta ushtarake e PD-së

Ai që e vrau i pari PD-ën, nuk është Mark Marku, që sot po e linçoni me sa ju hanë bulçitë, por Sali Berisha. Ai që...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 16:12 - 18 Gusht, 2021

Nga Piro Ahmetaj/ Shqipëria e ka detyrim kohezionin dhe mbështetjen e pakushtëzuar ndaj USA, NATO-s dhe UN!

Sigurisht, i kam ndjekur me vëmendje shtesë zhvillimet, vlerësimet, skenarët e kërcënimeve, kundërshtitë dhe dakordësitë strategjike të institucioneve, aktorëve, instituteve, forumeve dhe ekspertëve në Washington DC,...

cna opinione
Opinione 15:29 - 17 Gusht, 2021

Nga Ilir Levonja/ Mjaftisti, gagareli dhe fufja!

Ajo çfarë është çudia shqiptare, është kontraversiteti. Ose këputja anapulla. Kjo është një veti e budallenjëve por që funksionon shkëlqyer në vendin tim. E nisa kështu...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 11:13 - 16 Gusht, 2021

Nga Fatos Lubonja/ Leksion për shqiptarët nga Kabuli

Dështimi i SHBA-së dhe Perëndimit në Afganistan nuk po shihet si një ngjarje e largët, siç ka qenë deri dje, pasi në vend sot po flitet...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 15:38 - 15 Gusht, 2021

Nga Ilir Levonja/ Modeli taleban i ”amerikanit” Edi Rama

Nga Ilir Levonja A duhet Shqipëria, të strehoj afganët? Pa asnjë diskutim që po. Shoh që shumë po grinden, madje po i japin një shans Edi...

cna opinione
Opinione 07:58 - 14 Gusht, 2021

Nga Edison Ypi/ 100 metra qef

Një Benz i madh xhiron rrotat duke i kallur tmerin miletit me tym e fëshkëllima. Kalojnë me zhurmë tre motocikleta të mëdhaja të çakërdisura me nga...

cna news
Bota 14:48 - 11 Gusht, 2021

Sa po e përçan korona shoqërinë?

Nga Kay Alexander Scholz, redaktor i Deutsche Welles në Berlin Mesazhi më i rëndësishëmi takimit të drejtuesve të shtetit me kancelaren Angela Merkel ishte:Të dashur skeptikë...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Opinione 19:53 - 7 Gusht, 2021

Si ujqër ndaj Bregoviçit

Nga Albert Lovato Kur erdhi Nottis në Tiranë çfarë nuk thanë. U përgjigj me 1 fjali. Fëmijët e mij i rriti një nënë shqiptare. Tani janë...

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime
Opinione 19:21 - 7 Gusht, 2021

Albin Kurti po bën me Bregoviçin, atë që ka tentuar të bëjë Milosheviçi, apo Shesheli

Nga Mero Baze Ka tri kategori njerëzish që po tentojnë të krijojnë një debat fals mbi koncertin e këngëtarit Goran Bregoviç, një emblemë e muzikës së...

cna opinione
Opinione 14:57 - 6 Gusht, 2021

Nga Ilir Levonja/ Urrejtja ndërshqiptare e ditëve të sotme

Kurrë shqiptarët nuk kanë qënë kaq të përçarë, sa këto tridhjetë vite pluralizëm. Pakënaqësia është në temperaturën e vlimit, megjithatë protestat nuk janë të konsoliduara. Pakënaqësia...