Connect with Us

All posts tagged "operacioni"

Plumbat trondisin Shkodrën/ Vritet me armë zjarri një person
Kronika 11:02 - 22 Korrik, 2020

Video-Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali/ Zbardhen detajet, në pranga 16 persona

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me operacionin ndërkombëtar antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe Policisë italiane, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e...

“Operacioni Gjuetia e Dhelprave”/ FBI zbulon çfarë po ndodh në Kinë dhe kush është vënë në shënjestër
Politikë 08:50 - 8 Korrik, 2020

“Operacioni Gjuetia e Dhelprave”/ FBI zbulon çfarë po ndodh në Kinë dhe kush është vënë në shënjestër

Kina është duke vënë në shënjestër qindra disidentë kinezë në Shtetet e Bashkuara përmes shfrytëzimit të një përpjekjeje globale kundër korrupsionit, duke përdorur taktika shtrënguese për...

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht
Kronika 22:25 - 30 Qershor, 2020

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestuar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Gazetari investigativ Artan Hoxha e ka cilësuar si të fryrë politikisht për të shpërqendruar vëmendjen operacionin antidrogë gjatë së cilit u arrestuan 37 persona mes Italisë...

Zbulohen emrat e dy prej të arrestuarve shqiptarë/ Kush ishte “koka” e bandës
Kronika 15:31 - 30 Qershor, 2020

Zbulohen emrat e dy prej të arrestuarve shqiptarë/ Kush ishte “koka” e bandës

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me operacionin antidrogë, Itali-Shqipëri ku ranë në pranga 37 persona, 7 prej të cilëve shqiptar. Sipas ‘Report...

Lleshaj i përgjigjet akuzave të PD/ Themelues dhe shfrytëzues të paskrupullt të kryeqytetit të kanabisit
Politikë 13:09 - 30 Qershor, 2020

“Operacioni italo-shqiptar goditje të fortë krimit të organizuar”/ Lleshaj ka dy fjalë për Policinë dhe SPAK

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas operacionit të përbashkët italo-shqiptar, në kuadër të të cilit u sekuestruan 3.5 tonë lëndë narkotike. Në një postim...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Kronika 12:23 - 30 Qershor, 2020

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka folur me tone mjaft të forta sot gjatë një konference të përbashkët për mediat me Antimafian Italiane për trafikun ndërkombëtar...

Zbulohen emrat e dy prej të arrestuarve shqiptarë/ Kush ishte “koka” e bandës
Kronika 08:20 - 30 Qershor, 2020

Sekuestrohen 3.5 ton lëndë narkotike/ 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri

Një sasi prej 3.5 ton lëndë narkotike është sekuestruar në kuadër të një operacioni të përbashkët mes Shqipërisë dhe Italisë. Operacioni është zhvilluar nga Departamenti i...

Kronika 11:18 - 19 Qershor, 2020

Sekuestrohet arsenal armësh në Tiranë/ Dyshohet se janë përdorur në ngjarje të rënda kriminale  

Policia e Tiranës ka sekuestruar një arsenal armësh në zonën e Yzberishtit në një operacion të madh, i cili është në vijim. Sipas abcnews, gjatë operacionit...

Kronika 10:53 - 22 Maj, 2020

Video-Shfrytëzonte për prostitucion një 22-vjeçare dhe do ta trafikonte drejt Belgjikës/ E pëson keq 39-vjeçari

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, në kuadër të operacioni të koduar “Waiting”, pas një hetimi disamujor. Sipas uniformave blu, në kuadër...

Kronika 23:45 - 11 Mars, 2020

Drejtori i Rendit Publik jep detaje nga operacioni/ “Kemi ndaluar mbi 100 persona që kishin ardhur nga Italia”

Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishaj ka dhënë detaje nga operacioni i Policisë, që po i bashkohet edhe ushtria e Forcave të Armatosura, lidhur me parandalimin...

Vrasja e dy biznesmenëve/ Në pranga një i dyshuar
Kronika 10:10 - 11 Mars, 2020

Operacioni “Vol-Vo 4”/ Prangoset ish-punonjësi i Hipotekës

Një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”, i zhvilluar në tetor të vitit 2018, ku u godit një grup...

Kronika 09:40 - 7 Mars, 2020

Foto-Prangoset një 30-vjeçar/ E pabesueshme çfarë iu gjet gjatë kontrollit të policisë

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohet për shpërndarje të drogave të forta. Mësohet se në kuadër të operacionit të koduar...

Politikë 14:56 - 29 Shkurt, 2020

Skandali-“Dosja Çili”/ Pse u fsheh identiteti i drejtuesit të lartë që premtoi favore të paligjshme

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka reaguar një ditë pas aksionit të policisë, ku u u vu në pranga pronari i UET,...

Kronika 14:40 - 28 Shkurt, 2020

Video-Çili me pranga drejt burgut/ Pamje nga arrestimi i pronarit të UET

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia ka zhvilluar një operacion, ku mes personave të vënë në pranga është edhe pronari i UET, Henri...

Kronika 12:48 - 28 Shkurt, 2020

“Dosja Çili”/ Kush janë të arrestuarit dhe veprat e rënda penale

Kreu i Polcisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë detaje në lidhje me megaoperacionin që u zhvillua gjatë 24 orëve të fundit, ku u arrestuan një...

Kronika 12:37 - 28 Shkurt, 2020

Policia zbardh detajet e operacionit/ Gjashtë akuzat që fundosin Henri Çilin

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka zbardhur detajet e operacionit, në kuadër të...

RENEA aksion në Elbasan/ Shoqërohet një person
Kronika 11:52 - 28 Shkurt, 2020

Shkon në 40 numri i të arrestuarve/ Ja për çfarë akuzohen

Ka shkuar në 40 numri i personave të arrestuar në kuadër të një operacioni të zhviluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku ndër...

Kronika 11:22 - 22 Shkurt, 2020

Video-Finalizohet një tjetër operacion/ Prangosen katër persona, sekuestrohet drogë dhe armë

Policia e Tiranës ka finalizuar një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, në kuadër të të cilit...

Kronika 12:21 - 21 Shkurt, 2020

Policia zbardh detajet e operacionit/ Arrestohen 115 persona, sekuestrohen shuma të mëdha parash

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë sot detajet e operacionit të zhvilluar gjatë natës në disa qytetet, kundër aktivitetit të paligjshëm...

Kronika 11:47 - 25 Janar, 2020

Operacion në bashkëpunim me DEA amerikane/ Shkatërrohet rrjeti i trafikut në Greqi, kush janë të arrestuarit

Të tjera detaje kanë dalë në ditë në lidhje me operacionin anti-drogë të zhvilluar në Greqi, ku u sekuestrua një sasi e madhe lëndë narkotike. Sipas...

Kronika 11:24 - 12 Dhjetor, 2019

Sekuestrohet snajper, pistoletë dhe municion luftarak/ Dalin pamjet e operacionit, RENEA prangos dy persona

Policia e Gjirokastrës ka publikuar pamjet e aksionit të RENEA-s për kapjen e 31-vjeçarit Enrik Lluka, i shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasjen e kushëririt...

Kronika 12:22 - 9 Dhjetor, 2019

FNSH zbarkon në Durrës/ Policia zbardh detajet e operacionit

Policia e Shtetit ka zbardhur detajet e operacionit të ndërkombëtar “ROMANO 2017″, të zhvilluat sot në Shijak, nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës, në bashkëpunim me...

Kronika 10:08 - 29 Nentor, 2019

Dyshohet për një trup poshtë rrënojave/ Vijon kërkimi tek hotel ‘Mira Mare’ në Durrës

Pas tërmetit tragjik me magnitudë 6.4 rihter, që goditi vendin tonë, operacioni i kërkim-shpëtimit në Thumanë është mbyllur, ndërsa në Durrës i vetmi vend ku ende...