Connect with Us

All posts tagged "operacion"

Dekonspiroi operacionet/ SPAK zgjat me tre muaj pezullimin nga detyra të Artan Shkëmbit
Kronika 12:00 - 22 Janar, 2021

Dekonspiroi operacionet/ SPAK zgjat me tre muaj pezullimin nga detyra të Artan Shkëmbit

SPAK ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra te ish zv.drejtorit të OFL, Artan Shkëmbi. Kërkesa e SPAK është miratuar nga GJKKO. Shkëmbi është prej...

Kronika 11:12 - 11 Janar, 2021

SPAK nxjerr detaje të reja nga operacioni në Skrapar/ Policët e implikuar në kultivimin e kanabis

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka dhënë ditën e sotme të tjera detaje nga operacioni “Gjergova” për procesin e kultivimit dhe trafikimit të kanabis në Skrapar, ku...

Kronika 13:12 - 9 Janar, 2021

Kultivimi i kanabisit në Skrapar/ GJKKO lë në fuqi të gjitha masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Posaçme Kundër krimit dhe Korrupsionit të Organizuar ka caktuar sot masat e sigurisë për 23 të arrestuarit në lidhje me drogën e sekuestruar në...

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë
Kronika 14:21 - 8 Janar, 2021

Mega-operacioni antidrogë/ Arrestohet në Durrës, Teki Dusho

Vijon megaoperacioni “Gjergjova”. Kapet dhe ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim gjatë këtij operacioni. Nga Drejtoria Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e...

Blendi Çuçi flet për herë të parë si ministër i Brendshëm/ Prezanton sondazhin për Policinë e Shtetit
Kronika 11:28 - 8 Janar, 2021

Operacioni antidrogë në Skrapar/ Çuçi: Kështu do të ndërtojmë një Shqipëri më të sigurt

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar pas operacionit për goditjen e fenomenit të kultivimit të kanabisit në Skrapar. Çuçi ka shprehur përgëzime për strukturat e...

Kronika 12:16 - 6 Janar, 2021

OFL skadoi në 31 dhjetor/ SPAK dhe GJKKO vijon me shqyrtimin e kërkesave

Operacioni Forca e Ligjit ka dërguar formularët e fundit të deklarimit të pasurive në datën 16 dhjetor. Zyrtarisht OFL skadoi në datën 31 dhjetor, por kjo...

Po transportonin drogë për në Korçë/ Arrestohen dy "të fortët" nga Fieri
Kronika 13:55 - 25 Dhjetor, 2020

Finalizohet operacioni “By Pass”/ Arrestohen katër persona në Vlorë

Finalizohet pas një hetimi 9-mujor, operacioni policor i koduar “By Pass”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes. Operacioni nga Seksioni për Hetimin e...

U dëmtua në sy gjatë protestave për Klodjan Rashën/ Rama tregon gjendjen shëndetësore të policit
Aktualitet 14:32 - 17 Dhjetor, 2020

U dëmtua në sy gjatë protestave për Klodjan Rashën/ Rama tregon gjendjen shëndetësore të policit

Kryeministri Edi Rama ka treaguar gjendjenn shëndetësore të policit Fadil Allaraj i cili u plagos gjatë protestavve për Klodian Rashës. Rama njoftoi sot se efektivi i...

Shefa dhe inspektorë/ Zbardhen emrat e zyrtarëve të përfshirë në kultivimin e drogës në Vlorë
Kronika 14:40 - 14 Dhjetor, 2020

Shefa dhe inspektorë/ Zbardhen emrat e zyrtarëve të përfshirë në kultivimin e drogës në Vlorë

Policia e Vlorës, nën drejtimin e Prokurorisë, si rezultat i një hetimi gjashtëmujor për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit dhe kultivimit...

Kronika 10:46 - 14 Dhjetor, 2020

Konferencë e përbashkët Shqipëri-Itali për luftën ndaj kanabisit/ Ardi Veliu bën bilancin e 2020

Policia e shtetit dhe Policia Italiane zhvilluann sot një konferencë të përbashkët, ku në fokus ishte lufta kundër kultivimit të kanabisit 2020. Drejtori i Përgjithshëm i...

Showbizz 15:41 - 8 Dhjetor, 2020

3 muaj pas ndërhyrjes në këmbë/ Enca i rikthehet normalitetit

Rreth 3 muaj më parë, kënëgtarja Enca tregoi se kishte pësuar një incident, nga i cili kishte lënduar shumë keq këmbën e saj. Këngëtares iu desh...

Vaksina anti Covid mbërrin në Britani/ Si u zhvillua operacioni “top secret”
Bota 20:32 - 3 Dhjetor, 2020

Vaksina anti Covid mbërrin në Britani/ Si u zhvillua operacioni “top secret”

Pak ditë më parë u raportua në media se Britani e Madhe do të ishte shteti i parë i cili do të aplikonte vaksinën kundër Covid...

Heroina e sekuestruar në Elbasan/ Kapet “koka” e shpërndarjes së lëndës narkotike
Kronika 09:57 - 27 Nentor, 2020

Heroina e sekuestruar në Elbasan/ Kapet “koka” e shpërndarjes së lëndës narkotike

Një tjetër person është arrestuar në kuadër të operacionit që u zhvillua një ditë më parë në Elbasan, duke e çuar në 6 numrin e të...

Me patundshmëri nga Pogradeci, Elbasan, dhe Tiranë/ Prokurores i “dështoi” grabitja
Vetingu 13:46 - 26 Nentor, 2020

“Shfryu” operacionin e bujshëm të policisë/ Prokurori në pritje të Vettingut

Jo në pak raste, operacione policore të trumbetuara me bujë, janë “shfryrë” nga prokuroria dhe gjykatat. Në një rast të tillë ka qenë i përfshirë prokurori...

OFL si dështim i kapter Lleshajt
Politikë 11:09 - 25 Nentor, 2020

OFL si dështim i kapter Lleshajt

Operacioni Forca e Ligjit filloi një vit më parë me shumë zhurmë pas disa daljeve të shpeshta të kryeministrit Edi Rama i cili theksonte se ndaj...

Kronika 10:10 - 25 Nentor, 2020

U kapën duke transportuar 5 emigrantë drejt kryeqytetit/ Arrestohen 2 të rinj në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga L. N., 28 vjeç dhe Th. S., 22 vjeç, banues në Divjakë, pasi u kapën duke transportuar 5 emigrantë...

Kryemadhi e pranon live/ Kam kaluar Covidin, Metën e putha në buzë dhe nuk e zuri
Politikë 22:13 - 24 Nentor, 2020

Kryemadhi e pranon live/ Kam kaluar Covidin, Metën e putha në buzë dhe nuk e zuri

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila shpeshherë ka deklaruar në media se nuk beson te Covid-19, tregoi mbrëmjen e sotme se e ka kaluar virusin....

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 6 persona dhe procedohet penalisht 1 tjetër
Kronika 09:43 - 23 Nentor, 2020

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 6 persona dhe procedohet penalisht 1 tjetër

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve E....

Kronika 19:09 - 22 Nentor, 2020

Zbulohet sera e drogës në Spanjë/ Sekuestrohen 18.5 ton marihuanë, arrestohen 13 shqiptarë

Një operacion anti-drogë në Spanjë ka bërë të mundur zbulimin dhe shkatërrimin e 4 plantacioneve me marihuanë dhe arrestimin e dy grupeve trafikantësh shqiptarë, gjithësej 13...

Showbizz 08:31 - 19 Nentor, 2020

Një rrëfim mes lotësh/ Klodiana Shala flet për operacionin e vështirë që i “rrëmbeu” karrierën

Klodiana Shala ka treguar mes lotësh si ajo u detyrua të të tërhiqej profesionalisht nga sporti. E ftuar në emisionin “E ardhmja është vajzë”, Klodiana u...

Goditet grupi i trafikut të armëve nga Turqia në Shqipëri/ Në pranga 11 persona
Kronika 10:02 - 16 Nentor, 2020

Goditet grupi i trafikut të armëve nga Turqia në Shqipëri/ Në pranga 11 persona

Goditet një grup i trafikut të armëve në Turqi-Bullgari-Shqipëri dhe Turqi-Bullgari-Europë. Policia shqiptare në bashkëpunim me policinë rumune, greke e portugeze kanë arrestuar 11 persona, mes...

Klodiana Lala flet me shifra/ Në Siri janë identifikuar 80 shqiptarë
Sociale 22:48 - 27 Tetor, 2020

Klodiana Lala flet me shifra/ Në Siri janë identifikuar 80 shqiptarë

Gazetarja Klodiana Lala, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen e shqiptarëve që ndodhen në kampet siriane. Lala tha se që para 6 vitesh, Shërbimi Informativ...

Sociale 15:11 - 27 Tetor, 2020

Video- Brenda kampit Al-Hol në Siri/ Antiterrori operacion në kërkim të fëmijëve shqiptarë

Publikohen pamjet nga brenda kampit Al-Hol në Siri, ku janë të strehuar disa shqiptarë, mes tyre dhe fëmijë. Forcat e Antiterrorit, kanë publikuar sot pamjet nga...