Connect with Us

All posts tagged "operacion policor"

Kronika 17:59 - 9 Tetor, 2019

Superaksioni/ Sekuestrohen 116 kg drogë, në pranga 3 persona

3 persona janë arrestuar pas një aksioni të ndërmarrë nga policia greke në pikën kufitare Shqipëri-Greqi ditën e sotme. Mësohet se personat, shtetas grek të moshës...

Aktualitet 10:02 - 24 Korrik, 2017

Kapet drogë në Dibër dhe Gjirokastër/ Arrestohen 2 persona, emrat

Dy operacione droge në Dibër dhe Gjirokastër kanë bërë që të bien në pranga 2 persona. Gjatë operacionit “Muzgu” në Dibër u arrestua shtetasi Tomorr Lleshi,...

Aktualitet 10:06 - 12 Maj, 2017

Operacioni policor/Gjoba për rripin e sigurimit dhe përdorimin e telefonit

Në kuadër të rritjes së sigurisë në rrugë, Policia Rrugore ka ndërrmarrë operacionin për kontroll dhe gjobvënie në rast të mungesës së rripit të sigurimit apo...

Uncategorized 12:47 - 29 Mars, 2015

Tunizi/Vriten nëntë militantë të dyshuar për sulmin në Bardo

Forcat e Tunizisë kanë vrarë nëntë militantë gjatë një operacioni kundër terrorizmit në pjesën jugore të vendit. Operacioni është pjesë e shtypjes së militantëve pas sulmit...

Kultura 14:28 - 27 Mars, 2015

Operacioni i policisë/Gjendet statuja romake 8 mln euro

Një operacion super bilc i karabinierëve të trashëgimisë kulturore në dy vendndodhje të ndryshme ka përfunduar me kapjen e një vepre të Pikaso me vlerë 15...