Connect with Us

All posts tagged "operacion antidroge"

Politikë 15:25 - 30 Qershor, 2020

Yuri Kim vlerëson aksionin antidrogë/ SPAK të japë rezultate në emër të popullit shqiptar

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka përgëzuar aksionin e kryer mes SPAK në bashkëpunim më antimafian italiane në arrestimin dhe shkatërrimin e grupit të strukturuar kriminal....

“Persona të armatosur lëvizin gjatë natës”/ Terror banorëve me “bekimin” e Lleshajt: Do ikin koka njerëzish
Kronika 12:49 - 20 Maj, 2020

Arrestimi i 2 policëve në Kukës/ Lleshaj: Imazh jo vetëm i drejtuesve, por edhe i popullit!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj karegauar pas finalizmit të operacionit kombëtar antidrogë ku mes të arrestuarve ishin edhe 2 efektivë policie. Lleshaj thotë se Policia është...

Kronika 11:14 - 17 Tetor, 2019

Goditet grupi i trafikut të drogës në Selanik/ Në krye të bandës një shqiptar

Goditet një grup i trafikut të drogë në Greqi. Mësohet se pas operacionit antidrogë të zhvilluar në Selanik janë vënë në pranga 7 persona. Mes të...

Kronika 10:52 - 16 Tetor, 2019

Operacion i madh antidrogë nga Italia në Shqipëri/ Shkatërrohet grupi kriminal, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ka finalizuar një operacion të madh antidrogë, duke shkatërruar një grup trafikantësh që transportonin lëndë narkotike nga Spanja në Itali. Operacioni i shtrirë në...

Aktualitet 11:29 - 12 Maj, 2018

Operacion i gjerë antidrogë/ Kapen 1 ton kanabis, në pranga 19 persona

Pas operacionit të gjerë të Krimeve të Rënda në të gjithë vendin, kundër trafikantëve të drogës, operacion i cili çoi në pranga disa persona, pritet që...

Aktualitet 18:01 - 6 Nentor, 2017

Operacion i gjerë antidrogë / Arrestohen 25 persona

Autoritetet greke kanë zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë, në përfundim të të cilit kanë rënë në pranga 25 persona. Sipas mediave vendase, të arrestuarit janë...

Aktualitet 10:20 - 11 Gusht, 2017

Operacion antidrogë në Durrës/ Sekuestrohen rreth 500 gr heroinë

Policia e Durrësit ka zhvilluar një aksion antidrogë, të koduar “Mbrëmja”. Nga ky operacion, janë sekuestruar 447.5 gram heroinë, 124 fishekë, një thikë me gjatësi 27...

Aktualitet 09:23 - 14 Korrik, 2017

Video/ Pas Vlorës e Kavajës, operacion anti-drogë në të gjithë vendin

Pas sekuestrimit të 15 ton kanabis sativa në Vlorë dhe 700 kg në Kavajë, Policia e Shtetit po zhvillon edhe të tjera operacione në Vlorë, Kavajë,...

Aktualitet 22:01 - 17 Mars, 2015

Policia italiane operacion antidrogë, arrestohen 5 shqiptarë

Policia italiane ka përfunduar me sukses një operacion antidrogë, i cili kishte në shënjestër një grup shqiptarësh që merrej me shitjen e lëndëve narkotike. Pesë persona...