Connect with Us

All posts tagged "Olta Xhaçka"

Politikë 20:18 - 31 Mars, 2020

Tenderimi për furnizimin e rezervave me ushqime/ PD paralajmëron kallëzimin e Xhaçkës në SPAK

Partia Demokratike do të denoncojë ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçkën, lidhur me tenderin pa garë të 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të...

Politikë 23:11 - 12 Dhjetor, 2019

Kryemadhi i përvishet Xhaçkës/ S’e mori seriozisht tërmetin e 21 shtatorit se po lindte në Amerikë

Mbrëmjen e sotme kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka ngritur akuza edhe ndaj ministres së Mbrojtjes, Olta Xaçka E ftuar në emisonin “Open”, Kryemadhi u shpreh...

Politikë 18:35 - 7 Dhjetor, 2019

Kryemadhi përshëndet publikisht Olta Xhaçkën/ Është bërë me fëmijë tjetër

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli për situatën e jashtëzakonshme të krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit i cili mori jetën e 51 personave. Kryemadhi tha...

Lajme 11:29 - 1 Dhjetor, 2019

“Bravo ju qoftë! Jeni krenari”/ Xhaçka falënderon efektivët e FA: Do fuqizojmë strukturat tona të emergjencave civile

Disa ditë pas tërmetit që tronditi vendin, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka premtuar efektivëve të Forcave të Armatosura, mbështetje më të madhe me pajisje...

Lajme 18:23 - 27 Nentor, 2019

Xhaçka thirrje qytetarëve/ Mos u ktheni nëpër banesat e dëmtuara, rreziku nuk ka kaluar

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka i ka bërë thirrje qytetarëve të mos kthehen në banesat e dëmtuara pasi rreziku nuk ka kaluar ende. Xhaçka u shpreh...

Sociale 09:44 - 26 Nentor, 2019

Tërmeti/ Reagon Ministria e Mbrojtjes: Nuk është koha për të vajtuar, por për t’u solidarizuar

Ministria e Mbrojtjes ka dalë në konferencë për shtyp, për të sqaruar situatën lidhur mbi pasojat e tërmetit. Gjatë fjalës së saj, ministraj Olta Xhcka, bëri...

Sociale 15:06 - 12 Tetor, 2019

Pak orë pas lindjes, Xhaçka nuk “heq dorë” nga detyra

Ministjra e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nuk “heq dorë” puna. Vetëm pak orë pas lindjes së vajzës së saj, Xhaçka ka publikuar në rrjetet sociale një foto...

Lajme 09:09 - 12 Tetor, 2019

Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është bërë nënë për herë të dytë. Pak orë më parë, mësohet se Xhaçka ka sjellë në jetë një vajzë dhe...

Intervista 13:31 - 25 Shtator, 2019

Agron Gjekmarkaj tregon dy ministrat e suksesshëm dhe një të ndershëm të Ramës

Në një intervistë për City News Albania CNA | City News Albania City News Albania CNA , pedagogu dhe analisti Agron Gjekmarkaj, tregon edhe dy ministrat...

Kronika 18:22 - 24 Shtator, 2019

Situata nga përmbytjet/ Ministria e Mbrojtjes bën bilancin

Ministria e Mbrojtjes ka bërë bilancin pas përmbytjeve që ndodhën mbrëmjen e djeshme në disa qytete të vendit. Në një deklaratë për mediat, ministrja Olta Xhacka...

Uncategorized 21:30 - 22 Shtator, 2019

Tërmeti shkundi vendin/ Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka deklaruar se institucionet e shtetit kanë qenë në  gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të prekur nga...

ore te tera ne hotel
Aktualitet 22:54 - 13 Prill, 2019

Protesta/ Xhaçka: Një grup dhunuesish tentojnë të bllokojnë rrugën drejt BE-së

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me protestën e sotme të organizuar nga opozita. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhaçka shprehet se...

Aktualitet 22:13 - 11 Prill, 2019

Çuni i Fahriut sulmon Xhaçkën/ “Po të drejtohem si goca e Tashës”

Ish-deputeti Klevis Balliu ka hedhur akuza në drejtim të ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Balliu shkruan se Xhaçka punon për...

Aktualitet 21:42 - 11 Prill, 2019

Grabitja e 10 milion eurove/ Olta Xhaçka: Nuk ka cënim të sigurisë kombëtare

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka folur në lidhje me grabitjen në aeroportin e Rinasit dhe ndërhyrjen e ushtrisë. Sipas saj nuk ka asnjë ndryshim të...

ore te tera ne hotel
Aktualitet 11:35 - 11 Prill, 2019

Cënimi i sigurisë kombëtare/ Xhaçka “dhëmb për dhëmb” me Metën

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në një prononcim për mediat ka sqaruar vendimin e marrë për të dërguar Policinë Ushtarake në sigurinë e aeroportit. Sipas Xhaçkës,...

ore te tera ne hotel
Aktualitet 19:31 - 5 Prill, 2019

Deklarata e fortë/ Ja me kë rri me orë të tëra në hotel Olta Xhaçka

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, i qenë prezent në studion e lajmeve në TV “Fax News”, ka bërë një deklaratë të fortë. Sipas Gjunkshit,...

Aktualitet 19:05 - 1 Prill, 2019

Elisa Spiropali i përgjigjet Dhurata Çupit/ Mos qaj hallin e kalorësit xhan

Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali nëpërmjet rrjeteve sociale i është përgjigjur deklaratës së ish-deputetes Dhurata Çupi. Më herët ish-deputetja Çupi e ka konsideruar Spiropalin...

paloka quan kellira alfred pezen dhe carlo bolinon
Aktualitet 21:32 - 28 Mars, 2019

Ironizon Paloka/ Në NATO na futi Olta me Edin

Ish deputeti demokrat Edi Paloka në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar një spot të ministrisë së Mbrojtjes për futjen e Shqipërisë në NATO. Sipas...

Aktualitet 10:21 - 23 Mars, 2019

Nga “Mjaft”-i, u katapultua në PS/ Shtohet luksi i Ministres së Mbrojtjes, pas martesës

Në shtator të vitit 2017, kryeministri Edi Rama, firmosi emërimin e Olta Xhaçkës në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, duke e zhvendosur kështu nga drejtimi i...

balliu kerkon dopreheqjen e xhackes
Aktualitet 21:23 - 9 Shkurt, 2019

Vjedhja e armëve në Pashaliman/ Çuni i Fahriut kërkon dorëheqjen e Xhaçkës

Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu i qenë prezent në studion e lajmeve në Ora News ndër të tjera foli edhe për shkarkimin e 15 ushtarakëve...

balliu paralajmeron ramen
Aktualitet 17:55 - 7 Shkurt, 2019

Akuza të rënda/ Çuni i Fahriut sulmon Olta Xhaçkën

Protesta e banorëve të Astirit është sot në ditën e 97-të saj. Ata që prej ditës së parë nuk janë tërhequr nga kërkesat e tyre për...

Aktualitet 16:53 - 4 Shkurt, 2019

Dhënia me koncension për ujërat termominerale/Xhaçka jep lajmin e mirë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta  Xhaçka ka takuar sot banorët e Qendrës Balneare në Peshkopi. Xhaçka u komunikoi banorëve vendimin e anulimit të dhënies në përdorim për...

Aktualitet 11:26 - 4 Shkurt, 2019

Vjedhja e armëve në Pashaliman/ “Priten” 15 koka ushtarësh

Ka përfunduar hetimi administrativ për grabitjen e armëve, ndodhur më 11 janar në bazë ushtarake të Pashalimanit. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ia ka...