Connect with Us

All posts tagged "olsian cela"

“Rrëzoi” konkurentin e Olsian Çelës/ Pasuria e gjyqtarit të Faktit nga Tirana në bregdet
Vetingu 12:13 - 6 Tetor, 2020

“Rrëzoi” konkurentin e Olsian Çelës/ Pasuria e gjyqtarit të Faktit nga Tirana në bregdet

Gjyqtari i Gjykatës së Faktit në Tiranë Ahmet Metaliaj, ka punuar përreth 10 vite në Inspektoriatin e Deklarimit të pasurisë. Në vitin 2016, Metaliaj është bërë...

Aktualitet 08:28 - 29 Shtator, 2020

“Puna nuk ka qënë e lehtë”/ Çela flet për presionet mbi prokurorinë

Olsian Çela u zgjodh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme 9 muaj më parë, pak pas tërmetit të rëndë në vend që u pasua më pas...

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë beteje” me grupeve kriminale
Lajme 00:06 - 29 Shtator, 2020

Flet kryeprokurori Çela/ Kush janë ‘vatrat e nxehta’ të krimit

Për angazhimin e Prokurorisë së Përgjithshme në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kryeprokurori Olsian Çela tha se, organi që ai drejton mund të ndërhyjë vetëm në rastet...

Lajme 21:59 - 28 Shtator, 2020

Kur do ndëshkohen “peshqit e mëdhenj”?/ Çela “ia hedh topin” Krajës: Pyesni kreun e SPAK

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela thotë se me reformën në drejtësi, krimi i organizuar dhe korrupsioni në nivel të lartë janë kompetencë e SPAK. Ndaj për...

A ka pasur presion mbi Prokurorin e Përgjithshëm?/ Përgjigjet Olsian Çela
Politikë 21:02 - 28 Shtator, 2020

A ka pasur presion mbi Prokurorin e Përgjithshëm?/ Përgjigjet Olsian Çela

Olsian Çela u zgjodh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme 9 muaj më parë, pak pas tërmetit të rëndë në vend që u pasua më pas...

“E detyruam Ramën të miratojë marrëveshjen”/ Maliqi: Erdhi si Çeço tek qëndrimi ynë
Politikë 14:13 - 19 Qershor, 2020

Olsian Çela dhe SPAK… dhe Lefteri si shantazhues

Lefter Maliqi nuk është aq i njohur për politikën dhe artikulimin politik, sa është bërë i famshëm për kapërcimet e tij jo nga një kat i...

Politikë 16:00 - 15 Qershor, 2020

Olsian Çela kërkon ristrukturimin e Policisë Gjyqësore

Kryeprokurori Olsian Çela ka kërkuar ristrukturimin  e policisë gjyqsore. Çela thotë se duhet të ndryshohet organika e oficerëve në 12 prokurori. Sipas njoftimit të Prokurorisë së...

Sociale 19:37 - 28 Maj, 2020

Përgjimet nga policia/ Komiteti Shqiptar i Helsinkit i “tërheq veshin” Çelës dhe Arben Krajës

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar për ligjin për përgjimin e qytetarëve nga Policia, pa autorizim të prokurorisë apo pa vendim të gjykatës. Në një njoftim...

Kronika 14:27 - 11 Maj, 2020

Olsian Çela raporton te “Ligjet” kriminalitetin në vend/ Renditja sipas qyteteve

Kryeprokurori Olsjan Çela ka raportuar në Komisionin e Ligjeve, për gjendjen e kriminalitetit në vend në vitin 2019. Çela ka deklaruar se numrin më të lartë...

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë beteje” me grupeve kriminale
Politikë 11:20 - 7 Maj, 2020

“Lufta ndaj krimit me tregues pozitivë”/ Olsian Çela: Sistemi i drejtësisë ka probleme

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela në seancën parlamentare online tha se Prokuroria ka shënuar tregues pozitivë në luftën ndaj krimit të oirganizuar. Çela deklaroi se bashkëpunimi mes...

Lajme 12:59 - 8 Prill, 2020

Çela i përgjigjet thirrjes së Kuvendit për të kontribuar për situatën e Covid-19/ Ftesa për kolegët

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Kuvendit, drejtuar 30 institucioneve për të kontribuar vullnetarisht në lidhje me situatën e krijuar për...

Politikë 22:26 - 1 Mars, 2020

“Te fala kryeprokurorit Çela!”/ Aktivisti tallet me lirimin e Çilit dhe të arrestuarve të “Mezhgoranit”

Aktivisti i Shoqërisë Civile që ka drejtuar protestën kundër armëve kimike Zirkon Disha, ka ironizuar Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela, i cili tha se arrestimet e...

Politikë 11:46 - 28 Shkurt, 2020

Arrestimi i Henri Çilit/ Kryeprokurori Çela: Frytet e prokurorisë së pavarur

Kryeprokurori Olsian Çela ka reaguar pas arrestimit të pronarit të UET, Henri Çili. Sipas Çelës ky është fryt i prokurorisë së pavarur. “Puna e prokurorisë, frytet...

Politikë 11:57 - 29 Janar, 2020

Olsian Çela pret sot në prokurori ambasadoren e re të SHBA, Yuri Kim

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, pritet të zhvillojë një takim me kryeprokurorin Olsian Çela. Mësohet se takimi do të zhvillohet në ambientet...

Lajme 15:51 - 20 Janar, 2020

Tërmeti i 26 nëntorit/ Kryeprokurori takim me një delegacion ekspertësh italian

Me kërkesë të Kryeprokurorit  Olsian Çela, me ndihmën e misionit Pameka në Shqipëri, u mundësua vizita e një delegacioni ekspertësh italianë tëkryesuar nga dy prokurorë të...

Politikë 12:51 - 14 Janar, 2020

Kryebashkiaku i Ramës i inkriminuar/  Olsian Çela “përvesh” mëngët

Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke i kërkuar formularin e vetdeklarimit të kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Kërkesa...

Vetingu 10:57 - 12 Janar, 2020

Mbi 9 mijë euro në një vit për pushime/ Një milionere në kabinetin e Olsian Çelës?

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Pranvera Pustina  synon të jetë pjesë e Prokurorisë së Përgjithshme. Ajo mësohet se po kandidon për shefe kabineti. Në fakt nuk...

Vetingu 14:02 - 11 Janar, 2020

35 mijë euro kursime në pesë vite/ Sa kushton një prokuror?

Prokurori Olgert Rumniçi pritet të marrë “ok” për t’u bërë pjesë e stafit të Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela. Rumniçi, i ri në pozicionin e prokurorit,...

Kronika 17:03 - 21 Dhjetor, 2019

Hodhën në erë makinën e prokurorit të Vlorës/ Reagon ashpër Olsian Çela

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela, ka reaguar lidhur me sasinë plasëse që shpërtheu makinën e prokurorit pranë Gjykatës së Vlorës, Albert Kuliçi. Çela bën me dije...

Politikë 17:35 - 12 Dhjetor, 2019

Olsian Çela merr në dorë “frerët”/ Takim me prokurorët dhe drejtuesit e institucionit

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela realizoi sot një takim në ambientet e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë me prokurorë dhe drejtues të këtij institucioni....

Lajme 17:34 - 11 Dhjetor, 2019

BE dhe SHBA “zbarkojnë” në zyrën e Olsian Çelës/ Zbardhet takimi me Sorecën dhe Moses-Ones

Prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë priti sot në një takim zyrtar Leyla Moses-Ones, Zëvendës Ambasadore e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe...

Politikë 16:40 - 11 Dhjetor, 2019

Soreca dhe Leyla Mosses Ones takojnë Olsian Çelën/ Rol kyç në detyrën e tij janë hetimet financiare

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipër Luigi Soreca dhe e ngarkuara me punë e SHBA, Leyla Mosses Ones kanë takuar sot prokurorin e ri të Përgjithshëm,...

Politikë 14:24 - 11 Dhjetor, 2019

Zingraf i shkon në zyrë Olsian Çelës/ Të rikthehet besimi i qytetarëve tek drejtësia

Ambasadori i Gjermanisë, Peter Zingraf ka zhvilluar sot një takim më Prokurorin e Përgjthshëm, të sapozgjedhur Olsian Çela. Zingraf ka përshëndetur zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm...