Connect with Us

All posts tagged "olsi jazexhi"

Politikë 13:10 - 24 Janar, 2020

“Nga ‘Klubi i Romës’, tek gjyshja e Sazan Gurit”/ Perlat e së enjtes mbrëma

E enjta është një çmenduri e vërtetë në televizionet shqiptare. Por, nëse doni të mos acaroheni, shikoni emisionin e Artur Zhejit. Është një perlë e vërtetë....

Politikë 23:35 - 6 Janar, 2020

Historiani s’përmbahet ndaj Tritan Shehut/ “Je servil, na sollët terrorista”

Një tjetër debat është ndezur mes ish-deputetit të Partisë Demokratike Tritan Shehut dhe historianit Olsi Jazexhi, teksa demokrati po fliste për muxhahedinët. “Unë nuk mendoj se...

Lajme 22:36 - 6 Janar, 2020

“Po gënjen”/ Historianët përplasen në emision për konfliktin SHBA-Iran

Historiani Olsi Jazexhi ka debatuar, mbrëmjen e sotme, me studiuesin Redi Shehu, teksa po diskutonin për marrëdhëniet e tensionuara mes SHBA-ve dhe Iranit, pas ekzekutimit të...

Aktualitet 22:26 - 11 Prill, 2018

Habit historiani: Erdogani nuk është turk por… 

Historiani dhe studiuesi, Olsi Jazexhi, është i ftuar në studion e emisionit “ARENA” të Dritan Hilës, ku po diskutohet rreth temës “Kush janë dhe pse po...

Aktualitet 14:16 - 25 Janar, 2018

Punësime partiake dhe me miq/ Paditet Universiteti i Durrësit

Historiani Olsi Jazexhi ka paditur Universitetin “Aleksanër Moisiu”, të Durrësit. Sipas tij punësimet në UAMD bëhen sipas përkatësisë politike apo vetëm nëse ke miq. “Edhe pse...

Aktualitet 17:52 - 21 Shtator, 2017

Historiani sulmon hapur Anila Bashën dhe Berat Buzhalën/ Gazetare e shëmtuar me mbiemër arab dhe ai veshëllapushi

Historiani kontraversal Olsi Jazexhi i cili njihet për deklaratat e tij të forta për historinë e Shqipërisë, ka sulmuar hapur gazetaren Anila Basha duke e quajtur...