Connect with Us

All posts tagged "olli"

Politikë 12:09 - 28 Maj, 2020

“Ujku, ujku, por çakejtë bëjnë kërdinë”/ Nardi Olli jep alarmin: Çfarë po ndodh në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leoanrd Olli ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar nga Monitor, ku thuhet se Qendra e Tiranës...

Politikë 11:48 - 29 Prill, 2020

Shqipëria nga absurdi në absurd/ Olli vë me “shpatulla pas muri” Ramën: Mjerë ata që do sëmuren  

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ndërsa komenton masat e marra nga qeveria në lidhje me situatën e pandemisë së koronavirusit, i cilëson...

Politikë 15:35 - 14 Prill, 2020

“Nuk lejohen as në Kinë”/ Olli ngre dyshimet e forta në lidhje me dronët e policisë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me lajmin se policia do të bëjë kontrolle me dronë për zbatimin e...

Politikë 11:49 - 7 Prill, 2020

Menaxhimi i situatës së Covid-19/ Leonard Olli leksion Ramës: Transparenca është detyrim kushtetues

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ndërsa ka komentuar situatën e vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit, i ka dhënë...

Politikë 09:05 - 12 Mars, 2020

“Ujku, ujku, po çakejtë bëjnë kërdinë”/ Olli tregon çfarë është më i “frikshëm” se virusi

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me raportin e DASH, ku ndër të tjera  thuhet se korrupsioni dhe pandëshkueshmëria...

Politikë 11:28 - 27 Shkurt, 2020

“Presim këngën që do e përjetësojë”/ Olli tregon “trimërinë” e Ramës në mes të Moskës: I bëmë sërish zap

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar vizitën që kryeministri Edi Rama bëri një ditë më parë në Moskë, dhe takimin e...

Politikë 10:09 - 20 Shkurt, 2020

“Shqipëtar mos rri po duku”/ Leonard Olli mesazh të fortë: Të ndalim diktaturën

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ndërsa kujton 20 shkurtin e vitit 1991, kur u rrëzua busti i Enver Hoxhës, e cilëson këtë...

Politikë 15:12 - 24 Dhjetor, 2019

“Dekoroi 10-vjeçarët e luftës”/ Olli ironizon Metën, nuk kursen as Bashën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar sot me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”, Organizatën e Veteranëve të LANÇ. Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit...

Politikë 08:45 - 6 Dhjetor, 2019

Olli nxjerr “zbuluar” Ramën/ Zbulon prapaskenat e kërcënimit ndaj medias

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha sot se do të miratohet një...

Politikë 12:53 - 2 Dhjetor, 2019

Olli zbulon detajet e frikshme/ Si Rama po tenton të amnistojë fajtorët e tragjedisë

Anëtari i bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar me tone mjaft kritike në drejtim të kryeministrit Edi Rama, pas fjalës së këtij të...

Politikë 13:38 - 18 Tetor, 2019

Paralajmërimi i frikshëm/ Shqipëria në prag katastrofe?

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me dështimin për hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE. Në një postim...

Politikë 15:22 - 7 Tetor, 2019

Olli ka një mesazh për “kapot”/ Mësojeni mirë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar reagimet e klasës politike në Shqipëri në lidhje me zgjedhjet në Kosovë. Në një postim...

Politikë 08:51 - 5 Tetor, 2019

“Ndjesi neveritëse”/ Olli zbulon gafën e Braçes  

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar me tone të forta, pas deklaratës së djeshme të zv/kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan...

Politikë 11:16 - 27 Shtator, 2019

“Nuk lahen duart si Pons Pilati”/ Olli i nxjerr “bojën” Metës dhe bën paralajmërimin e fortë

Një anketë e publikuar sot në media, sipas së cilës 285 mijë të rinj duan të largohen nga Shqipëria, ka sjellë reagime të forta. Në fillim...

Politikë 13:16 - 25 Shtator, 2019

“Zoti i ndriçoftë”/ Olli “dush të ftohtë” ndërkombëtarëve dhe Bashës   

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar sot në tryezën e OSBE-së, për Reformën Zgjedhore. Në...

Politikë 09:05 - 1 Shtator, 2019

Olli bën paralajmërimin e frikshëm/ Jeta e shqiptarëve është në rrezik

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me situatën e rëndë kriminale në vend. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 08:37 - 1 Korrik, 2019

Vijon numërimi në Korçë/ Ja kush kryeson

Në Korçë vijon numërimi i votave, për kandidatët që garuan për të marrë drejtimin e kësaj bashkie. Sipas rezultateve të publikuara deri tani, në Korçë kryeson...

Aktualitet 13:33 - 30 Qershor, 2019

Sfidon Filon për bashkinë e Korçës/ Leonard Olli ka një apel për qytetarët

Kandidati i Bindjes Demokratike, për Bashkinë e Korçës, Leonard Olli, e cilësuar si fatkeqësi faktin që në shumë nga bashkitë e vendit nuk ka rival për...

Politikë 17:37 - 27 Qershor, 2019

Reagon Leonard Olli/ Shtyrja e zgjedhjeve nuk sjell asgjë të re

Kandidat i Bindjes Demokratike në Korçë, Leonard Olli, foli për situatën politike në vend, ku Presidenti Meta njoftoi 13 tetorin si datë të re për zgjedhjet...

Aktualitet 15:25 - 27 Qershor, 2019

Olli takime me qytetarët/ Nxjerr “zbuluar” propagandën e Rilindjes

Kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për bashkinë e Korcës, Z. Leonard Olli ka zhvilluar takime me banorët e fshatrave Belorta dhe Shamoll. “Gjatë vizitës së djeshme në...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 13:53 - 26 Qershor, 2019

Kandidatët që nuk i ka dot Luli

Në shumë nga bashkitë e Shqipërisë, pritet që të dielen të ketë zgjedhje. Me kandidatë, të cilët janë emra mjaft të rëndësishëm dhe të njohur, jo...

Aktualitet 11:41 - 26 Qershor, 2019

Ku ka vërtetë zgjedhje në 30 qershor?!

Edhe pak ditë, pra edhe rreth 72 orë na ndajnë nga mbyllja finale e asaj që mund të quhet fushatë elektorale në Shqipëri. Fushatë për zgjedhjet...

Aktualitet 09:20 - 25 Prill, 2019

Bindja Demokratike drejt zgjedhjeve/ Olli iu përgjigjet “dhëmb për dhëmb” kritikëve

Leonard Olli, anëtari i bordit drejtues të forcës së re politike në vend, Bindja Demokratike, i është përgjigjur akuzave të kritikëve, të cilët pretendojnë se bashkëpunon...