Connect with Us

All posts tagged "oligarket"

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 11:44 - 30 Qershor, 2020

Fakti/ Lulzim Basha do ulë taksat për oligarkët

Prej disa ditësh në mënyrë të përsëritur, Luli Basha dhe njerëzit rreth tij argumentojnë me tabela dhe shifra taksën 9% që ai e ka shpallur që...

Politikë 15:13 - 16 Qershor, 2020

Basha nuk “iu ndahet” oligarkëve/ Ja ku shkojnë paratë e qytetarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të ketë kryefjalë të takimeve të tij të ashtuquajturit oligarkë, të cilët sipas tij po pasurohen në kurriz të...

Politikë 17:03 - 17 Maj, 2020

“Do të jetë shumë vonë kur të kujtohemi”/ Mesila Doda tregon kush e ka radhën pas Teatrit

Sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda ka komentuar zhvillimet e fundit që kanë të bëjnë lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një lidhje me...

Politikë 09:40 - 14 Maj, 2020

“Gjobëvënës ndaj qytetarëve”/ Rama i shkel syrin klubit të 12 oligarkëve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar  projektligjin për përjashtimin nga TVSH e importit të jahteve, i cili pritet të miratohet sot në parlament. Në...

Opinione 19:41 - 12 Maj, 2020

Nga Habjon Hasani/ Oligarkët

Kryeministri Rama deklaroi sot se ne Shqiperi nuk ka oligarke, ne kuptimin e mirefillte te ketij nocioni. Mirepo ka dy nocione te oligarkeve, nocioni filo-teorik dhe...

Politikë 17:35 - 12 Maj, 2020

Sajamini sfidon Bashën/ “Trego kush janë oligarkët ose ul kokën”

Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij me gazeëtarët sot, duke iu përgjigjur kritikave të deputetit socialist Ditmir Bushati, por dhe opozitës tha se në Shqipëri...

Politikë 15:17 - 12 Maj, 2020

“Mjaft më me oligarkët”/ Rama iu përgjigjet kritikave të Ditmir Bushatit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të bëra nga ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili nga foltorja e Kuvendit disa ditë më parë, kërkoi...

Politikë 19:47 - 4 Maj, 2020

Këneta politikë-oligarki-media/ Gazetari paralajmëron skandale të papara

Gazetari dhe analisti Ilir Demalia, ka paralajmëruar se shumë shpejt do të dalin në dritë skandale të parpara lidhur me korruptimin e medias për të forcuar...

Politikë 10:17 - 2 Maj, 2020

Pse Ditmir Bushati nuk mund të jetë Ben Blushi

Ka një qasje të disa zërave ne Partinë Socialiste, se Ditmir Bushati, është ish-ministri i Jashtëm, i cili foli ndryshe dje në parlament por edhe në...

Neritan Sejamini i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Zbulon si i “mashtrojnë” qytetarët për të marrë vota
Politikë 23:01 - 30 Prill, 2020

“Oligarkët financojnë partitë politike”/ Kadia kapet keq me Sejaminin: Kush të ka paguar ty?

Analisti Neritan Sejamini dhe ekspertit të ekonomisë Besart Kadia janë përplasur ashpër sonte në “Open” ku po diskutohet për oligarkët. Debati nisi kur Sejamini tha se...

Politikë 22:23 - 30 Prill, 2020

“Që të jesh i suksesshëm duhet të jesh i korruptuar”/ “Zbraset” Bushati

Analisti Andi Bushati, ka shpërthyer në akuza ndaj politikës mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ku po diskutohet për oligarkët. Sipas Bushatit, këtu ka lidhje të...

Politikë 22:12 - 30 Prill, 2020

Deklaratat e Bushatit në Parlament/ Sejamini: Po bëhet për të krijuar idenë që ka luftë politike

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot me tone mjaft të forta në Kuvend, kundër koncesioneve. Bushati i kujtoi PS 2013 kur i premtonte shqiptarëve...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 15:28 - 30 Prill, 2020

SPAK pranon publikisht dështimin/ Në gjashtë muaj asnjë hetim serioz

Sot pas shumë denoncimesh, shënimesh dhe opinionesh, jo vetëm të CNA.al, por edhe të qytetarëve, publikuar për rreth 10 ditëve, ka reaguar SPAK. Nëpërmjet një deklarate...

Politikë 15:10 - 30 Prill, 2020

Denoncimi i PD-së/ “Rama po i jep tre oligarkëve me koncesion një port privat”

Partia Demokratike përmes Sekretarit për çështjet ligjore Çlirim Gjata, akuzon kryemnistrin Edi Rama se po u jep  tre oligarkëve të karburanteve dhe ndërtimit me koncesion një...

Politikë 13:05 - 30 Prill, 2020

“Mjaft më me oligarkët!”/ Bushati ngre tonet në Kuvend

Deputeti i Partisë Socialiste Ditmir Bushati gjatë fjalës së tij në Kuvend ka bërë thirrje të mos votohet kontrata koncesionare për një port MBM në Porto-...

Politikë 14:02 - 26 Prill, 2020

“Bën kllounin dhe sulmon opozitën”/ Spaho i “zbrazet” Ramës: Publiko kontratat sekrete

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, i është përgjigjur kryeministrit Rama, pas publikimit të videos ku ironizon PD-në për vjedhje me tenderat sekretë. Spaho, thotë se...

Denoncim 14:09 - 14 Prill, 2020

Oligarkët e Digitalb vjedhin filma dhe ua shesin shqiptarëve?!

Një platformë televizive që reklamohet në shumë media shqiptare, një kompani me aksionerë disa oligarkë në debate dhe përplasje ligjore, por edhe një media që vjedh...

Politikë 12:48 - 9 Prill, 2020

Basha ska turp/Pasi gënjeu pranon publikisht vilën e tij në “Long Hill”

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, dje pas shumë e shumë muajsh, e pranoi publikisht me një akt të tij, faktin se vazhdonte të jetonte...

Politikë 22:50 - 2 Prill, 2020

“120 mln euro vëtëm për të shpëtuar kalçeton”/ Paloka ia numëron “një më një” Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar përmës një postimi në rrjetet sociale ku i kërkon kryeministrit Rama “të çlirojë buxhetin nga vampirët me të...

Politikë 14:51 - 17 Mars, 2020

“Shan oligarkët, por rri në shtëpinë e tyre”/ Veliaj mesazh Bashës  

Ndërsa Shqipëria po kalon një situatë të vështirë, për shkak të koronavirusit, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ka drejtuar një apel PD-së, që të mos...

Politikë 11:42 - 26 Shkurt, 2020

Skema qeveri-inceneratorë-Top Channel/ Zbulohet pse Lulzim Basha mbylli gojën për skandalin   

Në gati dy javë, CNA.al ka treguar me fakte dhe dokumente ekskluzive sesi qeveria shqiptare, nëpërmjet taksave të qytetarëve krijon lobingje dhe lidhje ekonomike, nëpërmjet kompanive...

Politikë 14:28 - 25 Shkurt, 2020

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Hipokrizia dhe gënjeshtrat politike të Lulzim Bashës nuk i përbëjnë më përshtypje askujt. Tashmë CNA.al ka treguar me fakte konkrete, rast pas rasti, sesi gënjen publikisht...

Politikë 12:08 - 20 Shkurt, 2020

Luli, mos fol ti

Prej më shumë se një jave, CNA.al vijon publikimin e detajeve të një skandali, në lidhje me kompaninë e koncesionit të inceneratorëve, për të cilat çuditërisht,...