Connect with Us

All posts tagged "oligarke"

Politikë 12:22 - 27 Maj, 2020

Basha nga Rrogozhina: Rama me 5 oligarkët që mban nga pas, janë e keqja e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte sot në Rrogozhinë ku vizitoi tregun agro-ushqimor të këtij qyteti. Basha tha se edhe në Rrogozinë, gjendja është njësoj...

Politikë 17:56 - 19 Maj, 2020

Ironia e Ramës për vijën e kuqe/ Reagon Basha: Kryeministri është peng i krimit dhe oligarkëve

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama për vijën e kuqe, për të cilën tha se ngjyrat...

Politikë 22:16 - 15 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit/ Deklarata e fortë e Idrizit: Rama ka gati licencën për tre oligarkë

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, thotë se nisma e qeverisë për legalizimin e kanabisit mjekësor tregon se kryeministri Rama është futur në fushatë. Në emisionin “Në...

Ekonomi 09:37 - 13 Maj, 2020

“Ekonomia pritet të tkurret me 9%”/ Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kreu i PD, Lulzim Basha, duke iu referuar të dhënave të Bankës EUropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, thotë se ekonomia pritet të tkurret me 9%, më...

Politikë 18:07 - 12 Maj, 2020

Solis nuk ia përton Ramës: nuk ka qenë kurrë më keq se tani

Kryeministri Edi Rama tha sot në një videokonferencë me gazetarët se në Shqipëri nuk ka oligarkë. Pas kësaj deklarate ka ardhur edhe reagimi i ish-ministrit të...

Politikë 17:19 - 7 Maj, 2020

“800 punëtorë të papaguar”/ Alibeaj: Naftëtarët e Ballshit janë goditur nga dy të këqija

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj është ndalur tek problemi naftëtarëve të Ballshit të cilët shprehen se janë braktisur nga qeveria Sipas Alibeajt, naftëtarët e rafinerisë...

Politikë 15:54 - 6 Maj, 2020

“Biznesi i vogël jashtë vëmendjes”/ Basha: Qeveria të mos merret me oligarkët

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për shtyp pas takimit me disa përfaqësues të Shoqatës së Biznesit të Vogël. Basha mbështeti biznesin...

Politikë 21:22 - 30 Prill, 2020

“Çfarë ka bërë mirë qeveria?”/ E zbulon Basha: E ka qarë…

Kreu i PD, Lulzim Basha është pyetur se cila është e mira që ka bërë qeveria gjatë kësaj kohe. Basha theksoi se qeveria ka bërë më...

Ekonomi 17:55 - 16 Prill, 2020

Kriza nga Covid-19/ Zhupa: Po tallen me biznesin e vogël, mbështesin oligarkët

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa thotë e tallja me bizneset është e dukshme pasi paketa ekonomike e qeverisë nuk garanton asgjë që bizneset t`i mbijetojnë krizës....

Politikë 10:52 - 15 Prill, 2020

“Importuesit e jahteve përjashtohen nga TVSH”/ Tabaku: Bamirës me oligarkët, arrogant me ata në nevojë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se dje u publikua projektvendimi i qeverisë për të përjashtuar nga TVSH importuesit e Jahteve. Tabaku thekson se cdo...

Politikë 20:05 - 14 Prill, 2020

Ervin Salianji publikon kontratën/ “Oligarkët pranë Ramës heqin punonjësit nga puna që të paguhen nga qeveria”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar ditën e sotme disa dokumenta me të cilat pretendon se vërteton paketa e propozuar nga kryeministri Edi Rama...

Lajme 15:27 - 31 Mars, 2020

“Familjeve shqiptare tu sigurohet ushqimi”/ Duma: Oligarkët po kërcënojnë njerëzit me largim nga puna

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma shprehet se oligarkët në këto ditë të vështira oligarkët po kërcënojnë njerëzit me largim nga puna. Duma tha se këta...

Politikë 09:36 - 23 Mars, 2020

“Asnjë qindarkë për dezinfektimin e Tiranës”/ Zhupa zbulon ku do i çojë Veliaj 5.8 milionë euro

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veiaj se më datë 14 Prill do jap 5.8 milion euro një oligarku dhe do i dhuroj...

Politikë 19:28 - 11 Dhjetor, 2019

“150 milionë USD të oligarkëve të shkojnë për të pastrehët”/ Basha takon Ministrin e Jashtëm italian

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar sot Ministrin e Punëve të jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio. Gjatë këtij takimi janë...

Politikë 13:54 - 2 Nentor, 2019

Ylli Manjani leksion opozitës/ Në Shqipëri nuk ka oligarkë, po justifikoni Ramën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar deklaratat e opozitës, kundër të ashtuquajturve oligarkë. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ka...

Politikë 12:57 - 9 Gusht, 2019

1160 viktimat e Lulzim Bashës

Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, sot në një dalje për mediat, pasi u kthye nga pushimet një javore në Holandë dhe Portugali, deklaroi një...

Aktualitet 17:11 - 22 Dhjetor, 2018

Qeveria ka vdekur, oligarkët qeverisin

Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve në “Fax News” ka komentuar qëndrimet e LSI për protestën e studentëve...

Aktualitet 23:55 - 26 Nentor, 2018

Basha fillon sulmet ndaj Berishës/ Mbante oligarkët në paradhomë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “A” të Adi Krastës në News 24, ka pranuar se në paradhomat e PD-së ka pasur...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 08:26 - 15 Nentor, 2018

Miliona euro oligarkëve/ Aktivisti nxjerr bllof Ramën dhe Veliajn

Aktivisti Zirkon Disha ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliajt. Në një postim në rrjetet sociale ka shkruar...

Aktualitet 23:31 - 12 Nentor, 2018

‘Kush janë oligarkët pranë PD-së?’/ Ja si përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga studio e emisionit të Artur Zhejit ka thënë se pranë PD-së nuk ka orligarkë. Kjo deklaratë e Bashës ka...

Aktualitet 15:51 - 30 Shtator, 2018

Ortaku dhe miku i ngushtë i Lulzim Bashës, oligark dhe ndan biznese me Putin

Javë më parë mediat turke raportuan arrestimin e biznesmenit me origjinë armene Lev Aslan, i cili ishte prangosur në bordin e avionit të tij privat, teksa...

Aktualitet 21:31 - 28 Shtator, 2018

“Vetëm dy oligarkë ka në Shqipëri”/ Patozi flet me emra

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi në një intervistë në emisionin “Provokacja” në ABC News ka thënë se në Shqipëri, nuk ka shumë oligarkë siç thotë...

Aktualitet 22:44 - 27 Shtator, 2018

Mima: PD pati kurajën ta shoh realitetin, nuk do zhvatim bizneset

Deputeti i Partisë Demokratike, Florjon Mima gjatë një interviste në emisionin “Real Story” ka thënë se PD-ja ka pasur kurajën ta shoh realitetin në sy. “PD...