Connect with Us

All posts tagged "ogerta manastirliu"

Mjeku Prifti në pranga/ Manastirliu: Le të flasë drejtësia, na bën nder të gjithëve
Aktualitet 23:29 - 22 Shkurt, 2021

Mjeku Prifti në pranga/ Manastirliu: Le të flasë drejtësia, na bën nder të gjithëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar mbrëmjen e sotme për arrestimin e mjekut kardiolog Edvin Prifti, i cili akuzohet për korrupsion. Manastirliu kërkoi të vihet...

Rama mbërrin tek “Air Albania”/ Momenti kur përshëndet ish-Presidentin Moisiu
Aktualitet 11:02 - 21 Shkurt, 2021

Rama mbërrin tek “Air Albania”/ Momenti kur përshëndet ish-Presidentin Moisiu

Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë paradite te stadiumi “Air Albania”, ku po vaksinohen personatetet në të 80-tat. Kreu i qeverisë takoi edhe disa prej tyre...

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjes shtatë ditëshe
Shëndeti 09:26 - 21 Shkurt, 2021

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjës shtatë ditëshe

Një ndërhyrje e rrallë në zemër është kryer në QSUT, te një foshnje vetëm 7 ditësh. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Tregon sa doza vaksine Pfizer do vinë sot
Politikë 11:05 - 15 Shkurt, 2021

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Tregon sa doza vaksine Pfizer do vijnë sot

Rritja e rasteve të reja me COVID ditët e fundit ka bërë që të futen në skenë dhe spitalet rajonale. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manasti tha...

Manastirliu publikon foton domethënëse/ Indfermieri i vjen në ndihmë të moshuarës në Lekbibaj
Aktualitet 20:48 - 14 Shkurt, 2021

Manastirliu publikon foton domethënëse/ Infermieri i vjen në ndihmë të moshuarës në Lekbibaj

Pavarësisht kushteve të vështira të motit, stafi mjekësor ndodhet në shërim të qytetarëve. Infermieri Admir Qehaja ka ndihmuar sot nënë Lenën nga fshati Lekbibaj i Tropojës....

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Tregon sa doza vaksine Pfizer do vinë sot
Aktualitet 22:26 - 10 Shkurt, 2021

Situata nga Covid/ Manastirliu: Kemi sinjale për variantet e reja

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se ka sinjale laboratorike që në Shqipëri të jetë futur variantet e reja të COVID-19. Manastirliu tha se infektimi...

Nga spitalet e reja tek punësimet me meritokraci/ Manastirliu bën bilancin e 8 viteve
Shëndeti 12:24 - 9 Shkurt, 2021

Nga spitalet e reja tek punësimet me meritokraci/ Manastirliu bën bilancin e 8 viteve

Në konferencën për mediat, ministrja Ogerta Manastirliu ka bërë një bilanc të ndryshimeve në sistemin shëndetësor nga viti 2013. Sipas saj nga 2013 e deri në...

A do e marrë Pipero dozën e dytë?/ Manastirliu: Presim lajme nga mjekët që e ndjekin
Aktualitet 10:24 - 2 Shkurt, 2021

A do e marrë Pipero dozën e dytë?/ Manastirliu: Presim lajme nga mjekët që e ndjekin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një reagim për media ka folur për gjendjen shëndetësore të mjekut infeksionist Pëllumb Pipero dhe nëse ky i fundit duhet...

Pika e kthesës/ Dasho bën thirrjen e fortë: Shqipëria po përjeton katastrofë shëndetësore
Aktualitet 16:18 - 28 Janar, 2021

Ndërtimi i spitalit të Fierit/ Dasho nxjerr zbuluar qeverinë: Po talleni me shqiptarët

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka reaguar mbi deklaratat e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila nga foltorja e Kuvendit u shpreh spitali i...

Vaksina anti-Covid/ Manastirliu jep lajmin e mirë, tregon sa doza do vijnë në shkurt
Shëndeti 13:31 - 25 Janar, 2021

Vaksina anti-Covid/ Manastirliu jep lajmin e mirë, tregon sa doza do vijnë në shkurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar pikën e testimit të shpejtë në qendrën shëndetësore të “Qytetit Studeti”, e cila është një nga...

Pasaportë vaksinimi për udhëtime?/ Manastirliu: Dokumenti do të merret në e-Albania
Aktualitet 22:45 - 21 Janar, 2021

Pasaportë vaksinimi për udhëtime?/ Manastirliu: Dokumenti do të merret në e-Albania

Personat e vaksinuar do të duhet të pajisen me një “pasaportë udhëtimi” për të dalë jashtë kufijve të Shqipërisë. Për këtë u pyet edhe ministrja e...

Vaksinimi për Covid-19/ Manastirliu: Brenda janarit pritet të vijnë mbi 10 mijë doza
Shëndeti 22:19 - 21 Janar, 2021

Vaksinimi për Covid-19/ Manastirliu: Brenda janarit pritet të vijnë mbi 10 mijë doza

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli mbrëmjen e sotme për strategjinë e vaksinimit kundër Covid-19 në vendin tonë. Manastirliu tha se komiteti i Ekspertëve ka bërë...

A do të shtohen masat kufizuese?/ Manastirliu tregon çfarë do ndodhë
Aktualitet 21:56 - 21 Janar, 2021

Rryshfeti në spitale/ Manastirliu thirrje qytetarëve: Denonconi abuzimet

Ministrja e Shëmndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka folur mbrëmjen e sotme për denoncimet e abuzimeve në spitalet Covid dhe për rryshfetin që qytetarët i japin mjekëve dhe...

Mbyllja e bareve dhe restoranteve/ Manastirliu shpjegon arsyet
Politikë 21:29 - 21 Janar, 2021

Vjedhja e pacientit në spitalin Covid/ Manastirliu: Po hetohet, duhet dënim maksimal

Pak ditë në parë emisioni investigativ “Stop” denoncoi se si një pacienti të shtruar në spitalin Infektivv, që kishte humbur jetën, i ishin vjedhur lekët në...

Dita e 11-të e vaksinës anti COVID/ Manastirliu: 549 mjekë dhe infermierë kanë kryer dozën e parë
Sociale 11:59 - 21 Janar, 2021

Dita e 11-të e vaksinës anti COVID/ Manastirliu: 549 mjekë dhe infermierë kanë kryer dozën e parë

Deri më tani në vendin tonë 549 personel shëndetësor kanë marrë dozën e parë të vaksinës anti COVID. Është vetë Ministrja e Shëndetësisë që e bën...

Aktualitet 15:20 - 18 Janar, 2021

Tiranë/ Gjermania vijon ndihmat humanitare kundër pandemisë

Gjermania i dhuroi Shqipërisë 1000 oksimetra pulsi për pacientët e diagnostikuar me COVID-19 në rrezikshmëri të lartë jete, për të monitoruar edhe ata vetë nivelin e...

Aktualitet 14:05 - 18 Janar, 2021

Manastirliu flet me shifra/ Tregon sa mjekë dhe infermierë janë vaksniuar deri tani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qenë e pranishme në stadiumin ‘Air Albania’, ku sot po zhvillohet vaksinimi i stafit mjekësor të pavionit Covid të pediatrisë....

Sociale 17:51 - 15 Janar, 2021

Protokollet e trajtimit të Covid/ Mjekët shqiptarë në Europë letër Ramës dhe Manastirliut

Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ku paraqet protokollet e unifikuara europiane...

Foto- Emocionuese/ 10 vjeçari fiton betejën me tumorin, feston në QSUT
Aktualitet 15:47 - 15 Janar, 2021

Foto- Emocionuese/ 10 vjeçari fiton betejën me tumorin, feston në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sjell historinë e Ardenisit, 10-vjeçarit nga Burreli i cili ka fituar betejën me një tumor të vështirë në sistemin nervor. Fitorja...

Aktualitet 13:44 - 13 Janar, 2021

Pastruesja mori para/ PD: Të ikë ministrja

Mbrëmjen e djeshme emisioni investigativ “Stop” ka publikuar një skandal të rëndë i ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi” i cili është kthyer në Covid2, ku një...

Aktualitet 12:04 - 11 Janar, 2021

Manastirliu jep detaje/ Këto janë qytetet ku do shtrihet vaksinimi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh se Shqipëria ka garantuar vaksinën Biotech dhe infermierët janë trajtuar për kryerjen e kësaj vaksine. Nga stadiumi Air Albania,...

Frigoriferët e vaksinave/ Manastirliu: Mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer
Sociale 10:58 - 10 Janar, 2021

Nis shpërndarja e 36 autoambulancave të reja/ Manastirliu në Durrës: Shërbim me standarde bashkëkohore në përgjigje ndaj pandemisë

“Shërbimi i urgjencës në territor është tashmë një shërbim dinjitoz dhe me standarte bashkëkohore, falë investimit në autoambulancat e reja, të pajisura me të gjitha mjetet...

Manastirliu: Spitalet dhe Urgjenca Kombëtare në gadishmëri të përforcuar me ekipe shtesë në ditët e festave
Sociale 13:47 - 30 Dhjetor, 2020

Manastirliu: Spitalet dhe Urgjenca Kombëtare në gadishmëri të përforcuar në ditët e festave

Spitalet dhe Urgjenca Mjekësore do të jenë në gadishmëri 24 orë me ekipe të përforcuara për festat e fundvitit. Nga Spitali Universitar i Traumës, Ministrja e...