Connect with Us

All posts tagged "ofl"

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 11:59 - 28 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Ish-kryetari i PS në sitën e OFL-së/ Reagon PD: Shfaqje e turpshme! Vrasësi i gardistëve, në vend të arrestohet merr formularin në arrati
Kronika 17:38 - 27 Tetor, 2020

Ish-kryetari i PS në sitën e OFL-së/ Reagon PD: Shfaqje e turpshme! Vrasësi i gardistëve, në vend të arrestohet merr formularin në arrati

Partia Demokratike ka reaguar pasi Llazar Bicja, ish kryetari i PS në Cërrik dhe ish-anëtari i bandës së Cërrikut gjatë vitit 1997, është vënë në “sitën” e OFL....

OFL troket në Gjirokastër dhe Përmet/ Kush është shënjestra e radhës
Kronika 12:14 - 27 Tetor, 2020

OFL troket në Gjirokastër dhe Përmet/ Kush është shënjestra e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 13:24 - 26 Tetor, 2020

“Vrasje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste”/ OFL në shënjestër dy “të fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 13:00 - 23 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Korçë/ Në shënjestër tre të “fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Meta harron “qetësinë dhe dashurinë”/ Kërcënon publikisht Ramën
Politikë 12:53 - 23 Tetor, 2020

Meta harron “qetësinë dhe dashurinë”/ Kërcënon publikisht Ramën

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish sot kryeministrit Edi Rama në lidhje me akuzat e bëra në një dalje publike, ku tha se “Presidenti takohet...

Vjedhje me pasojë vdekjen, grup i strukturuar kriminal, trafik droge/ Kush është shënjestra e radhës e OFL-së
Kronika 13:51 - 22 Tetor, 2020

Vjedhje me pasojë vdekjen, grup i strukturuar kriminal, trafik droge/ Kush është shënjestra e radhës e OFL-së

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Dhe vjen një kohë, kur Banda e Beratit hedh Arben Frashërin në rrugë!
Opinione 18:24 - 20 Tetor, 2020

Dhe vjen një kohë, kur Banda e Beratit hedh Arben Frashërin në rrugë!

Nga Ferdinand Dervishi Në mbyllje të vitit të largët 1999, I. Z., një nga drejtuesit e Interpol Tiranës, me një shkresë sekrete në duar, udhëtonte në...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Aktualitet 14:27 - 20 Tetor, 2020

“Trafikimi i të miturve, vjedhje me armë dhe shfrytëzim prostitucioni”/ Kush është shënjestra e radhës e OFL

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 14:20 - 19 Tetor, 2020

Vrasje dhe terrorizëm/ OLF zbarkon në Lezhë dhe Mirditë, kush janë shënjestra e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë, tre shtetasve, dy prej të cilëvë banues në Mirditë dhe një në Lezhë. Në...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 10:46 - 15 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Vlorë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të rrezikshmëve

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Emrat-Kush janë dy trafikantët shqiptarë që dyshohet se i njoftoi Shkëmbi se po hetoheshin nga Gjermania
Aktualitet 10:37 - 15 Tetor, 2020

Nxori sekretin hetimor/ Gjykata e Posaçme e Apelit jep vendimin për Artan Shkëmbin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra numrin dy të OFL, Artan Shkëmbi. Artan Shkëmbi është hetuar 6 muaj më parë...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 14:24 - 14 Tetor, 2020

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, katër shtetasve, të dënuar përkatësisht për vrasje me paramendim dhe vjedhje. Në kuadër të...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 13:45 - 12 Tetor, 2020

OFL ndalet në Tiranë/ Ultimatum tre “të fortëve” të radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

“Ti priten gishtat si në mesjetë”/ Meta propozon masa ekstreme 
Politikë 14:38 - 10 Tetor, 2020

Lidhjet e Metës me botën e krimit/ Disa të vërteta që “fundosin” presidentin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish sot në lidhje me deklaratën e bërë disa ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, i cili e akuzoi se...

Pasi bleu BMW-në luksose, “kapter” Lleshaj shumëfishon gjobat
Politikë 22:22 - 9 Tetor, 2020

“Meta takoi skutave subjektet e OFL-së”!/ Lleshaj: Nuk mund të hyj thellë në këtë temë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur mbi akuzën e kryeministrit Edi Rama se presidenti Ilir Meta takoi në skuta katundesh subjekte të OFL-së. Lleshaj tha...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 13:41 - 9 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Vlorë, Durrës e Shkodër/ Shënjestron “ 5 të fortët” e radhës

OFL ka zbarkuar sot ne Vlorë, Durrës e Shkodër, ku iu ka kërkuar burimet e pasurisë 5 të dënuarve për vjedhje e trafik droge. Në kuadër...

“Ti priten gishtat si në mesjetë”/ Meta propozon masa ekstreme 
Politikë 13:12 - 9 Tetor, 2020

“Jap dorëheqjen nëse më thua një emër”/ Lidhja me botën e krimit, foto që “fundos” Metën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me një deklaratë të bërë nga kryeministri Edi Rama, i cili ka hedhur akuza të forta ndaj kreut...

U pezullua nga detyra/ Ish kreu i OFL ankimon vendimin e gjykatës
Aktualitet 10:35 - 8 Tetor, 2020

U pezullua nga detyra/ Ish kreu i OFL ankimon vendimin e gjykatës

Ish-drejtori i OFL-së Artan Shkembi i cili u pezullua nga detyra ka ankimuar vendimin e dhënë ndaj tij nga Gjykata e Posaçme, pas dyshimeve se ka...

Vjedhje me pasojë vdekjen, grup i strukturuar kriminal, trafik droge/ Kush është shënjestra e radhës e OFL-së
Kronika 13:31 - 7 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Shkodër/ Kush është shënjestra e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë dy shtetasve, banues në Shkodër. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 13:00 - 6 Tetor, 2020

OFL ndalet në Fier/ Ultimatum për pasurinë dy të dënuarve për vrasje

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

OFL troket në Gjirokastër dhe Përmet/ Kush është shënjestra e radhës
Kronika 14:18 - 5 Tetor, 2020

OFL ndalet në Berat/ Ultimatum për pasurinë katër “të fortëve” të radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

“Takon skutave “viktimat” e OFL-së”/ Rama akuza të forta Metës
Politikë 13:08 - 5 Tetor, 2020

“Takon skutave “viktimat” e OFL-së”/ Rama akuza të forta Metës

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit, nuk I ka kursyer sulmet dhe akuzat në drejtim të presidentit Ilir Meta. Ndërsa iu...