Connect with Us

All posts tagged "offshore"

“Mandati i tretë i Ramës është në burg”/ Berisha: Ka fshehur 200 milionë euro në offshore
Politikë 22:32 - 27 Shkurt, 2021

“Mandati i tretë i Ramës është në burg”/ Berisha: Ka fshehur 200 milionë euro në offshore

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin aktual Edi Rama se në 8 vite ka 16-fishuar pasurinë e tij, ndërsa shtoi se ka fshehur 200 milionë euro...

Kujt po i vë gjobë Ilir Meta
Politikë 15:58 - 14 Shkurt, 2021

Kujt po i vë gjobë Ilir Meta?

Presidenti ynë i njohur si Ilir floriri, i shumë akuzuar, njeriu përgjegjës, për vrasjen e katër personave në 21 janar të 2011, i cili ia ka...

Deri në fund të këtij viti do të bëhen publike të gjithë pronarët e kompanive offshore në vend
Ekonomi 10:56 - 14 Gusht, 2020

Deri në fund të këtij viti do të bëhen publike të gjithë pronarët e kompanive offshore në vend

Të gjitha kompanitë në vend (përveç personave fizikë) duhet që jo më vonë se 31.12.2020, të identifikojnë pronarët përfitues, si dhe të krijojnë e të mbajnë...

Aktualitet 20:49 - 10 Shkurt, 2019

Dalin dokumentet e reja/ Zbulohet kompania offshore në shëndetësi

Një fill i hollë dhe i padukshëm që lidh tre shoqëri holandeze, të cilat kanë administrator dhe zyra të përbashkëta, bashkon dy koncensionet më të mëdha...

lali eri mashtrues
Aktualitet 16:05 - 3 Shkurt, 2019

Zbulohet skandali i radhës/ Veliaj pjesë e kompanive offshore

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhuka në një postim në rrjetet sociale  ka sulmuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj në lidhje me parkingjet publike të Tiranës....

Aktualitet 21:25 - 5 Dhjetor, 2017

PD-ja nuk ka dijeni për pagesat offshore/ Basha ka vepruar me kokën e tij

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, e ftuar në studion e televizionit AbcNews, analizoi situatën aktuale në të cilën ndodhet Partia Demokratike. Teksa u ndal tek skandali...

Aktualitet 18:08 - 24 Nentor, 2017

Fillojnë hetimet për kontratat e PD me SHBA/ U paguan qindra mijë euro nga offshoret

Burime nga Prokuroria kanë bërë me dije se kanë nisur hetimet për verifikimin e kontratës së PD-së me kompaninë offshore të lobimit “Stonington Strategies”, me të...

Aktualitet 01:49 - 3 Maj, 2016

Panama Papers/ Zonja e Parë e Islandës, e lidhur me investimet në parajsat fiskale

Më 22 prill, Christiane Amanpour e CNN e pyeti Presidentin e Islandës Olafur Grimsson: “A keni ndonjë llogari offshore? A ka gruaja juaj ndonjë llogari offshore?...

Aktualitet 20:24 - 30 Prill, 2016

Gjergj Bojaxhi nën hetim/ Transferta mbi 17 mln dollarë dhe për “Offshore”

Hetimi i skandalit të firmave të karburanteve përfshin edhe emra të mëdhenj si “Petrolifera”, ndërsa fjala kyç, sipas policisë është kompania “Armo”. Situata bëhet edhe më...

Aktualitet 20:15 - 9 Prill, 2016

Dëmi që sjellin kompanitë “offshore”/ Vendet në zhvillim humbasin çdo vit 100 mld $

Vendet në zhvillim humbasin çdo vit 100 miliardë dollarë taksa nga kompanitë offshore. Përfundimi vjen nga një raport i fundit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara....