Connect with Us

All posts tagged "oerd bylykbashi"

Bylykbashi më i ndëshkuari në Durrës/ Skualifikoi Rusmalin nga gara për Komisioner
Politikë 19:55 - 23 Nentor, 2020

Bylykbashi nxjerr pamjet e turpshme/ Durrsakët janë lënë qëllimisht në mes të pisllëkut

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka publikuar videon e FRPD-së së Durrësit, e cila ka nxjerrë pamjet e kanalizimeve dhe mbeturinave të papastruara nga bashkia....

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime
Politikë 19:00 - 19 Nentor, 2020

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, ishte i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku ka folur për listat e zgjedhësve. Bylykbashi tha se zhvendosja...

Politikë 09:51 - 7 Nentor, 2020

“Krimineli në skenën e krimit”/ Bylykbashi shkruan “gjerë e gjatë”: Si Rama ua vodhi e masakroi qytetin durrsakëve

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, thotë se aktiviteti i një dite më parë, i kryeministrit Rama në Durrës,...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Bylykbashi: Nëse Venecia i jet të drejtë opozitës, drafti duhet të rishikohet
Aktualitet 13:21 - 1 Nentor, 2020

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Bylykbashi: Nëse Venecia i jep të drejtë opozitës, drafti duhet të rishikohet

Për Partinë Demokratike 6 muaj para zgjedhjeve standardet e një garë të lirë e të barabartë janë shkelur. Anëtari i Këshillit Politik i PD Oerd Bylykbashi...

Bashkëqeverisjes me PS?/ Bylykbashi: Jemi gati për kompromis me Ramën
Politikë 20:58 - 27 Tetor, 2020

Bashkëqeverisje me PS?/ Bylykbashi: Jemi gati për kompromis me Ramën

Oerd Bylykbashi thotë se opozita do të bëjë strategji dhe taktikë elektorale për të marrë sa më shumë vota në zgjedhje dhe t’i përkthejë ato në...

Modeli italian për listat/ Bylykbashi “dhëmbë për dhëmbë” me Gjiknurin
Politikë 19:59 - 4 Tetor, 2020

Modeli italian për listat/ Bylykbashi “dhëmbë për dhëmbë” me Gjiknurin

Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, ironizoi mbrëmjen e sotme Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për modelin italian të hapjes së listave duke mbajtur...

Formula e PS për listat e deputetëve/ Gjiknuri: Çdo kandidat njihet për bëmat e tij, unë jam marrë shumë me...
Politikë 19:49 - 4 Tetor, 2020

Deklaratat e Bylykbashit dhe Vasilit/ Ironizon Gjiknuri: Në fund të tunelit “zbuluan” modelin italian

Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, ka reaguar pas deklaratave të përfaqësuesve të opozitës Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili. Ata thanë se modeli që...

Politikë 18:16 - 4 Tetor, 2020

Bylykbashi më i ndëshkuari në Durrës/ Skualifikoi Rusmalin nga gara për Komisioner

Ditën e djeshme Partia Demokratike Durrës votoi kandidatët për deputetë në zgjedhjet e ardhshme. Kandidatët që dolën nga një listë prej 27 vetash, ishin 28. Kjo...

Bylykbashi më i ndëshkuari në Durrës/ Skualifikoi Rusmalin nga gara për Komisioner
Politikë 16:25 - 4 Tetor, 2020

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Bylykbashi sfidon Ramën: Ne i fitojmë zgjedhjet me çfarëdo sistemi

Një ditë para votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, dy përfaqësuesit e opozitës nga tryezën e Këshillit Politik Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, kanë dalë në një...

Ngritja e KQZ-së së re/ Murrizi: Mes kandidatëve ka sigurimsa, të heqim dorë nga dreqërit
Politikë 18:48 - 30 Shtator, 2020

Ngritja e KQZ-së së re/ Murrizi: Mes kandidatëve ka sigurimsa, të heqim dorë nga dreqërit

Pasditen e sotme Komisioni i Posaçëm parlamentar përfundoi seancat dëgjimore me 53 kandidatët për trupën e re të KQZ-së. Gjatë diskutimeve të anëtarëve të Komisionit, ka...

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime
Politikë 23:09 - 22 Shtator, 2020

Koalicionet parazgjedhore/ Bylykbashi: “Dajaku i ndërkombëtarëve”, detyroi Ramën të tërhiqej

Oerd Bylykbashi, anëtar i Partisë Demokratike në Këshillin Politik thotë se, pasi ndërkombëtarët nuk e lejuan kryeministrin, Edi Rama që të ndalonte koalicionet me Kushtetutë, tani...

Opozita dorëzon në Këshill draftin/ Të hapen listat 100%!
Politikë 19:58 - 21 Shtator, 2020

Reforma Zgjedhore/ Opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen nesër të Këshillit Politik. Përfaqësuesit e opozitës në tryezën e bisedimeve, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë dërguar një letër...

Mesazhi qesharak i PD-LSI/ Ja si justifikojnë kthimin në tryezë
Politikë 20:25 - 17 Shtator, 2020

Mesazhi qesharak i PD-LSI/ Ja si justifikojnë kthimin në tryezë

Opozita e Lulzim Bashës ka vijuar të këmbëngulë për koalicionet parazgjedhore, ndonëse kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk preken nga ndryshimet kushtetuese. Ky ishte edhe...

Gjiknuri i kërkon Oerdit dhe Titit të ulen e të shkruajnë amendamente përpara se të kërkojnë takim për të ngrënë pica
Politikë 19:27 - 15 Shtator, 2020

Gjiknuri i kërkon Oerdit dhe Titit të ulen e të shkruajnë amendamente përpara se të kërkojnë takim për të ngrënë pica

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri, ka refuzuar ftesën e opozitës së Lulzim Bashës për të mbledhur nesër Këshillin Politik. Me anë të një...

Implementimi i ndryshimeve kushtetuese/ Bylykbashi: Gjiknuri të reflektojë, firmosim që nesër
Politikë 20:43 - 14 Shtator, 2020

Implementimi i ndryshimeve kushtetuese/ Bylykbashi: Gjiknuri të reflektojë, firmosim që nesër

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi, kundërshtoi Damian Gjiknurin menjëherë pas mbylljes së mbledhjes për implementimin e ndryshimeve kushtetuese. Bylykbashi tha...

Politikë 14:20 - 9 Shtator, 2020

Bylykbashi: Ndryshimi i formulës së koalicioneve për ne është vija e kuqe

Pas gati dy vitesh opozita jashtëparlamentare do të hyjë në kuvend me mandatin e dhënë për Oerd Bylykbashin si anëtar në komisionin e posaçëm për ngritjen...

Oerd Bylykbashi: Nëse miratohen ndryshimet kushtetuese, politikisht kthehemi në pikën zero
Politikë 21:24 - 8 Shtator, 2020

“S’kanë ndodhur kurrë kaq shpejt ndryshime kushtetuese”/ Bylykbashi: Rama po përdor gratë…

Përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, ka folur sërish për ndryshimet kushtetuese të bëra pa miratimin e opozitës së Lulzim Bashës. Bylykbashi deklaroi mbrëmjen...

Një orë pas takimit me Ramën/ Basha mbërrin me Bylykbashin në zyrën e Metës
Politikë 12:08 - 4 Shtator, 2020

Një orë pas takimit me Ramën/ Basha mbërrin me Bylykbashin në zyrën e Metës

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha ka shkuar pak minuta më parë në zyrën e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se Basha dhe Kreu i Shtetit...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Gjiknuri zbulon si do të jetë fleta e votimit
Politikë 22:33 - 23 Korrik, 2020

Opozita e Bashës kërkoi të mblidhet Këshilli Politik/ Gjiknuri i vë kushte

Anëtari i Këshillit Politik dhe bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurit, ka reaguar pas kërkesës së opozitës për të mbledhur Këshillin Politik. Gjiknuri i...

Bylykbashi dhe Vasili ngulin këmbë/ “Ndryshimet kushtetuese prekin koalicionet”
Politikë 19:05 - 23 Korrik, 2020

Bylykbashi dhe Vasili ngulin këmbë/ “Ndryshimet kushtetuese prekin koalicionet”

Përfaqësuesit e opozitës së Lulzim Bashës në tryezën e Këshillit Politik kanë ngulur këmbë dhe nuk kanë pranuar të bien në një konsensus për ndryshimet kushtetuese....

“Pakt-vrasësi!”/ Bylykbashi i kujton Ramës marrëveshjen e shkelur 4 vite më parë
Politikë 23:34 - 21 Korrik, 2020

“Pakt-vrasësi!”/ Bylykbashi i kujton Ramës marrëveshjen e shkelur 4 vite më parë

Anëtari i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas marrëveshjes së firmosur nga opozita parlamentare dhe mazhoranca. Në një postim në rrjetet sociale,...

“Seleksionimi i pacientëve”/ Rama i përgjigjet Bashës: E ka lëshuar krejt frerin e gjuhës
Politikë 19:09 - 17 Korrik, 2020

Rama i bashkohet Këshillit Politik/ Opozita konfirmon pjesëmarrjen pa Bashën

Dy përfaqësuesit e opozitës së bashkuar në tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë konfirmuar pjesëmarrjen në tryezë pas thirrjes së socialistit Damian...

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur
Politikë 22:09 - 1 Korrik, 2020

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, la të hapur mundësinë se Parlamenti mund të vazhdojë edhe në muajin...