Connect with Us

All posts tagged "objekte"

Video- IKMT prish 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe
Aktualitet 11:29 - 6 Tetor, 2020

Video- IKMT prish 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot fazën e re të prishjeve në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës, loti...

Lajme 12:30 - 16 Qershor, 2020

Vijon aksioni i IKMT në bregdet/ Prishen 11 objekte në Dhërmi

IKMT, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ushtruan kontrolle në plazhe e hapësira publike në bazë të planit të masave të hartuara enkas për sezonin turistik...

Sociale 18:34 - 9 Qershor, 2020

“Autoritetet të na marrin në konsideratë”/ Sizmiologu Koçi: Në Durrës s’duhet të ndërtohen objekte të larta

“Në Durrës nuk duhet të ndërtohen objekte të larta”. Kështu deklaroi sot sizmiologu Rexhep Koçi duke iu referuar studimit të Institutit të Gjeofizikës dhe Sizmiologjisë në...

Sociale 15:17 - 12 Nentor, 2019

Të 33 objektet do të prishen sot/ IKMT bën bilancin e objekteve të shembura

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit bën me dije se sot do të prishen 33 objekte në zonën e “Astirit”. Sipas njoftimit të IKMT, deri tani...

Kryesore Show Biz 15:10 - 13 Shkurt, 2019

Nostalgjia: Objektet që gjendeshin në çdo shtëpi para viteve ’90

Me siguri të gjithë jeni nostalgjikë për objektet e vjetra të shtëpisë, që i keni përdorur për vite me rradhë para se të vinit tek televizori...

Aktualitet 14:10 - 26 Dhjetor, 2018

Besoni në bestytni?, Ja çfarë objektesh duhet të mbani në shtëpi që t’iu ecë mbarë

Të gjithë duam të përkëdhelemi nga fati. Shumë besojnë se ky i fundit është i shkruar në yje e askush nuk mund të bëjë asgjë për...

Aktualitet 22:20 - 22 Dhjetor, 2018

Këto objekte nuk duhet të mungojnë kurrën e kurrës në çantën tuaj

Gratë dhe çantat e tyre kanë krijuar një lidhje të paçmueshme. Është si të bëhet fjalë për dy mikesh të pandara. Një grua mund të ketë...

Aktualitet 14:02 - 8 Dhjetor, 2018

Vlerësimi i ARRSH/ Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza e Madhe

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të konstatimit në terren të objekteve që...

Aktualitet 23:00 - 3 Dhjetor, 2018

5 objektet më të pista që gjenden në zyrë dhe na “sëmurin” çdo ditë

Në ambientet e punës të gjithë ne kalojmë pjesën më të madhe të ditës. Është tepër e rëndësishme që ambienti që na rrethon të jetë i...

Aktualitet 13:21 - 30 Tetor, 2017

Aksion në zonën e Farkës/ IKMT planifikon prishjen e 23 objekteve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një aksion në zonën e Farkës në kryeqytet, ku është planifikuar prishja e 23 objekteve, një, dy...

Aktualitet 17:45 - 9 Prill, 2015

Objekte të çuditshme në hapësirë

Disa objekte të vogla të gjelbra janë fotografuar në hapësirë. Filamentet e gjelbra besohet të jenë bishta të gjatë gazi që janë dhjetëra mijëra vite-dritë të...

Uncategorized 09:15 - 8 Prill, 2015

Objekte të çuditshme në hapësirë

Disa objekte të vogla të gjelbra janë fotografuar në hapësirë. Filamentet e gjelbra besohet të jenë bishta të gjatë gazi që janë dhjetëra mijëra vite-dritë të...

Art 18:45 - 14 Mars, 2015

Objekte në miniaturë me tapë shampanje

Së fundmi është zhvilluar një konkurs për artistë të cilët do të krijonin objekte vetëm nga tapat e shisheve të shampanjave. Rregullat e konkursit ishin të...

Teknologji 22:45 - 8 Mars, 2015

Shazam do të identifikojë objekte

Një aplikacion i krijuar për të identifikuar emrin e një këngëtari apo kënge vetëm duke dëgjuar për disa sekonda muzikë, tashmë synon të zgjerohet në kategorizimin...

Kultura 22:00 - 4 Mars, 2015

Vidhen objekte arti kineze nga pallati Fontainebleau

Hajdutët kanë hyrë me forcë në  pallatin Fontainebleau  dhe  kanë vjedhur  15 objekte arti  kineze në një bastisje rrufe,e cila zgjati   shtatë minuta, thanë autoritetet....