Connect with Us

All posts tagged "nxenesit"

Evis Kushi tregon alternativat për mësimin online/ Të gjithë kemi pjesën tonë në këtë mision
Aktualitet 19:30 - 14 Shkurt, 2021

Evis Kushi tregon alternativat për mësimin online/ Të gjithë kemi pjesën tonë në këtë mision

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dhënë informacion lidhur me mënyrën e zhvillimit të mësimit online që do të hyjë në fuqi nga dita e nesërme....

Aktualitet 10:34 - 10 Janar, 2021

“Duhet të jemi të kujdesshëm”/ Ministrja e Arsimit mesazh për rifillimin e mësimit në shkolla

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka përcjellë një videomesazh një ditë para rifillimit të mësimit nëpër shkolla. Në video shfaqen disa nxënës që përcjellin mesazhe sensibilizuese...

Mbyllja e shkollave/ Albana Fiço përplaset me ekspertin e arsimit
Sociale 22:01 - 25 Nentor, 2020

Mbyllja e shkollave/ Albana Fiço përplaset me ekspertin e arsimit

Drejtoresha e ISHP Albana Fiço është përfshirë në një debat, mbrëmjen e sotmë në “Open” me ekspertin e arsimit Ndriçim Mehmeti sa i përket vendimit për...

Gjimnazistët të pakënaqur me sistemin arsimor/ Këlliçi: Të rinjtë janë lënë pas dore nga qeveria!
Politikë 20:15 - 31 Tetor, 2020

Gjimnazistët të pakënaqur me sistemin arsimor/ Këlliçi: Të rinjtë janë lënë pas dore nga qeveria!

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka zhvilluar sot një takim me të rinj dhe të reja të gjimnazeve të Tiranës. Teksa ka ndarë dhe disa foto...

“Mësues të infektuar në dy shkolla të Tiranës”/ Zhupa: Po rrezikohen nxënësit
Politikë 12:26 - 5 Tetor, 2020

“Mësues të infektuar në dy shkolla të Tiranës”/ Zhupa: Po rrezikohen nxënësit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka dhënë alarmin në lidhje me situatën në dy shkolla të Tiranës, ku sipas saj ka mësues të infetkuarme Covid-19,...

Kosova & Rajoni 19:16 - 19 Shtator, 2020

Raporti i BB-së: Kosova me ngecje të lartë në mësimnxënie

Kosova sërish u alarmua nga mekanizmat ndërkombëtarë për cilësi të dobët në arsim. Nxënësit në Kosovë, sipas një raporti të fundit të Bankës Botërore i cili ka...

Politikë 09:24 - 14 Shtator, 2020

Rama uron nxënësit/ Një vit të mbarë shkollor, pikësëpari me shëndet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto, ku shfaqen nxënësit të cilët ditën e sotme kanë rinisur procesin e ri mesimor. Në foto vihen re masat...

“Jam zhgënjyer me të gjithë…”/ Shahini reagon për herë të parë pas largimit
Sociale 20:21 - 13 Shtator, 2020

Nesër nis shkolla/ Shahini zbulon planin B në rast se do ketë infektime

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi ka përcjellë urimin e saj për vitin e ri shkollor 2020-2021, ndërsa nënvizon edhe...

Rekord rastesh me Covid-19/ Regjistrohen 119 të infektuar në 16 qytete
Aktualitet 15:39 - 11 Shtator, 2020

Tomini shpjegon situatën nga Covid-19/ Ja si do veprohet nëse një nxënës ka temperaturë

Ekspertja e ISHP Eugena Tomini ka folur lidhur me situatën në vend nga COVID-19. Tomini u shpreh se situata për momentin është e qëndrueshme. “Deri tani...

“Nuk ka strategji për fëmijët me aftësi ndryshe”/ Vokshi e Pampuri në terren: Mungojnë mësuesit ndihmës, transporti dhe informacioni
Politikë 13:59 - 3 Shtator, 2020

“Nuk ka strategji për fëmijët me aftësi ndryshe”/ Vokshi e Pampuri në terren: Mungojnë mësuesit ndihmës, transporti dhe informacioni

Përfaqësueset e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Oriola Pampuri, ishin sot në Berat, ku u takuan me prindër të fëmijëve me nevoja të veçanta, në prag...

Sociale 10:26 - 31 Gusht, 2020

Humbën mësimin online/ Rreth 4500 nxënës rikthehen sot në bankat e shkollës

Rreth 4500 nxënës, të cilët nuk patën mundësi të ndiqnin mësimin online gjatë periudhës së karantinës, do të rikthehen sot në bankat e shkollës. Sipas një...

Nisja e vitit të ri shkollor në Greqi/ Qeveria merr masa shtesë, shpërndahen dhe maska falas për nxënësit dhe mësuesit
Kosova & Rajoni 13:12 - 22 Gusht, 2020

Nisja e vitit të ri shkollor në Greqi/ Qeveria merr masa shtesë, shpërndahen dhe maska falas për nxënësit dhe mësuesit

Greqia ka marrë masa shtesë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit si dhe për mbështetjen e ekonomisë së vendit. Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka bërë me dije...

Studimi i CNN/ Çfarë ndodhi me nxënësit që shkuan në shkollë, gjatë pandemisë së vitit 1918
Bota 08:42 - 20 Gusht, 2020

Studimi i CNN/ Çfarë ndodhi me nxënësit që shkuan në shkollë, gjatë pandemisë së vitit 1918

Kjo nuk është hera e parë që drejtuesit shtetërorë po ballafaqohen me dilemën nëse duhet të hapen shkollat ose jo gjatë periudhës së pandemive. Gjatë pandemisë...

Viti i ri shkollor nis më 14 shtator/ MSH sqaron për kë do të ketë mësim plotësues nga 31 gushti
Sociale 22:32 - 19 Gusht, 2020

Viti i ri shkollor nis më 14 shtator/ MSH sqaron për kë do të ketë mësim plotësues nga 31 gushti

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka dale me një reagim zyrtarë në lidhje me nisjen e vitit të ri shkollor, i cili u mbyll me...

Sociale 08:32 - 21 Prill, 2020

Mësimi online/ 40.9% e studentëve nuk kanë pasur akses në internet gjatë izolimit nga Covid 19

Qëndresa Qytetare publikoi sot rezultatet e vlerësimit të masave qeveritare dhe mësimit online nga studentët e 9 universiteteve publike gjatë periudhës së izolimit nga Covid 19....

boci zbulon arsyet
Politikë 19:39 - 12 Prill, 2020

Boçi publikon mesazhin/ “Drejtoria e Arsimit urdhëron mësuesit dhe nxënësit të ndjekin Besa Shahinin”

Pasditen e sotme ish-ministrja e Arsimit Besa Shahini ishte e ftuar në emisionin “E diela shqiptare”, ku foli për mësimdhënien online dhe ecurinë e deritanishme. Ish-deputeti...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Sociale 19:03 - 21 Mars, 2020

Shahini “qetëson” nxënësit/ “Nuk rrezikohet viti akademik. Orët do zëvendësohen të shtunave”

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për news 24 u shpreh se të gjithë orët mësimore të humbura do të zëvendësohen dhe se nuk...

Politikë 12:58 - 7 Mars, 2020

“Nisemi çdo ditë në 06:30”/ Nxënësit e shkollës së mbyllur rrëfejnë rrugën e mundimshme

Me rastin e 7 Marsit, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me prindër dhe nxënës të shkollës 9-vjeçare “Shtjefën Maçi”, në Dajç...

Kronika 16:37 - 5 Mars, 2020

E bëri nxënësen shtatzënë/ Zyra Arsimore sqaron deklaratën e drejtoreshës

Një ditë pas helmimit masiv që përfshiu mbi 60 nxënës,  në gjimnazin “Janaq Kilica” në Fier, sot ka nisur mësimi normalisht. Mirëpo, pas nisjes së mësimit...

Politikë 11:16 - 5 Mars, 2020

“Vazhdon pasiguria dhe rastet e alarmit në shkollë”/ Ish-deputeti publikon videon: Turp për ju

Ish-deputeti i PD, Luan Baci deklaron se vazhdon situata alarmante në shkollën e mesme “Janaq Kilica” të qytetit të Fierit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Kronika 09:27 - 5 Mars, 2020

Helmohen sërish nxënësit në Fier/ Prindërit futen të tmerruar në klasa

Pas helmimit të dhjetëra nxënësve ditën e djeshme në shkollën, “Janaq Kilica” në Fier, drejtoria sot ka vendosur rifillimin normal të mësimit, por sërish nxënësit kanë...

Kronika 09:12 - 5 Mars, 2020

Hodhën sprajt me lëndë gazi në ambientet e shkollës/ Proçedohen dy nxënës

Policia e Fierit ka proçeduar penalisht dy nxënës të shkollës së mesme në Fier, të cilët dyshohen se kanë përdorur sprajt me lëndë gazi, në ambientet...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Sociale 14:28 - 4 Mars, 2020

Ngjarja në Fier/Ministria e Shëndetësisë: Nxënësit në gjendje shëndetësore të stabilizuar

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka reaguar në lidhje me ngjarjen në Fier, ku u helmuan një grup nxënësish. Në një deklaratë për mediar, MSH...

Me shume postime