Connect with Us

All posts tagged "nuk"

Denoncim 22:02 - 20 Shtator, 2019

“Stop”–Tiranë/ Nuk i regjistrojnë djalin me probleme autizmi!

Hatixhe Byberi, nga Tirana, i është drejtuar emisionit investigativ “Stop”, pasi nuk regjistron dot në shkollë djalin me probleme autizmi. Nga shkolla “Musine Kokalari”, djali ka...

Aktualitet 18:38 - 9 Prill, 2019

Asgjë nuk ka ndodhur!

E marta e 9 prillit është një ditë normale e Shqipërisë. Asgjë nuk ka ndodhur. Nuk ka qytetarë që rrihen nga policia se s’kanë ku futin...

shenjat qe nuk ndahen dot
Aktualitet 23:58 - 23 Mars, 2019

Nuk i bën zemra/ Personat e këtyre shenjave nuk ndahen dot nga partneri

Peshqit Kjo shenjë do të jetë gjithnjë me ty në të mirë e në të keqe. Është një partner perfekt dhe është shumë e vështirë për...

shenjat me kerkuese ne shtrat
Life Style 23:00 - 20 Mars, 2019

Të babëzitur/ Shenjat e horoskopit që nuk kënaqen kurrë në shtrat

Demi Duke qenë se kjo është një shenjë shumë detajiste, çdo gjë që nuk i përmbush standardet e tij do ta bëjë që të humbë interesin...

nese nuk te pelqen puna qe ben
Aktualitet 22:35 - 19 Mars, 2019

Nuk të pëlqen puna që bën?/ Ndalo dhe lexo këtë artikull

Ndalo dhe mendo pak për të gjitha aftësitë e tua, mos ki frikë të rrezikosh, puna që ti do nuk do të vijë vetë. Kap momentin...

burrat mizore zodiak
Aktualitet 20:20 - 5 Mars, 2019

 Labirinte njerëzore/ Këto shenja horoskopi nuk do t’i kuptoni dot kurrë

Ujori Ujorët janë shumë të rezervuar dhe shumë rrallë mund të flasin për mendimet apo përjetimet e tyre,ata mendojnë se përsonat që i rrethojnë duhet ta...

shenjat e horoskopit qe nuk kerkojne kurre falje
Aktualitet 20:00 - 20 Shkurt, 2019

Krenarë sa më s’ka/ Këto shenja zodiaku nuk e pranojnë kurrë gabimin 

Demi Kokfortësia dhe krenaria janë karakteristikat kryesore të një Demi. Ata janë gjithnjë në kundërshtim me personat që bien në kundërshtim me idetë e tyre. Zakonisht...

Burrat me te cilet nuk duhet te merreni
Aktualitet 22:40 - 17 Shkurt, 2019

Llojet e burrave që duhet t’i mbani sa më larg

Mësuesi Ato që nuk janë tërhequr kurrë nga një mësues le të hedhin gurin e parë. Nuk ka rëndësi lënda që jep në shkollë, ajo që...

shenjat qe tregojne se ai nuk te do me
Aktualitet 22:20 - 17 Shkurt, 2019

Kur mbaron dashuria/ Tre shenjat që tregojnë se ai nuk të do më

Lexon të gjitha mesazhet e tua dhe nuk përgjigjet Kjo tregon se nuk është më i interesuar për ty. Ai që të do shqetësohet për ty...

zgjimi
Aktualitet 23:00 - 6 Shkurt, 2019

Studimi/Nuk zgjoheni dot në mëngjes, e ka fajin IQ e lartë

Sipas psikologut, Satoshi Kanazawa, personat që kanë vështirësi për t’u zgjuar kanë IQ më të lartë se sa ata që zgjohen menjëherë në mëngjes. Kjo pasi...

alkool rdorime alternative \
Aktualitet 23:40 - 26 Janar, 2019

Përdorime alternative  të alkoolit, që nuk i paskemi ditur më parë

Si zëvendësues i deodorantit Nëse keni harruar që të hidhni deodorant në shtëpi dhe jeni jashtë në fundjavë mund të rrini të qetë, do të  mjaftojë...

kompromis
Aktualitet 23:20 - 24 Janar, 2019

Gratë nuk duhet t’i bëjnë kurrë këto kompromise në një lidhje

Të ndryshosh mënyrën si vishesh Shpesh partneri mund të të bëjë komplimenta për mënyrën si vishesh, ndërsa në raste të tjera mund të bëjë komente negative....

Aktualitet 22:52 - 11 Janar, 2019

Këto janë shenjat e horoskopit që nuk falin dhe nuk harrojnë

Demi Demi mban vetëm pak miq rreth vetes. Është e vështirë që të pranojë tradhëtinë,apo mungesën e besnikërisë. Duhet ta dini që të lindurit nën shenjën...

Aktualitet 21:00 - 10 Janar, 2019

Çfarë nuk na kishin thënë për jetën pas vdekjes së prindërve

Pas vdekjes së prindërve, jeta ndryshon shumë, le të themi se ndryshon totalisht. Të jesh jetim, qoftë kjo edhe si i rritur mund të jetë e...

Aktualitet 20:00 - 4 Janar, 2019

Burrat e këtyre shenjave të zodiakut nuk keni për t’i harruar kurrë

Demi Burrat e kësaj shenje dedikohen tërësisht për ta bërë të lumtur personin që duan. Ata e urrejnë kur partnerja e tyre është e trishtuar, e...

Aktualitet 11:13 - 4 Janar, 2019

Këto janë sekretet që nuk ua thonë parukieret

Një model i mirë mund të përmirësojë ndjeshëm vetëvlerësimin e një gruaje dhe ta bëjë më të bukur gjithë ditën e saj. Megjithatë, takimi me një...

Aktualitet 12:40 - 2 Janar, 2019

Ja pse njerëzit e fortë e kanë të vështirë të krijojnë marrëdhënie

Ata gjithmonë reagojnë me zemër dhe jo me mendje Ata nuk janë mësuar të reagojnë me logjikë, por gjithmonë përdorin  zemrën. Ata nuk dinë se si...

Aktualitet 11:20 - 2 Janar, 2019

Ai nuk jeton dot pa ju? Ja si ta dalloni

Ju telefonon shpesh Ju mund të jeni tepër e zënë në aktivitetet tuaja dhe as që ju shkon mendja të merrni një telefonatë, por ja që...

Aktualitet 20:30 - 27 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e pjeprit, për të cilat nuk ju kanë folur më parë

Pjepri ka pak kalori, duke qenë se 80 % e tij është ujë. Kjo e shëndrron atë në një frut dietik natyral. Ai është i pasur...

Kuriozitete 15:25 - 27 Dhjetor, 2018

6 gjërat që NUK duhet të bëni pas ndarjes

Kur ndahemi nga dikush që e kemi pasur shumë përzemër, në mendje na vijnë ide nga më të ndryshmet dhe kemi një miks ndjenjash që fillojnë...

Aktualitet 14:30 - 20 Dhjetor, 2018

Nënat nuk i duan të gjithë fëmijët njëlloj/Ja ç’thotë shkenca

Prindërit thonë se i duan të gjithë fëmijët njëlloj, por pyetja është a i ushqejnë të gjithë njëlloj? Kësaj pyetje i është përgjigjur një studim në...

Aktualitet 23:19 - 18 Dhjetor, 2018

Ja pse ligji i tërheqjes nuk funksionon për ty

Ekziston një ligj universal që mendohet se funksionon për të gjithë. Ligji i tërheqjes është një ligj i thjeshtë, ti thjesht mendon dhe dëshiron diçka dhe...

Aktualitet 22:20 - 15 Dhjetor, 2018

Këto shenja horoskopi nuk kanë pikën e lidhjes me njëra-tjetrën

Shenjat më të papërputhshme janë ato që përgjithësisht kanë të kundërta me njëra-tjetrën. Çdo shenjë ka disa karakteristika të veçanta dhe këto ndonjëherë nuk përputhen me...