Connect with Us

All posts tagged "nuhatje"

Kuriozitete 13:10 - 27 Prill, 2019

Studimi i ri i habit të gjithë/Njerëzit mund të nuhasin edhe me gjuhë

Studimi është kryer nga Monell Chemical Senses Center në Filadelfia dhe Universiteti i Nju Jorkut dhe ata kanë sugjeruar se përbërësit kryesorë të aromës ushqimore, shija...

vdekja, varreza nuhatje,
Aktualitet 22:40 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Vdekja parandjehet përmes nuhatjes

Trupi i njeriut është një sistem tepër kompleks dhe i vështirë për t’u kuptuar. Shkencëtarët janë duke punuar ende për të zgjidhur misteret e funksionimit të...

Aktualitet 14:20 - 16 Dhjetor, 2017

Nëse nuk i nuhatni këto pesë aroma shëndeti juaj rrezikohet seriozisht

Në një studim afatgjatë të 3000 të rriturve mes moshave 57 dhe 85-vjeçare në Universitetin e Çikagos, shkencëtarët u kërkuan pjesëmarrësve nëse mund t’i identifikonin pesë...

Life Style 16:00 - 6 Qershor, 2015

Aromë lumturie. Sipas shkencëtarëve mund ta nuhasim?

  Një shprehje e vjetër thotë që lumturia është ngjitëse. Studimet e reja duket sikur kanë siguruar disa prova shkencore për ta mbështetur. Lumturia, sipas shkencëtarëve,...