Connect with Us

All posts tagged "nostalgji"

Blog 08:30 - 14 Nentor, 2020

Pse po ndiejmë nostalgji gjatë pandemisë?

Të jetuarit gjatë 8 muajve të një pandemie,të nxit të kesh mall për ditët e koncerteve, muzikën live, tubimet e mëdha familjare, dhe madje edhe vizitat...

“Më mungon frymëmarrja ime”/ Aurela Gaçe bëhet nostalgjike për koncertet dhe muzikën
Showbizz 11:04 - 6 Tetor, 2020

“Më mungon frymëmarrja ime”/ Aurela Gaçe bëhet nostalgjike për koncertet dhe muzikën

Artistja shumë e njohur, Aurela Gaçe është bërë paksa nostalgjike duke qenë se prej kohësh nuk ka mundur të jetë pjesë e koncerteve për shkak të...

Me lule në duar dhe përparëse të zezë/ 32 vite më parë, Julian Deda kujton ditën e parë të shkollës
Showbizz 12:11 - 2 Tetor, 2020

Me lule në duar dhe përparëse të zezë/ 32 vite më parë, Julian Deda kujton ditën e parë të shkollës

Ditën e sotme, aktori i humorit Julian Deda është bërë pak nostalgjik duke u kthyer në fëmijëri, në ditën e parë të shkollës. Aktori ka publikuar...

Robert Berisha nostalgji për adoleshencën/ Ja si dukej këngëtari 26 vite më parë
Showbizz 11:20 - 12 Shtator, 2020

Robert Berisha nostalgji për adoleshencën/ Ja si dukej këngëtari 26 vite më parë

Robert Berisha është cilësuar si nga meshkujt më seksi të shoëbizit. Këngëtari është bërë paksa nostalgjik dhe ka ndarë me ndjekëist një foto të rrallë të...

“Kur nuk kishte filtra”/ Rozana Radi publikon fotot e 10 viteve më parë
Showbizz 19:39 - 17 Gusht, 2020

“Kur nuk kishte filtra”/ Rozana Radi publikon fotot e 10 viteve më parë

Këngëtarja dhe moderatorja Rozana Radi, njihet si një ndër femrat më spotante dhe pa komplekse të showbizzit. Ajo është shumë aktive në rrjetet e saj sociale...

Showbizz 18:00 - 16 Qershor, 2020

“Kam kënduar 5 vite në këtë qytet”/ Këngëtarja zbulon destinacionin e preferuar në Shqipëri

Ajo është një nga këngëtaret që i ka dhuruar shumë këngë të bukura muzikës shqiptare. Bëhet fjalë për këngëtaren Edona Llalloshi. E ftuar në emisionin “Wake...

Aktualitet 14:25 - 9 Korrik, 2019

Drini Zeqo kujton me nostalgji fillimet në Top Channel/ Ja fotoja që i ka ngelur në “mendje”

Edhe pse tashmë ai bën pjesë në stafin e televizionit “Klan”, moderatori shqiptar Drini Zeqo fillimet e karrierës i ka pasur në “Top Channel”. Rreth 15...

Aktualitet 10:10 - 29 Mars, 2019

“Shtëpia e pionerit”/Bleona Qerreti bëhet nostalgjike dhe rrëfen fillimet e saj në muzikë

Duket se së fundmi këngëtarja Bleona Qerreti, është bërë nostalgjike dhe ka shpërndarë me ndjekësit një foto të shkrepur gjatë periudhës së komunizmit. Siç mund ta...

Kryesore Show Biz 15:10 - 13 Shkurt, 2019

Nostalgjia: Objektet që gjendeshin në çdo shtëpi para viteve ’90

Me siguri të gjithë jeni nostalgjikë për objektet e vjetra të shtëpisë, që i keni përdorur për vite me rradhë para se të vinit tek televizori...

Aktualitet 20:12 - 7 Gusht, 2018

Artan Hoxha bëhet nostalgjik/ “Karta e gazetarit vlen më shumë se një vilë luksoze”

Gazetari Artan Hoxha ka kthyer vëmendjen pas në kohë duke kujtuar fillimet e karrierës së tij. Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha ka publikuar dy...

Aktualitet 19:00 - 9 Shkurt, 2018

Alketa Vejsiu bëhet nostalgjike për vitet e gjata në ekran

Moderatorja Alketa Vejsiu është bërë nostalgjike për vitet e gjata që ajo ka kaluar në ekranet televizive. Ajo ka publikuar në “Instagram” një video ku shfaq...

Aktualitet 15:27 - 24 Tetor, 2017

Vesa Luma bëhet nostalgjike/ Ja çfarë poston

Këngëtarja Vesa Luma tashmë nëna e një djali të vogël me emrin Lian po shijon periudhën e mëmësisë duke na e treguar herë pas here nëpërmjet...

Aktualitet 13:25 - 29 Gusht, 2017

HABERET E MITROS/ NOSTALGJI PËR LASGUSHIN

Në Pogradec. Shkova të “çmallem” me Lasgushin dhe Mitrush Kutelin. Të dy në bronx. Njeri, ndoshta poeti lirik më i madh i Ballkanit. Tjetri, nga novelistit...

Aktualitet 23:15 - 12 Korrik, 2017

Foto-Eni Çobani i prek të gjithë me postimin e saj/ Sado të jem unë…

Avokatja e njohur, Eni Çobani është shumë aktive në rrjetet sociale me postimet e saj, të cilat shpeshherë kanë lidhje me fëmijërinë e saj. Së fundmi,...

Showbizz 20:00 - 4 Mars, 2017

Çifti Beckham bëhet nostalgjik/ Edhe 100 vite Brooklyn

David Beckham ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram para 18 vitesh duke mbajtur në krahë djalosin e tij Brooklyn. E mesa duket Broklyn tashmë...

Showbizz 13:40 - 26 Tetor, 2015

Çiljeta, nostalgji për bashkëpunimin me Dr. Florin

Në llogarinë Instagram, Çiljeta ka publikuar një foto e cila të kthen pas në kohë. Bëhet fjalë për vitin 1999 kur Xhilaga ka qenë vetëm 14...