Connect with Us

All posts tagged "nora malaj"

Opinione 10:55 - 19 Shkurt, 2020

Sot në mbrojtje të femijeve!

Nga Nora Malaj * Sot është dita që të reagojme të gjithë , pasi shkolla po shkon drejt degradimit! Është e nevojshme që e gjithë shoqëria...

Politikë 20:59 - 12 Shkurt, 2020

Skandali i mësuesit që kërkonte favore seksuale/ Malaj kërkon dorëheqjen e ministres Shahini

Ish-deputetja e LSI-së Nora Malaj ka reaguar për ndalimin nga policia të mësuesit të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa”, në Fier, Agron Bego, pas skandalit...

Sociale 20:07 - 17 Janar, 2020

“Dy fjalë për ty njeriu i të gjithëve”/ Nora Malaj për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit

Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohëshme nga jeta të aktorit të njohur Xhevdet Ferri. Dy fjalë për ty njeriu i...

Politikë 16:20 - 7 Dhjetor, 2019

Nora Malaj akuza të forta / 11 pyetje për Ministrinë e Arsimit

Ish-deputetja e LSI Nora Malaj ka komentuar vendimin e Ministrisë së Arsimit për rifillimin e procesit mësimor më datë 9 nëntor, pas tërmetit të fuqishëm të...

Opinione 21:51 - 22 Nentor, 2019

Burri i shtetit foli!

Nga Nora Malaj  – “Vetëm ata që kanë guximin për të shkruar fjalën “Fund” mund të gjejnë forcën për të shkruar fjalën “Fillim” , – thotë një...

Sociale 08:56 - 2 Tetor, 2019

“Ky është fundi i botës”/ Reagimi i fortë pas skandalit të denoncuar në “Fiks Fare”

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj ka reaguar me tone të forta, pas skandalit të publikuar nga emisioni incvestigativ Fiks Fare, në lidhje me...

Aktualitet 15:18 - 9 Prill, 2019

“Këngëtarja e tallavasë” me lot për Kryemadhin/ Zbardhet pasuria e ish-deputetes

Vettingu në politikë, do të sillte një spastrim të të gjithë skenës politikë. Por, ende nuk është ndërmarrë asnjë hap për kët proces, Gjithçka ka mbetur...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:30 - 23 Janar, 2019

Çështja “Cakaj”/ LSI paralajmëron Ramën

Tre deputët e LSI-së, Klajda Gjosha, Përparim Saphiu dhe Nora Malaj kanë reaguar pas delegimit nga ana e kryeministrit Edi Rama të kompetencave të ministrit të...

Politikë 21:55 - 7 Mars, 2018

Kaosi në universitete/ Nora Malaj tregon bisedën me Ramën

E ftuar në emisionin “Arena” në Ora News, deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malja ka thënë se e kishte paralajmëruar kryeministrin Edi Rama për...

Aktualitet 16:48 - 5 Dhjetor, 2017

Ish-zëvendës ministria e Ramës: Shëndetësia më kujton “mjerimin” e Migjenit

Pas publikimit të lajmit se 8 mjekët e urgjencës ditën e sotme ishin larguar nga detyra dhe i kishin nisur një letër ministres Ogerta Manastirliu e...

Aktualitet 18:30 - 7 Nentor, 2017

Ish-zëvendësministrja e Ramës akuza qeverisë për buxhetin

Ish-zëvendësministrja e Arsimit Nora Malaj, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar qeverinë teksa thotë se përkundër asaj që premton për arsimin dhe...

Aktualitet 12:10 - 30 Tetor, 2017

Deputetja e LSI: Jemi forcë e parë nga fundi

Në zgjedhjet e 25 qershorit të 2017, Lëvizja Socialiste për Integrim ishte e bindur se do të ishte forcë e parë. Por pas përfundimit të numërimit...

Politikë 16:21 - 19 Qershor, 2015

LSI reagon ndaj deklaratave te Bashes per kercenime ne Vore

Lëvizja Socialiste për Integrim reagon ndaj deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha, se kriminelë të armatosur kanë kërcënuar me armë shtabin e Partisë Demokratike në Vorë. Në...

Aktualitet 18:04 - 23 Shkurt, 2015

MASH, monoteksi gati në 2016

Zv.Ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka deklaruar se strategjia e arsimit parauniversitar 2014-2020 është në fazën e diskutimit me grupet e interesit dhe ka në thelb...