Connect with Us

All posts tagged "nokia"

Nokia rikthen modelet e vjetra/ Shton WhatsApp dhe YouTube
Teknologji 14:20 - 16 Nentor, 2020

Nokia rikthen modelet e vjetra/ Shton WhatsApp dhe YouTube

Dy modele të kompanisë finlandeze nga fillimi i këtij shekulli, Nokia 6300 dhe Nokia 8000, po kthehen në treg me një veshje moderne. Ata janë mundësuar...

Nokia përfundon marrëveshjen 5G me BT për të hequr paketën e Huawei në rrjetin EE
Teknologji 12:54 - 28 Tetor, 2020

Nokia përfundon marrëveshjen 5G me BT për të hequr paketën e Huawei në rrjetin EE

Nokia ka vendosur të bëhet një përfituese kryesore e Huawei që bllokohet nga rrjetet 5G të Mbretërisë së Bashkuar. Firma finlandeze e telekomunikacioneve ka arritur një...

Teknologji 11:30 - 20 Gusht, 2020

Përballja e fuqishme e Mercedes me Nokia/ A do të ndalohet shitja e automjetit në Gjermani?

Nokia Oyj fitoi një vendim gjykate në një mosmarrëveshje për patentë me Daimler, duke i dhënë kompanisë finlandeze komandën në një luftë të gjatë për teknologjinë...

Aktualitet 09:39 - 16 Nentor, 2018

Surprizë! Rikthehet Nokia e vjetër me opsionin më të preferuar të të gjithëve

Lajmi më i mirë për nostalgjikët: Nokia rikthehet me një telefon të ri për vitin 2018 dhe është shumë i ngjashëm me atë të dikurshmin. Nokia...

Aktualitet 22:20 - 8 Gusht, 2017

10 telefonat më të shitur të të gjitha kohërave/ Do të habiteni me Nokia-n

Telefonat janë një ndër mjetet teknologjike më të shitura në botë, por kurioziteti është se kush mund të jenë celularët më të shitur të të gjitha...

Aktualitet 20:30 - 20 Korrik, 2017

Nokia 8 me specifika të avancuara/ Sa para do të kushtojë

  Telefonat e markës Nokia janë sjellë përsëri në qendër të vëmendjes me lançimin e Nokia 3, 5 dhe 6. Telefonat u dizenjuan për përdoruesit që...

Teknologji 22:15 - 1 Janar, 2017

Nokia do të sjellë pesë telefona më 2017

Kongresi Botëror i Telefonisë Mobile që mbahet në shkurt do të jetë vend për të gjithë prodhuesit e telefonave, por vëmendjen kryesore pritet ta marrë kompania...

Teknologji 16:46 - 3 Dhjetor, 2016

Google po bashkëpunon me Nokia për smartfonët e rinj të kompanisë Finlandeze

Vetëm pak ditë më parë lajmi që Nokia do të rikthehej sërish në prodhim e smartfonëve android u konfirmua me publikimin  e kompanisë e cila ka...

Teknologji 15:14 - 2 Tetor, 2016

Nokia rikthehet në tregun e smartfonëve

Pas prishjes së marrveshjes me Microsoft, Nokia do të rikthehet sërisht në tregun e smartfonëve. Thashethemet kanë kohë që qarkullojnë nëpër mediat e specializuara vetëm për...

Teknologji 12:30 - 28 Shtator, 2015

Detajet e modeleve të reja të Lumia

Para 6 tetorit, datës së lansimit të pajisjeve të reja nga Microsoft, janë bërë të ditura disa prej specifikave për modelet sikurse Lumia 950, 950 XL...

Teknologji 22:30 - 31 Korrik, 2015

Nokia hyn në realitetin virtual me Ozo

Edhe Nokia i është shtuar konkurrencës për realitetin virtual. Kompania finlandeze, ajo që mbetet pas ndarjes së sektorit të telefonëve nga Microsoft, ka prezantuar produktin e...

Teknologji 11:16 - 26 Maj, 2015

Tableti Nokia N1 me ekran 7.9 inç

Tableti Nokia N1 duket se është një pajisje e cila po siguronnjë vend të rëndësishëm në treg. Tableti i dizenjuar nga Nokia dhe i prodhuar nga...

Aktualitet 21:00 - 15 Prill, 2015

Nokia blen rivalen franceze të telefonisë, Alcatel-Lucent

Kompania Nokia njoftoi se ka rënë dakord të blejë rivalen më të vogël franceze, Alcatel-Lucent për shifrën e 15.6 miliardë eurove. Sipas kushteve të marrëveshjeve, aksionerët...

Ekonomi 12:30 - 15 Prill, 2015

Nokia blen rivalen franceze të telefonisë, Alcatel-Lucent

Kompania Nokia njoftoi se ka rënë dakord të blejë rivalen më të vogël franceze, Alcatel-Lucent për shifrën e 15.6 miliardë eurove. Sipas kushteve të marrëveshjeve, aksionerët...