Connect with Us

All posts tagged "njoftimi"

“Në 2021 të forcojmë më tej miqësinë mes dy vendeve”/ Ambasada e SHBA mesazh urimi për Vitin e Ri
Aktualitet 10:35 - 14 Tetor, 2020

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një tjetër njoftim të rëndësishëm, në lidhje me aplikimet për lotarinë amerikane. Ambasada e SHBA-ve vjen me një tjetër...

Ambasada në Athinë mesazh të rëndësishëm për emigrantët shqiptarë/ Çfarë duhet të dini
Sociale 11:14 - 22 Gusht, 2020

Ambasada në Athinë mesazh të rëndësishëm për emigrantët shqiptarë/ Çfarë duhet të dini

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar për mbërritjen e pasaportave dhe kartave të identitetit për ata që kanë aplikuar deri më datë 31 korrik. Në...

Ambasada gjermane bën njoftimin e rëndësishëm/ Ja kur do rihapet Zyra e Vizave dhe Pasaportave
Sociale 09:59 - 20 Korrik, 2020

Situata nga koronavirusi/ Ambasada gjermane merr vendimin drastik

Për shkak të situatës së koronavirusit, ambasada gjermane në vendin tonë ka marrë një vendim drastik. Në një njoftim në faqen zyrtare, ambasada bën të ditur...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19/ Qindra të infektuar në 24 orë, humbin jetën pesë persona
Shëndeti 10:51 - 11 Korrik, 2020

Shifra alarmante/ Vijon të rritet numri i personave të prekur nga Covid-19

Në vendin tonë vijon të rritet numri i personave të prekur nga koronavirusi. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë testuar 420 persona...

Pacienti u hodh nga ballkoni i Infektivit/ Policia: Ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Lajme 10:34 - 10 Korrik, 2020

Situatë e rëndë te Infektivi/ Humbin jetën dy pacientë, 11 të tjerë në terapi intensive

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata në Spitalin Infektiv vijon të jetë serioze. Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se në spitalin infektiv 11 pacientë ndodhen...

Nga sot lejohet transporti urban/ Autobuset rikthehen pas tre muajsh mbyllje
Sociale 11:50 - 23 Qershor, 2020

Shoqatat e transportit refuzojnë të fillojnë punën/ Paralajmërojnë protesta

Pavarësisht njoftimit të ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila tha se do të lejohet të rifillojë punën transporti publik, këta të fundit kanë paralajmëruar protesta...

Sociale 09:43 - 19 Qershor, 2020

Fluturimet nga Rinasi/ TIA bën njoftimin e rëndësishëm: Pesë destinacionet e konfirmuara për sot

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me fluturimet e konfirmuara për ditën e sotme. Kështu në një njoftim në faqen...

Reforma në Drejtësi/ Mesazhi i fortë i ambasadës së SHBA: Të respektohet ligji
Sociale 10:12 - 6 Qershor, 2020

Një mundësi për realizimin e “Ëndrrës Amerikane”?/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë apo profesionistë të rinj, të cilët janë të interesuar për studime master...

Kronika 14:09 - 1 Qershor, 2020

Hapja e kufijve tokësorë/ Policia njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, ka bërë një njoftim për qytetarët, ndërkohë që nga sot janë hapur kufijtë tokësorë. Në zbatim të urdhrit nr. 351, datë...

Politikë 13:52 - 28 Maj, 2020

Rama bën paralajmërimin e fortë për punëdhënësit/ Njoftimi i rëndësishëm për punonjësit

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim të fortë për punëdhënësit, të cilët nuk kanë aplikuar për pagën e luftës, për punonjësit e tyre. Në një...

Vetingu 13:34 - 30 Prill, 2020

Denoncimet e CNA.al/ Reagon SPAK: Ja çfarë kemi bërë

Prej disa ditësh CNA.al ka shkruar dhe raportuar në lidhje me SPAK, ku prej pesë muajsh që është krijuar ky institucion duket se nuk ka asnjë...

Vetingu 14:47 - 23 Prill, 2020

Zgjedhja e inspektorëve/ ILD publikon listën e kandidatëve

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka publikuar sot listën e kandidatëve, që kanë shprehur interes për 6 pozicionet si inspector, jo magjistrat pranë zyrës së ILD....

“Në 2021 të forcojmë më tej miqësinë mes dy vendeve”/ Ambasada e SHBA mesazh urimi për Vitin e Ri
Lajme 10:22 - 30 Mars, 2020

“Dy fluturime për në qytetet europiane”/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë vijon t’ju drejtojë mesazhe të rëndësishme qytetarëve amerikanë që ndodhen në vendin tonë. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada amerikane...

Bllokimi i shqiptarëve në Varshavë/ Ministria e Jashtme: Janë bërë ndryshime në regjimin e lëvizjes
Politikë 14:35 - 27 Mars, 2020

MEPJ bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët e mbetur jashtë vendit/ Numrat ku mund të kontaktoni

Ministria e Jashtme ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët, të cilët për shkak të mbylljes së kufijve, kanë mbetur të bllokuar në shumë...

Kronika 14:01 - 21 Mars, 2020

Kufizimi i lëvizjes/ Policia e Shtetit bën njoftimin e rëndësishëm

Policia e Shtetit ka dhënë një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me kufizimet e levizjes, masë kjo kundër përhapjes së koronavirusit. Nisur nga pyetjet e shumta...

Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm/ Çfarë duhet të dinë qytetarët që shkojnë në Itali
Politikë 14:33 - 19 Mars, 2020

Keni tejkaluar afatin e vizës?/ MEPJ, njoftim për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Danimarkë dhe në Belgjikë

Ministria e Jashtme bën të ditur se Shërbimi Danez i Emigracionit ka vendosur të mos marrë parasysh periudhën e tejkalimit të vizës afat-shkurtër, në rast se...

Sociale 22:16 - 17 Mars, 2020

Kisha Orthodhokse njoftim mbi Liturgjitë dhe masat mbrojtëse kundër virusit Covid-19

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë/ Tjetër njoftim mbi masat mbrojtëse kundër virusit Covid-19 (Koronavirus) Duke parë situatën e re të krijuar, kur rastet me Covid-19 po...

Kronika 11:23 - 17 Mars, 2020

Masat kundër Covid-19/ Vetëdeklaro lëvizjen me mjet, adresa unike ku mund të aplikosh

Policia e Shtetit ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët, të cilët e kanë të domosdoshme lëvizjen me automjetet e tyre. Në një...

Politikë 11:01 - 17 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Bashkia e Korçës bën njoftimin e rëndësishëm

Ndërsa vendi ndodhet në kushtet e masave të rrepta për shkak të koronavirusit, Bashkia e Korçës ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët. Në një...

Sociale 14:16 - 16 Mars, 2020

Masat kundër koronavirusit/ Ambasada Gjermane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Gjermane në vendin tonë bën të ditur se nisur nga situata e koronavirusit, ka mbyllur zyrën e vizave dhe pashaportave, deri në një njoftim të...

Ekonomi 12:52 - 14 Mars, 2020

Keni kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991?/ BSH bën një njoftim të rëndësishëm

Banka e Shqipërisë bën të ditur se të gjithë ata persona që disponojnë kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991 mund ta shkëmbejnë përsëri për të marrë...

Sociale 10:31 - 16 Shkurt, 2020

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike....

Sociale 12:13 - 3 Shkurt, 2020

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm

Ndërkohë që sinoptikanët parashikojnë që nga dita e mërkurë do të ketë një përkeqësim të motit në të githë bregdetin shqiptar, Drejtoria Detare ka bërë një...