Connect with Us

All posts tagged "njoftimi"

Sociale 10:12 - 6 Qershor, 2020

Një mundësi për realizimin e “Ëndrrës Amerikane”?/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë apo profesionistë të rinj, të cilët janë të interesuar për studime master...

Kronika 14:09 - 1 Qershor, 2020

Hapja e kufijve tokësorë/ Policia njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, ka bërë një njoftim për qytetarët, ndërkohë që nga sot janë hapur kufijtë tokësorë. Në zbatim të urdhrit nr. 351, datë...

Politikë 13:52 - 28 Maj, 2020

Rama bën paralajmërimin e fortë për punëdhënësit/ Njoftimi i rëndësishëm për punonjësit

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim të fortë për punëdhënësit, të cilët nuk kanë aplikuar për pagën e luftës, për punonjësit e tyre. Në një...

Vetingu 13:34 - 30 Prill, 2020

Denoncimet e CNA.al/ Reagon SPAK: Ja çfarë kemi bërë

Prej disa ditësh CNA.al ka shkruar dhe raportuar në lidhje me SPAK, ku prej pesë muajsh që është krijuar ky institucion duket se nuk ka asnjë...

Vetingu 14:47 - 23 Prill, 2020

Zgjedhja e inspektorëve/ ILD publikon listën e kandidatëve

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka publikuar sot listën e kandidatëve, që kanë shprehur interes për 6 pozicionet si inspector, jo magjistrat pranë zyrës së ILD....

Lajme 10:22 - 30 Mars, 2020

“Dy fluturime për në qytetet europiane”/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë vijon t’ju drejtojë mesazhe të rëndësishme qytetarëve amerikanë që ndodhen në vendin tonë. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada amerikane...

Politikë 14:35 - 27 Mars, 2020

MEPJ bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët e mbetur jashtë vendit/ Numrat ku mund të kontaktoni

Ministria e Jashtme ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët, të cilët për shkak të mbylljes së kufijve, kanë mbetur të bllokuar në shumë...

Kronika 14:01 - 21 Mars, 2020

Kufizimi i lëvizjes/ Policia e Shtetit bën njoftimin e rëndësishëm

Policia e Shtetit ka dhënë një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me kufizimet e levizjes, masë kjo kundër përhapjes së koronavirusit. Nisur nga pyetjet e shumta...

Politikë 14:33 - 19 Mars, 2020

Keni tejkaluar afatin e vizës?/ MEPJ, njoftim për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Danimarkë dhe në Belgjikë

Ministria e Jashtme bën të ditur se Shërbimi Danez i Emigracionit ka vendosur të mos marrë parasysh periudhën e tejkalimit të vizës afat-shkurtër, në rast se...

Sociale 22:16 - 17 Mars, 2020

Kisha Orthodhokse njoftim mbi Liturgjitë dhe masat mbrojtëse kundër virusit Covid-19

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë/ Tjetër njoftim mbi masat mbrojtëse kundër virusit Covid-19 (Koronavirus) Duke parë situatën e re të krijuar, kur rastet me Covid-19 po...

Kronika 11:23 - 17 Mars, 2020

Masat kundër Covid-19/ Vetëdeklaro lëvizjen me mjet, adresa unike ku mund të aplikosh

Policia e Shtetit ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët, të cilët e kanë të domosdoshme lëvizjen me automjetet e tyre. Në një...

Politikë 11:01 - 17 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Bashkia e Korçës bën njoftimin e rëndësishëm

Ndërsa vendi ndodhet në kushtet e masave të rrepta për shkak të koronavirusit, Bashkia e Korçës ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët. Në një...

Sociale 14:16 - 16 Mars, 2020

Masat kundër koronavirusit/ Ambasada Gjermane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Gjermane në vendin tonë bën të ditur se nisur nga situata e koronavirusit, ka mbyllur zyrën e vizave dhe pashaportave, deri në një njoftim të...

Ekonomi 12:52 - 14 Mars, 2020

Keni kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991?/ BSH bën një njoftim të rëndësishëm

Banka e Shqipërisë bën të ditur se të gjithë ata persona që disponojnë kartëmonedha 500 lekëshe të vitit 1991 mund ta shkëmbejnë përsëri për të marrë...

Sociale 10:31 - 16 Shkurt, 2020

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike....

Sociale 12:13 - 3 Shkurt, 2020

Përkeqësimi i motit/ Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm

Ndërkohë që sinoptikanët parashikojnë që nga dita e mërkurë do të ketë një përkeqësim të motit në të githë bregdetin shqiptar, Drejtoria Detare ka bërë një...

Sociale 10:15 - 13 Janar, 2020

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon mbi situatën e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar në lidhje me situatën në akset rrugore kryesore në vend. Kështu, sipas ARRSH, rajoni...

Sociale 09:57 - 13 Dhjetor, 2019

Matura 2020/ MASR cakton datat e provimeve shtetërore

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka caktuar datat e provimeve të Maturës Shtetërore për vitin shkollor 2019-2020. Në njoftimin e MAS bëhet e ditur se...

Sociale 09:07 - 13 Dhjetor, 2019

UKD jep njoftimin e rëndësishëm/ Çfarë do të ndodhë me kontratat e furnizimit me ujë në banesat e dëmtuara

Ujësjellës Kanalizime Durrës bën të ditur se të gjithë qytetarët, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti mund të pezullojnë kontratat e tyre të furnizimit...

Kronika 15:20 - 30 Nentor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Procedurat që duhet të ndiqni për të përfituar ndihma dhe strehim

Njësitë lokale të bashkive kanë shpërndarë një njoftim se si mund të sigurohet ndihma dhe strehimi në hotele, për familjet e prekura nga tërmeti. Njoftimi tregon...

Sociale 10:45 - 7 Tetor, 2019

Kujdes!/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada e SHBA ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata shtetas që do të aplikojnë për programin e Lotarisë Amerikane. Në një...

Sociale 09:56 - 3 Tetor, 2019

Kujdes!/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm për Lotarinë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me Programin e Lotarisë DV-2021, vetëm një ditë pas nisjes së aplikimeve....

Sociale 09:09 - 2 Tetor, 2019

“Ëndrra Amerikane”/ Nisin sot aplikimet për lotarinë, çfarë duhet të dini

Sot në orën 18:00 do të nisin regjistrimet për Programin e Lotarisë Amerikane, DV-2021. Ashtu siç kishte njoftuar Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një njoftimi në...