Connect with Us

All posts tagged "njoftim"

Sociale 11:00 - 6 Shkurt, 2020

Pezullimi i lundrimit prej motit të keq/ Porti i Durrësit bën njoftimin e rëndësishëm

Pas pezullimit të përkohshëm të lundrimit në Portin e Durrësit për shkak të motit të keq duket se situata është normalizuar. Autoriteti Portual i Durrësit njofton...

Lajme 18:14 - 26 Janar, 2020

Njoftim i rëndësishëm/ Ndalohet qarkullimi në Bypassin e Fierit

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se punimet në Bypassin e Fierit janë drejt përfundimit. Për të bërë të mundur dorëzimin e plotë të kësaj vepre në...

Sociale 18:40 - 16 Dhjetor, 2019

Punime në kabina/ Stakohet energjia elektrike në disa zona në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar qytetarët e Tiranës për stakimin e energjisë gjatë ditës së nesërme. Sipas njoftimit të OSHEE, në vijim të...

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 18:21 - 10 Dhjetor, 2019

Program katër javësh në Shtetet e Bashkuara/ Ambasada amerikane njoftim të rëndësishëm për të rinjtë

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët e shkollës së mesme. Në njoftimin e ambasadës, thuhet se Benjamin Franklin është një program katër...

Politikë 10:31 - 29 Tetor, 2019

Lufta kundër korrupsionit/ Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane deklaron se qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën. “Lufta...

Sociale 21:52 - 13 Tetor, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Ndërprerja do të vijë për shkak të punimeve për rikonstruksionin...

Sociale 18:14 - 2 Tetor, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet nesër me datë 3 tetor për...

Sociale 16:00 - 5 Shtator, 2019

“Rruga e Kombit”/ ARRSH  jep njoftimin e rëndësishëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se sot në orën 18:00 do të  hapen viaduktet e aksit Morinë-Kukës për përdorim të drejtuesve të automjeteve. “Një tjetër detyrë...

Sociale 18:14 - 29 Gusht, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet në datë 30 dhe 31 gusht...

Sociale 10:01 - 8 Gusht, 2019

Pushime në SHBA?/ Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Për të gjithë ata që janë të interesuar që të kalojnë pushimet në SHBA, Ambasada Amerikane në Tiranës, jep udhëzimet. Me anë të një statusi në...

Kronika 10:52 - 6 Gusht, 2019

Frontex/ Njoftime për shkelje të të drejtave të njeriut

Sipas disa njoftimeve Agjencia kufitare e BE-sё Frontex, duhet tё ketё mbylllur sytё ndaj shkeljes sё tё drejtave tё njeriut prej nёpunёsve nё vendet pёrkatёse. Po...

Aktualitet 19:21 - 7 Korrik, 2019

Ndërhyrje në rrjet/ OSSHE njofton ndërprerjen e energjisë për disa zona

OSSHE nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë në rrjetet sociale ka bërë me dije ndërprerjen e energjisë elektreike në disa prej lagjeve të Tiranës. Stakimi i energjisë...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 17:18 - 17 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Ambasada e SHBA-së bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës që do të zhvillohet me 25 Maj. Njoftimi i ambasadës së SHBA-së i drejtohet...

Aktualitet 16:30 - 24 Prill, 2019

Lotaria amerikane/ Ambasada publikon njoftimin e rëndësishëm

Përgjigjet për Llotarinë amerikane të këtëjij viti do të bëhen publike me datë 7 Maj njofton Ambasada amerikane. Sipas Ambasadës, Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve...

Kryesore Show Biz 10:25 - 15 Mars, 2019

Njoftimi historik/Personi i parë që do të shkelë në Mars do jetë një grua

Jim Bridenstine ishte i ftuar në emisionin radiofonik “Science Friday” kur tregoi për këtë fakt të rëndësishëm. Ai nuk u shpreh për një person specifik, por...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 21:57 - 2 Mars, 2019

Vizat/ Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Në një postim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët të cilët kanë aplikuar për vizë imigruese, që të ngarkojnë eletronikisht dokumentet e...

Aktualitet 17:19 - 1 Mars, 2019

Njoftimi i Gjykatës së Lartë/ Vend i lirë për pozicionin e Inspektorit

Gjykata e Lartë ka njoftuar hapjen e vakancës për pozicionin Inspektor i Lartë i Drejtësisë. Gara do të jetë e hapur deri më datë 20 mars...

policia rrugore per ererat e forta
Aktualitet 19:01 - 23 Shkurt, 2019

Erërat e forta/ Policia rrugore jep njoftimin e rëndësishëm

Policia rrugore në qarkun e Lezhës ka shtuar shërbimet e asaj në aksin rrugor Lezhë – Mabë për shkak të motit të keq dhe erërave të...

Aktualitet 19:50 - 15 Shkurt, 2019

Një ditë para protestës së opozitës, devijohet segmenti Tiranë – Durrës

Shërbimi i Policisë Rrugore, nisur nga kryerja e punimeve që po kryehen në autostradën, Tiranë – Durrës, iu sugjeron drejtuesve të mjeteve të që udhëtojnë nga...

Aktualitet 12:25 - 12 Shkurt, 2019

Rritja e të prekurve me AH1N1/ ISHP bën thirrjen e rëndësishme

Instituti i Shëndetit Publik bën me dije për qytetarët se vendi nuk ndodhet në epidemi të gripit, por jot ë atij të derrit. Në një postim...

Aktualitet 09:24 - 10 Shkurt, 2019

Aplikimi për viza/ Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarë, që kërkojnë viza, që pasi të mësojnë datëne  intervistët, dy javë para...

Aktualitet 19:31 - 22 Janar, 2019

Kompesimi i TVSH/ Njoftim i rëndësishëm i kreut të PAA-së

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka në një postim në rrjetet sociale ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në dialogun dhe alternativat që paraqet kjo...

ahmetaj per koncensionet ppp
Aktualitet 16:33 - 22 Janar, 2019

Shuhen koncensionet PPP/ Ahmetaj jep njoftimin e rëndësishëm

Ish-Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka njoftuar se që nga korriku nuk do të jetë më e mundur të propozohen nga sektori privat projekte...