Connect with Us

All posts tagged "njoftim"

Sociale 21:33 - 22 Maj, 2020

Rama bën njoftimin e rëndësishëm/ Si do të jetë kjo fundjavë

Kryeministri Edi Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm për fundjavën. Rama sqaron se kjo fundjavë do yë vijojë njëesoj si e shkuara. “Kjo fundjavë do...

Sociale 18:29 - 4 Maj, 2020

Llotaria Amerikane/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë njofton se Departamenti i Shtetit ka shtyrë datën e kontrollit të statusit për programin e Vizës së Diversitetit (Lotarisë Amerikane) deri në...

Sociale 14:27 - 27 Prill, 2020

Tërheqja e dokumenteve biometrike/ Njoftim i rëndësishëm për qytetarët

Zgjatet me dy ore orari i tërheqjes së dokumenteve biometrike Lajmin e ka dhënë zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda përmes një video mesazhi ku thekson...

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 09:57 - 23 Prill, 2020

Pezullimi i vizave për shkak të Covid-19/ Ambasada amerikane ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për vizat të cilat u pezulluan për shkak të situatës nga koronavirusi. Sipas njoftimit, Ambasada e Shteteve të...

Sociale 22:46 - 18 Prill, 2020

Rama jep njoftimin/ Lejet aktuale për lëvizje me makinë të vlefshme edhe për javën në vijim

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama publikoi udhëzime të reja për të marrë lejet e lëvizjes me automjete përmes aplikacionit e-albania. Rama njoftoi se të gjithë...

Lajme 14:18 - 16 Prill, 2020

Kisha Orthodhokse jep njoftimin/ Si lyhen vezët e kuqe të Pashkëve

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë i tregon besimtarëve se si të lyejnë sonde që është e enjtja e madhe vezët e kuqe të Pashkës. Kisha deklaron...

Sociale 19:20 - 14 Prill, 2020

Riatdhesimet e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve/ Balluku jep njoftimin: Do kthehen me paratë e tyre

“Duke filluar nga dita e shtunë Air Albania do të nisë fluturimet për riatdhesimin e shqiptarëve nga disa destinacione”. Kështu ka deklaruar pak minuta më parë...

Sociale 20:31 - 10 Prill, 2020

Shqiptarët e bllokuar në Itali/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm për dokumentat

Ambasda shqiptare në Itali ka dhënë një informacion të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen të bllokuar në Itali, për shkak të emergjencës COVID-19. Sipas njoftimit...

Sociale 16:10 - 8 Prill, 2020

Si mund ta marrin pagesën e papunësisë/ Ambasada shqiptare në SHBA njoftim të rëndësishëm

Ambasada shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë një njoftim të rëndëishëm për të gjithë bashkëkombasit që ndodhen atje. Ambasada bën me dije se...

Sociale 11:15 - 2 Prill, 2020

Mbyllet operacioni i riatdhesimit/ MEPJ njofton shtetasit shqiptar

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka informuar gjithë qytetarët shqiptarë të bllokuar jashtë Republikës së Shqipërisë se plani i riatdhesimit është mbyllur dje me...

Lajme 13:45 - 31 Mars, 2020

Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri/ Nesër mundësia e fundit për të udhëtuar në SHBA

Ambasada amerikane vijon të informojë qytetarët amerikanë në Shqipëri të cilët duan të udhëtojnë drejt vendit të tyre. Ditë më parë ambasada ka dhënë njoftime të...

Sociale 15:50 - 29 Mars, 2020

Shqiptarët e bllokuar jashtë vendit/ Ambasada shqiptare në Itali njoftim të rëndësishëm

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Itali dhe Konsullatat e Përgjithshme në Milano dhe Bari, bëjnë të ditur se pas njoftimit të Qeverisë për riatdhesimin e...

Lajme 13:38 - 29 Mars, 2020

Ambasada e SHBA njoftim për amerikanët që duan të largohen nga Shqipëria

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se po punon fort për të gjetur mundësi udhëtimi për qytetarët amerikanë që duan të largohen nga Shqipëria. Ambasada...

Sociale 13:14 - 26 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Ministria njoftim për shqiptarët që ndodhen në Bullgari

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Bullgari, se autoritetet bullgare për Migracionin kanë vendosur që afati i...

Lajme 13:41 - 24 Mars, 2020

“Negociatat, pagat, biznesi dhe familjet në nevojë”/ Rama mesazh të rëndësishëm në 15:30

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar të gjithë qytetarët shqiptarë se sot në orën 15:30 do iu jap një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Kryeministri...

Lajme 11:08 - 24 Mars, 2020

Ndërron jetë një tjetër person tek Infektivi/ Rritet numri i viktimave nga Covid-19

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka ndërruar jetë një tjetër pacient nga Tirana, duke e...

Lajme 19:26 - 22 Mars, 2020

Ola Bruko lë studion e lajmeve dhe jep njoftimin/ Vetëkarantinohet në banesë

Gazetarja dhe spikerja e lajmeve ka surprizuar me një njoftim të dhënë pak më parë, menjëherë sapo përfundoi transmetimin e lajmeve. Ola Bruko deklaron se për...

Sociale 18:52 - 16 Mars, 2020

Ambasada italiane në Tiranë njoftim për qytetarët e saj/ Si të ktheheni nga Shqipëria

Ambasada italiane në Tiranë ka reaguar lidhur me situatën aktuale në vendin tonë dhe ka bërë një thirrje për të gjithë shtetasit italianë që ndodhen në...

Politikë 12:31 - 12 Mars, 2020

“Nesër administrata shtetërore pushim”/ Rama njoftim të rëndësishëm për punonjësit

“Nesër administrata shtetërore do të jetë pushim”. Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama, i cili tregon se kjo është një masë e marrë për...

Lajme 12:22 - 12 Mars, 2020

Mbyllen sportelet e pikave/ UKT tregon si mund të paguhen faturat e ujit

Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë, njofton të gjithë abonentët se duke filluar nga dita e sotme, do të mund të marrin shërbim vetëm në Zyrat...

Sociale 22:37 - 11 Mars, 2020

Aviacioni Civil njoftim të rëndësishëm/ Ja mënyrat e kompensimit për biletat e anuluara

Autoriteti Aviacionit Civil (AAC) ka dhënë në njoftim të rëndësishëm për pasagjerët e prekur nga anulimi i fluturimeve në kuadër të masave parandaluese kundër koronavirusit. Autoriteti...

Sociale 19:48 - 11 Mars, 2020

Koronavirusi/ Ambasada gjermane në Tiranë njoftim të rëndësishëm

Ambasada gjermane në Tiranë është duke i respektuar me korrektësi këshillat e dhëna nga qeveria shqiptare për koronavirusin. Ajo ka informuar qytetarët e kthyer nga Gjermania...

Sociale 11:00 - 6 Shkurt, 2020

Pezullimi i lundrimit prej motit të keq/ Porti i Durrësit bën njoftimin e rëndësishëm

Pas pezullimit të përkohshëm të lundrimit në Portin e Durrësit për shkak të motit të keq duket se situata është normalizuar. Autoriteti Portual i Durrësit njofton...