Connect with Us

All posts tagged "njeri"

Life Style 12:38 - 10 Gusht, 2019

Pse jemi përgjysmë të ngjashëm me bananen, dhe fakte të tjera të mahnitshme mbi trupin e njeriut

Trupi i njeriut, është shumë më i çuditshëm por edhe mbresëlënës nga sa mund ta mendoni. Për të ekzistojnë kaq shumë fakte të mahnitshme, sa që...

Aktualitet 11:25 - 1 Korrik, 2019

Video- Miss Serbia bën atë që nuk e mendonte njeri/ Ja çfarë ndodhi në mes të emisionit shqiptar

Miss Serbia Irina Jovanka, u bë e famshme në media pasi bëri shqiponjën në mes të pasarelës gjatë prezantimit në “Miss Freedom of the World”  dhe...

Aktualitet 14:40 - 14 Maj, 2019

Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë/Cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së tij?

Appaz Iliev dhe ka vdekur në moshën 123 vjeçare. Ai është nga Rusia dhe konsiderohet si njeriu më i vjetër në botë. Iliev është shprehur pak...

Aktualitet 11:10 - 9 Maj, 2019

“Bën film një njeri që nuk ka lidhje me aktrimin”/Arben Derhemi ironizon Ermal Mamaqin?

Aktori i njohur Arben Derhemi  ishte i ftuar në emisionin “Trokit” , ku sipas tij filmat e fundit shqiptarë janë fatkeqësi. Ai tha se:“Fatkeqësia e ndjek edhe...

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Prill, 2019

“Faleminderit njeriu im i zemrës”/Olsi Bylyku zbulon pamjet e ditëlindjes të organizuar nga e dashura

Aktori dhe moderatori i BE-coffe, Olsi Bylyku, ka publikuar pamjet e 21- vjetorit që festoi me njerëzit e tij të dashur! E gjitha ishte një surprizë...

Aktualitet 14:25 - 17 Prill, 2019

“Jam një njeri i ndjeshëm”/Miriam Cani rrëfen përse nuk merr pjesë në festivale

Miriam Cani ndryshe nga bashkëshorti i saj Alban Skenderaj,ka preferuar të mos jetë shumë aktive me projekte muzikore, duke iu përkushtuar zbulimit të talenteve, momentalisht në...

Kryesore Show Biz 12:53 - 5 Prill, 2019

Pas ndarjes nga njeriu më i pasur në botë, ish bashkëshortja fiton shumën marramendëse

MacKenzie, ish bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë Jeff Bezos, do të përfitojë nga marrëveshja e divorcit,35 milardë dollarë dhe 4% të aksioneve të...

misteret e mendjes njerezore
Aktualitet 20:40 - 2 Prill, 2019

Truri i njeriut/ Misteri që nuk kemi për të njohur kurrë

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me trurin tuaj kur shihni një vepër arti, apo kur diskutoni mbi një çështje? A është e mundur...

8 mesime jete
Aktualitet 22:00 - 30 Mars, 2019

  Tetë  mësime jete/ Çfarë mëson njeriu vetëm pas të 50-tave

Ka një vijë shumë të hollë mes pasionit dhe një sëmundjes  mendore. Njerëzit që duan të ndajnë pikëpamjet e tyre religjoze me ty, nuk duan që...

Kryesore Show Biz 11:25 - 30 Mars, 2019

“Doja të vrisja një njeri me ngjyrë”/Aktori i njohur pendohet pas deklaratës

Liam Neeson iu ka kërkuar ndjesë fansave të tij, pas një deklarate të bërë javë më parë, ku tha se ka qenë i gatshëm që të...

trupi i njeriut
Aktualitet 23:58 - 29 Mars, 2019

Trupi i njeriut/ Nëntë fakte që do t’ju bëjnë të adhuroni natyrën

10.000 miliardë qeliza në trupin tonë nuk vdesin kurrë, por rigjenerohen në mënyrë të vazhdueshme. Çdo ditë trupi jonë rigjeneron 300.000 qeliza të reja. Qelizat më...

Aktualitet 18:52 - 24 Mars, 2019

Çuni i Fahriut mesazh Ramës/ Ti o njeri e ke marrë peng këtë vend…

Ish deputeti i listës Basha, Klevis Balliu i qenë prezent në protestën e banorëve të Astirit foli rreth arrestimit të njërit prej protestuesve të Unazës për...

cdo njeri qe takon ne jete
Aktualitet 22:50 - 23 Mars, 2019

Çdo njeri që takon në jetë të njeh me një anë të panjohur të vetes

Një njeri mund të na bëjë të dukshme anën serioze.Një njeri tjetër mund të na verë në dukje anën konservatore, ndërsa dikush tjetër mund të na...

Kryesore Show Biz 11:31 - 15 Mars, 2019

“Njeri i ndyrë, ja pse nuk e nxjerr vajzën”/Xhensila Myrtezaj sherr me komentuesin

Rrjetet sociale janë bërë aq të rëndësishme për ne sa asgjë duket sikur nuk ekziston nëse ne e publikojmë. Vetëm një ditë më parë kur Facebook-u...

Kryesore Show Biz 12:53 - 11 Mars, 2019

Reperi shqiptar në zi/Humb njeriun e tij më të afërt

Reperi shqiptar, Azet ka humbur një njeri shumë të afërt. Babai i tij është ndarë nga jeta dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë Azet....

Kryesore Show Biz 12:53 - 2 Mars, 2019

Brenda vilës së njeriut më të pasur në botë, pamjet e saj të lënë pa frymë

Bill Gates është një ndër njerëzit më të pasur në botë. Të gjithë e kemi pyetur veten qoftë edhe një herë të vetme se si duket shtëpia...

Life Style 15:53 - 26 Shkurt, 2019

Nëse je me njeriun e zemrës, zgjidh 1 nga këto 4 filma Romantikë!

Nëse sonte je me gjysmën tënde më të mirë, një film romantik do të ishte zgjedhja perfekte. Më poshtë do të gjeni 4 të tillë: Notting...

Life Style 16:25 - 12 Shkurt, 2019

Si ndikon ora e lindjes në karakterin e njeriut

Në astrologji ora e lindjes është përcaktues për karakterin tonë dhe si rrjedhojë, ndikon në fatin e njeriut. Astrologjia e ndan ditën në 12 segmentë, ku secili...

Kryesore Show Biz 12:10 - 7 Janar, 2019

Besa Kokëdhima quan “njeri sharmant” kryeministrin Rama: “Sikur të mos qe kryeministër!”

Intervista e Kryeministrit Edi Rama në “Xing me Ermalin” u prit me mjaft ovacione dhe kritika në internet, aq sa moderatori u detyrua të thoshte se...

ankth clirim
Aktualitet 22:00 - 3 Janar, 2019

Këto janë efektet e fshehura të ankthit

Shpesh ankthi mund të jetë diçka shumë bezdisëse, ndaj dhe shpesh personat që vuajnë nga ankthi shpesh nuk gjejnë as forcën për të dalë nga shtëpia....

Aktualitet 15:40 - 31 Dhjetor, 2018

“Më duket sikur kam një jetë që të njoh”, ja pse në disa raste kjo fjalë mund të jetë e vërtetë

Gjatë jetës na ndodh të njohim njerëz, me të cilët ndjehemi rehat që në momentin e parë. Ekziston e thëna që mbase i kemi njohur në një...

Aktualitet 00:33 - 31 Dhjetor, 2018

Me kёto batuta qeshin vetёm inteligjentёt/ Po ju a u shkritё gazit?

Mё tej ju sjellim disa batuta tё famshme qё personat inteligjen ata pёrdorin mes tyre. Nёse arrini tё qeshni mund tё konsideroheni gjeni. Sa pёr t’u...

Kryesore Show Biz 10:53 - 14 Dhjetor, 2018

S’mund të ndodhte ndryshe! Njeriu më i kërkuar në Google për 2018-ën është ajo që e adhurojmë të gjithë

Me siguri të gjithë biem dakord në një mendje kur themi se ky ka qenë viti i Meghan Markle. Dukesha e Sussex-it i ka befasuar audiencat...