Connect with Us

All posts tagged "nisma thurje"

Denoncim 17:00 - 28 Janar, 2020

Demaskimi i “Nismës Thurje”/ Reagon për CNA.al Ledian Droboniku

CNA.al, ka demaskuar sot publikisht organizatën politike të Besian Peshës “Nisma Thurje”, ku tregohet qartë se si kjo organizatë ka vjedhur programin dhe idetë e një...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Lajme 15:54 - 28 Janar, 2020

Zbulohet skandali i radhës/ “Nisma Thurje” vjedh programin e Lëvizjes SHqipON

Organizatës politike “Nisma Thurje” e themeluar nga Besian Pesha, një “Mjafti-st”, vegël e LSI-së dhe hajdut i dënuar edhe në gjykatë, i është zbuluar skandali i...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Opinione 11:31 - 27 Janar, 2020

Sqarim i editorit pse reaguam dhe po flasim ndaj nismës “Thurje”

City News Albania (cna.al), një agjensi lajmesh prej gati 6 vitesh në treg, prej disa ditësh ka sjellë një seri materialesh lidhur me nismën “Thurje”, një...

Opinione 20:14 - 26 Janar, 2020

Çthurja e neo marksistëve/Si gënjejnë Endri Shabani dhe hajduti Besjan Pesha

Pjesë e një organizimi të qartë me profil neo komunist. Më një stil marksistësh të rinj dhe me organizime kundër binznesit qëndron Nisma Thurje e Besjan...

Politikë 13:09 - 26 Janar, 2020

“Thurja” si bandë neokomunistësh

Dikush mund ta quaj të tepruar, dikush mund të thotë se bëhet një sulm për intersa të caktuara, por në fakt, kjo është thjeshtë dhe vetëm...

Politikë 12:17 - 26 Janar, 2020

Neokomunistët bashkohen në Tiranë/ Dalin në protestë

Tre organizata politike dhe një sindikatë kanë dalë sot në një marshim në Tiranë në mbështetje të minatorëve të Bulqizës. Në fakt, nga ajo që duket...

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

Politikë 12:10 - 10 Janar, 2020

Thurja, që lidh LSI-në me MJAFT-in

Ka një lëvizje të lojërave politike me disa personazhe që lëvizin në terren duke u sjellë si një lindje  ndryshe, që ka një tjetër qasje ndaj...

Kronika 13:04 - 27 Nentor, 2019

“Armiku” që jep ndihmë

Pas tragjedisë së tërmetit të djeshëm, menjëherë shumë grupe të shoqërisë civile apo individë filluan fushatën e tyre të pavarur për të mbledhur ndihma, për të...

Politikë 16:18 - 2 Nentor, 2019

E TURPSHME-Basha vjedh sloganin e “Nismës Thurrje”

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka lajmëruar se duke nisur nga java e ardhshme do të nisë një tur, në 12 qarqet e vendit për...

Lajm i Rekomanduar 15:14 - 15 Gusht, 2019

Memorial për Ardit Gjoklajn/ Aktivistët-Veliajt: I vodhe jetën

Aktivistë të Nismës Thurje  kanë vendosur sot një memorial për gjithë viktimat e babëzisë së pushtetit pranë liqenit artificial të Tiranës. Memoriali i kushtohet të gjithë...

Blog 22:03 - 12 Mars, 2016

Rrëfimi i Nënë Zyles për “Nisma Thurje”

“Nga ta kapesh e nga ta perplasesh jeten time. Pervec martesave te femijeve nuk kam pare nje dite te gezuar. Une jam Zylja, 69 vjec, nene...

Aktualitet 20:16 - 13 Tetor, 2015

Video/ NË VEND TË PORTOKALLISË DHE NJË LEKSION FALAS PËR BRISIN

Nga Nisma #Thurje Qe ta mbyllim me Brisin se s’po na u ndaka zemra. E kemi klasifikuar zbulimin e fundjaves. Momenti me impresionues i intervistes ishte...

Aktualitet 13:33 - 28 Shtator, 2015

Nisma #Thurje letër Edi Ramës/ Komandant na mori malli

Kryeminister, Thame te te shkruanim nje leter nga larg me mall, se gjithmone te kemi shkruar keshtu nga afer. Morem vesh qe e ke me vale...

Aktualitet 09:37 - 1 Shtator, 2015

Një përgjigje për kryeministrin, që nuk di taksat e vendit të tij

Prej muajsh çmimi i lartë i naftës në Shqipëri, është kthyer në një çështje të nxehtë debati. Pas përgjigjies së disatë sot të kryeministrit Edi Rama...