Connect with Us

All posts tagged "nishani"

Politikë 13:32 - 31 Dhjetor, 2020

Gurakuqi reagon sërish ndaj Nishanit/ Maskaradë e stisur për të mbytur fjalën e lirë

Ish deputeti i Lulzim Bashës, Romeo Gurakuqi thotë se është informuar nga Autoriteti për Informim mbi Dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit se dy kartelat e paraqitura...

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!
Politikë 15:37 - 25 Dhjetor, 2020

“Nuk është agresiv dhe i dhunshëm si Rama/ Nishani pas intervistës së kryeministrit: Lul Basha s’bën as armiqësi, as pazare

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani, ka reaguar pas intervistës së dhënë nga kryeministri Edi Rama, ku ky i fundit ka dhënë vlerësime për figurat politike në...

Gurakuqi i përgjigjet Nishanit/ Do e padis në gjykatë
Politikë 21:35 - 23 Dhjetor, 2020

Gurakuqi i përgjigjet Nishanit/ Do e padis në gjykatë

Kanë vijuar replikat mes ish deputeti Romeo Gurakuqi dhe Bujar Nishani. Ky i fundit shpërtheu në akuza ndaj komisionit “Nishani” pas përjashtimit nga lista për deputet,...

Nishani akuza deputetit të Bashës/ Llaxore korridoresh!
Politikë 22:21 - 26 Tetor, 2020

Skualifikimet nga gara e PD/ Nishani: Zgjodhëm emrat që do sjellin më shumë vota

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në PD, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga...

Politikë 12:08 - 24 Tetor, 2020

Skandali me dhënien e nënshtetësisë/ Bamir Topi dhe Bujar Nishani nxjerrin “zbuluar” Metën

Gazetari Adriatik Doçi, ka hedhur sërish akuza të forta në drejtim të presidentit Ilir Meta, për të cilin thotë se u ka dhënë nënshtetësi këngëtarëve të...

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin
Politikë 22:46 - 21 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Nishani: Grabitje më e dhunshme sesa ajo e Rinasit

Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherazi kryetar i komisionit të vlerësimit brenda PD, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena”, ku mes të tjerave ka folur...

Skandali Meta-Nishani me “shqiptarin” Muhammad Obaidul Karim/ Mori pasaportë shqiptare për 64 orë, tani kërkon 1 milionë euro nga Shqipëria
Politikë 09:55 - 16 Tetor, 2020

Skandali Meta-Nishani me “shqiptarin” Muhammad Obaidul Karim/ Mori pasaportë shqiptare për 64 orë, tani kërkon 1 milionë euro nga Shqipëria

Ilir Meta është përfshirë në një skandal të madh me dhënien e nënshtetësisë shqiptare, në shkelje të ligjit, për qindra persona. Por, Meta nuk e ka...

E sfidoi publikisht/ Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës
Politikë 14:14 - 7 Tetor, 2020

Programi ETIAS nga BE/ Rama: Nishani i opozitës është dezinformimi dhe çoroditja e qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sërish programin ETIAS nga Bashkimi Evropian për lëvizjen e shqiptarëve në zonën Shengen. Rama shprehet se qytetarët shqiptarë do të vijojnë...

Nis mbledhja e përbashkët e qeverive Shqipëri-Kosovë/ Rama zbulon projektin e përbashkët
Politikë 15:07 - 2 Tetor, 2020

“Maskat janë çjerrë”/ Ish-presidenti i “përvishet” Ramës: Gjashtë mbledhje të përbashkëta, asnjë produkt

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë. Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan se në gjashtë mbledhje,...

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin
Politikë 10:51 - 15 Shtator, 2020

Nishani replikë ish-ministres Shahini/ Nxorri në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila u shpreh se opozita e kishin sulmuar për shkak...

English 12:43 - 2 Shtator, 2020

DP is set in motion/ Revealed Rama’s opponent in Durrës, who is “the ace under the sleeve” that can make the difference

While only a few months separate us from the parliamentary elections of 2021, which are expected to be held in April, it seems that movements have...

PD vihet në lëvizje/ Zbulohet kundërshtari i Ramës në Durrës, “asi nën mëngë” që mund të bëjë diferencën
Politikë 10:47 - 2 Shtator, 2020

PD vihet në lëvizje/ Zbulohet kundërshtari i Ramës në Durrës, “asi nën mëngë” që mund të bëjë diferencën

Ndërsa vetëm disa muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare të vitit 2021, të cilat pritet të mbahen në muajin prill, duket se në të dy kampet...

Komisioni i komiteteve të rinisë të PPSH- së varrmihës i qëndrestarëve blu/ Nishani merr në nishan Bashën
Opinione 09:48 - 1 Shtator, 2020

Nga Azgan Haklaj-Komisioni i komiteteve të rinisë të PPSH-së varrmihës i qëndrestarëve blu/ Nishani merr në nishan Bashën

Rruli i Rulit të Arsidit dhe djaloshi i çelur në inkubatorët e m- l dhe i rritur në prehërin e Nexhmie Hoxhës, Besniku “ynë”, mesuesi i...

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 11:39 - 28 Gusht, 2020

Pazari me listat/ Pse fshihen 932 emrat e kandidatëve

Proçes i mbyllur, jo transparent dhe krejtësisht i manipulueshëm që nuk jep asnjë garanci, për një listë kandidatësh të zgjedhur nga baza. Lulzim Basha premtoi hapje...

Komisionit të fitores i duhet një rregullore
Politikë 17:39 - 6 Gusht, 2020

Basha, “show” me përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë/ Disa përgjigje që çdo demokrat kërkon nga Bujar Nishani?

Ndërsa na ndan më pak se një vit nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të vitit 2021, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka nisur lëvizjet,...

Komisionit të fitores i duhet një rregullore
Opinione 10:23 - 5 Gusht, 2020

Komisionit të fitores i duhet një rregullore

Ka një situatë kaotike që prej momentit kur u shpall komisioni i përzgjedhjes së kandidaturave për deputet të PD-së. Që prej atij momenti, pesë anëtaret duken...

Çfarë po ndodh mes Lulzim Bashës dhe aleatëve?/ Bujar Nishani zbulon prapaskenat
English 09:22 - 29 Korrik, 2020

SPAK masquerade with “alleged” arrests for file No.339

By Bujar Nishani * The latest masquerade of the so-called “SPAK” allegedly for “investigations” and “arrests” for electoral crime and File No.339 is nothing else, but...

Politikë 11:04 - 28 Korrik, 2020

SPAK vihet në lëvizje për dosjen 339/ Nishani: Maskarada më e fundit, bashkëpunim me krimin zgjedhor

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me lëvizjen e fundit të SPAK për dosjen 339. Sipas Nishanit, kjo nuk është gjë tjetër veçse një bashkëpunim...

Dhënia e nënshtetësisë shqiptare/ Rama: Meta dhe futbollisti afrikan i kanë bërë gol me kokë drejtësisë
Politikë 12:07 - 27 Korrik, 2020

“Nishani dukej si George Washingtoni”/ Rama kritika Metës: Zyra e tij si vatër zjarri

Kryeministri Edi Rama ka folur nga foltorja e Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Rama tha se Meta i ka shërbyer opozitës duke u bërë...

Haberet e Mitros/ Biseda me Nishanin dhe “këshilla” nga Koço Devole
Satire Politike 10:40 - 15 Korrik, 2020

Haberet e Mitros/ Biseda me Nishanin dhe “këshilla” nga Koço Devole

Nga Mitro Çela DEKORATA?! Në të dalë të marsit 2018, takova Remzi Lanin. Ai:-Ke marre ndonjë dekoratë? Unë:-Për së gjalli-jo. Do marr kur të shkoj tek...

Largimi i Bashës nëse humb zgjedhjet?/ Nishani: Askush nuk është i pazëvendësueshëm!
Politikë 21:49 - 26 Qershor, 2020

Largimi i Bashës nëse humb zgjedhjet?/ Nishani: Askush nuk është i pazëvendësueshëm!

Kryetar i Këshillit Kombëtar në PD, Bujar Nishani ka folur lidhur me zhvillimet e ndodhura së fundmi në PD. Nishani theksoi se Basha është shprehur i...

Çfarë po ndodh mes Lulzim Bashës dhe aleatëve?/ Bujar Nishani zbulon prapaskenat
Politikë 18:14 - 25 Qershor, 2020

Fjalimi në Kuvend/ Nishani “masakron” Ramën: Tradhëtari i babesë! Bën sikur “i digjet barku” për lavdinë e UÇK

Ish presidenti, Bujar Nishani ka reaguar ashpër  pas  fjalimit të sotëm të kryeministrit Rama në Kuvend për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit. Duke e qujtur Ramën...

Politikë 14:58 - 30 Maj, 2020

Nishani i kthehet Ramës/ Populli po zien nga zemërimi, do jenë të pamëshirshëm!

Ish presidenti Bujar Nishani thotë se ‘takimi i Kryetarit të Opozitës me popullin që po zien e shpërthen nga zemërimi e urrejtja ndaj mafias që e...