Connect with Us

All posts tagged "nikolla"

Politikë 11:56 - 3 Maj, 2020

Nikoll Lesi sulm Bashës/ Zgjedhjet në 2021, do jesh ushtar ndryshe nuk bëhesh KM

Nikoll Lesi në një publikim të tij në Koha e Ilir Metës, ka treguar se opozita dështoi me zgjedhjet e parakohëshme dhe ato do mbahen në...

Politikë 13:31 - 2 Dhjetor, 2019

Video-“Ku je moj më e mira në botë”/ Rama përqafime të ngrohta me ish-ministren

Në vijim të takimeve që ka zhvilluar pas tërmetit tragjik, kryeministri Edi Rama sot është ndalur edhe në Lezhë, ku zhvilloi një vizitë në Qendrën Operacionale...

Aktualitet 12:01 - 29 Maj, 2019

Si i “vrau” Berisha nga zyra ushtarët e Ramës

Në vitin 2013, kur në pushtet erdhi Partia Socialiste, krahu i djathtë i kryeministrit Rama ishin Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri, Niko Peleshi, Arben Ahmetaj, Fatmir Xhafaj...

Aktualitet 10:12 - 17 Janar, 2019

Kush e trodhi Ben Blushin?

Ben Blushi një eksponent politik i rikthyer në menaxhimin e medias, kohët e fundit ka pësuar tredhje të plotë në sjellje veprime, por edhe qëndrime apo...

Aktualitet 14:04 - 30 Dhjetor, 2018

Furtuna në qeveri/ Ministrat që u paralajmëruan nga Rama

Kryeministri Edi Rama ka paraqitur dy ditë më parë para Asamblesë Kombëtare të PS, ndryshime të rëndësishme në kabinetin e tij, duke shkarkuar nga detyra plot...

Aktualitet 16:08 - 13 Dhjetor, 2018

Fake News i Syrit të Çimit/ A do ta japë dorëheqjen Nikolla?

Një ndër portalet online, Syri.net publikoi dje në mesditë një lajm, sipas të cilit në orën 18:00 Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla do të dilte në...

Aktualitet 14:44 - 13 Dhjetor, 2018

Zbardhet mesazhi drejtuar Nikollës/ Çfarë paralajmëroi kohë më parë profesori i UT

Profesori i Universitetit të Tiranës, Sherif Bundo, i ftuar në studion e News 24, ndër të tjera ka deklaruar se e kishte paralajmëruar këtë që sot...

Aktualitet 13:40 - 9 Dhjetor, 2018

Foto-Protesta para ministrisë/ Këto janë mesazhet e forta të studentëve

Edhe gjatë ditës së sotme studentët kanë protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve. Ata kanë kërkuar plotësimin e të gjitha kërkesave dhe kanë paralajmëruar se...

Aktualitet 13:18 - 7 Dhjetor, 2018

Video- Studentët nuk ndalen/ “”Gjithë Shqipëria është me ne”

Prej katër ditësh studentët e Universitetit të Tiranës, Elbasanit, Vlorës, Shkodrës, Korçës dhe Durrësit protestojnë për të drejtat e tyre. Ditën e sotme në Tiranë janë...

Aktualitet 12:23 - 7 Dhjetor, 2018

Foto-Protesta e studentëve, plas humori në rrjet/ Si tallen me Lulzim Bashën

Edhe pas plotësimit të kërkesës për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, studentët nuk ndalojnë protestën deri nëplotësimin edhe të kërkesave të tjera. E ndërsa...

Aktualitet 11:25 - 7 Dhjetor, 2018

Dështimi i suksesshëm i PS-së me studentët

Studentët prej tre ditësh janë ngritur në një protestë madhështore para ministrisë së Arsimit. Një protestë që bëri të dridhej ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, e...

Aktualitet 10:37 - 7 Dhjetor, 2018

“U munduan të na varrosin, por …”/ Studentët paralajmërojnë Nikollën

Studentët e Universitetit të Tiranës, Elbasanit, Korçës, Shkodrës, dhe Vlorës pre disa ditësh kanë braktisur mësimin për të kërkuar të drejtat e tyre para Ministrisë së...

Aktualitet 22:15 - 6 Dhjetor, 2018

Nikolla jep justifikimin qesharak/ E bëmë për të qenë në krah të familjeve shqiptare, studentët neglizhonin

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla gjatë intervistës në emisionin “Open” në Top Channel sqaroi arsyet për vendosjes të tarifës për provimet e mbartura. “Shumë studentë mbartnin...

Aktualitet 21:41 - 6 Dhjetor, 2018

Tupe ia thotë copë Nikollës/ Duhet të kishe dhënë dorëheqjen

Pedagogu dhe shkrimtari Edmond Tupe në emisionin “Open” në Top Channel ka thënë se studentët nuk janë gurë shahu dhe me ta nuk duhen të tallet...

Aktualitet 21:16 - 6 Dhjetor, 2018

Nikolla pranon gabimin/ Studentët kanë gjithmonë të drejtë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla në një intervistë në studion e emisionit “Open” në Top Channel ka folur për protestat e studentëve. “Studentët kanë...

Aktualitet 13:07 - 6 Dhjetor, 2018

Tërhiqet Nikolla/ Anullohet VKM për provimet e mbartura

Pas tre ditësh protesta nga studentët për heqjen e tarifave për provimet e mbartura, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka zhvilluar një takim me rektorët e...

Aktualitet 13:32 - 5 Dhjetor, 2018

Ministrja Nikolla “lan duart” para studentëve/ Tarifat i vendosin Universitetet

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka reaguar pas protestave të studentëve. Në një deklaratë për mediat, gjatë një takimi me dekanët e fakulteteve, ministrja Nikolla, referuar...

Aktualitet 13:07 - 5 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Nikolla takim me dekanët e fakulteteve

Ndërsa studentët prej dy ditësh vijojnë të protestojnë, ministrja e Arsimit Lindota Nikolla po zhvillon një takim me dekanët e fakulteteve publike në vend. Kujtojmë këtu...

Aktualitet 09:38 - 24 Nentor, 2018

Jo celularë në shkolla/ Ministria e Arsimit ashpërson masat

Ministria e Arsimit ka ashpëtrsuar masat sa i takon urdhërit që nuk lejonte përdorimin e telefonit celular në shkollë. Pas urdhërit të parë, tashmë MAS ka...

Aktualitet 17:49 - 13 Nentor, 2018

U shpall në kërkim ndërkombëtar/ Gruevski: Kam marrë kërcënime për jetën

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ditën e djeshme u shpall në kërkim ndërkombëtar. Kurse gjatë ditës së sotme ka qenë vetë Nikolla Gruevski, i cili ka...

Aktualitet 21:10 - 12 Nentor, 2018

Gjykata e Shkupit jep urdhrin/ Policia autorizohet për arrestimin e Gruevskit

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka treguar se nuk ka mundur ta gjejë  ish-kryeministrin, Nikolla Gruevskin për t’i dorëzuar vendimin për t’u paraqitur në...

Aktualitet 22:31 - 6 Nentor, 2018

Foto-‘Ministrja që luan me hellin’/ Deputeti vë me shpatulla pas muri Nikollën

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka reaguar, pasi  ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i cilësoi si shpifje akuzat e tij se në një shkollë në...

Aktualitet 17:14 - 4 Nentor, 2018

Foto- Nikollës ‘i del ministria nga duart’/ Ky është skandali që ndodh në shkolla

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka denoncuar një skandal, që prek Ministrinë e Arsimit e cila është nën drejtimin e Lindita Nikollës. Në një postim...