Connect with Us

All posts tagged "nikoll lesi"

Ben Blushi i vetmuari i madh i politikës/ Mjerani që kërkon shpëtim
Opinione 08:56 - 12 Gusht, 2020

Ben Blushi i vetmuari i madh i politikës/ Mjerani që kërkon shpëtim

I vetmuar në agoni, pa miq e pa shokë, pa asnjë njeri nga ata që ka pasur në krah dhe ka udhëtuar për gati 30 vite....

Mëshira e Nikoll Lesit/ Shembja e Rilindjes vjen bashkë me Ben Blushin
Politikë 16:02 - 9 Gusht, 2020

Mëshira e Nikoll Lesit/ Shembja e Rilindjes vjen bashkë me Ben Blushin

Nikoll Lesi një personazh mediatik dhe politik, sot ka reaguar publikisht duke kërkuar mëshirë për Ben Blushin nga opozita. Beni i lodhur dhe coptuar pas fakteve...

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe gazetari Nikoll Lesi
Opinione 11:12 - 7 Gusht, 2020

Nga Nikoll Lesi: Do jem me PS-në!

Edhe pak dhe do hyjmë në fushatën më të egër parlamentare në këto 30 vite. Ndeshje mes dy Botëve: botës që synon rregulla loje demokratike dhe...

Politikë 12:24 - 25 Maj, 2020

Nikoll Lesi shpik zgjedhje lokale në tetor

Gazetari Nikoll Lesi, së fundi ka bërë një tjetër “shpikje. Pas parashikimit që nuk i doli për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në muajin maj, tashmë ka...

Politikë 16:40 - 3 Maj, 2020

Murrizi degjeneron Nikoll Lesin/ Lehesit dhe koha e palaçove

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka degjenruar publikisht botuesin e gazetës “Koha Jonë”, Nikoll Lesi dhe kryeredaktorin e kësaj gazete, Mili Xhani, pas një shkrimi...

Politikë 11:56 - 3 Maj, 2020

Nikoll Lesi sulm Bashës/ Zgjedhjet në 2021, do jesh ushtar ndryshe nuk bëhesh KM

Nikoll Lesi në një publikim të tij në Koha e Ilir Metës, ka treguar se opozita dështoi me zgjedhjet e parakohëshme dhe ato do mbahen në...

Politikë 21:48 - 6 Janar, 2020

“Duhet të bëjë kujdes!”/ Nikoll Lesi zbulon pse Rama ka frikë Metën

Botuesi Nikoll Lesi në një publikim në gazetën e tij, “Koha Jonë”, ka bërë bilancin e politikës shqiptare gjatë vitit 2019, ku nuk ka kursyer akuzat...

Opinione 14:54 - 30 Nentor, 2019

Aktori i madh Edi Rama dhe amatori Lul Basha

Nga Nikoll Lesi * Tragjedia e tërmetit nxori në skenë, përveç shumë problemeve të mëdha me keqadministrimin e territorit prej ndërtimeve pa standarde, me inekzistencën e...

Politikë 21:46 - 21 Nentor, 2019

Nikoll Lesi intrigë dhe aludime për ambasadorin e BE-së

Fjalët për qarkullimin e një video në të cilën një ambasador i huaj ishte filmuar teksa kryente marrëdhënie intime me një zyrtare të Ministrisë së Brendshme,...

Opinione 19:54 - 19 Nentor, 2019

Shënim/ Nikoll Lesi i Lali Erit, që sulmon Rilindjen

Sot gazeta “Koha Jonë”, ashtu si shumë ditë të tjera, përpiqet të ketë në krye të saj kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, ti bëjë furça Lalit,...

Politikë 11:14 - 31 Tetor, 2019

Nikolla fantazon me sondazhe/ Shpall fituesin dhe kritikon opozitën

Nikoll Lesi përtej shërbimit me devotshmëri që i bën presidentit Meta dhe përtej faktit që media e tij është kthyer në zërin zyrtar të LSI-së, tashmë...

Politikë 10:42 - 16 Tetor, 2019

Meta nxjerr Nikollën/ Merr në mbrojtje sulmuesit e Rudina Hajdarit

Kohët e fundit, gazeta Koha Jonë, me botues Nikoll Lesin, është kthyer në zërin zyrtar të presidentit dhe të partisë së tij, LSI. E ndërsa nuk...

Politikë 10:44 - 27 Shtator, 2019

Nikolla si Gehrig/ Mona e Luli rrëzojnë Ramën, por nuk duan

Gazetari Nikoll Lesi, dikur mbështetës i flaktë i Berishës, sot “lëpirës” i Metës dhe LSI-së, mund të quhet ndryshe edhe “Kali i hekurt”, ose Lou Gerigh...

Lajm i Rekomanduar 10:29 - 18 Shtator, 2019

Nikolla qan për Metën/ Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit

Gazetari Nikoll Lesi, prej kohësh i kthyer në një vasal të Ilir Metës, së fundi është hedhur në “sulm” dhe mbron me “dhëmbë” presidentin tonë. Ndërsa...

Lajm i Rekomanduar 11:16 - 17 Shtator, 2019

Nikoll Lesi dhe Ilir Meta në krah të Erion Veliajt, kundër PD

Nikoll Lesi, gazetari me një eksperiencë të madhe, i hedhur në shumë “qypa politike” dhe shpesh vasal i pagatorit më të parë, sot është parë sërish...

Opinione 09:51 - 17 Shtator, 2019

Nga Nikoll Lesi/ Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi e cila dje filloi në Pezë dhe mbaroi në studion e...

Aktualitet 12:38 - 11 Korrik, 2019

Ilir Meta hajduti më i madh i votave/ Si i grabiti 26 mandate deputetësh në vitin 2001

Javët e fundit Ilir Meta nga karrigia e Presidentit, dhënë nga Rilindja që e solli në pushtet, po përpiqet të luajë një rol parimor për demokracinë...

Aktualitet 14:17 - 1 Maj, 2019

Nikoll Lesi kërcënon/ Shqipëria do digjet nga Mona dhe Luli

Gazetari Nikoll Lesi, në një shkrim të botuar në gazetën “Koha Jonë”, e cila prej kohësh është bërë tribuna mediatike e LSI-së, ka bërë një kërcënim publik....

Aktualitet 15:33 - 23 Prill, 2019

Paralajmërimi i Nikoll Lesit/ Ja çfarë do të ndodhë me 11 maj

Gazetari Nikoll Lesi paralajmëron se protesta e 11 majit, nuk do të jetë si protestat e tjera. Në një shkrim të publikuar sot, gazetari Lesi thekson...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 15:12 - 20 Prill, 2019

Partinë e Ramës e drejton Luli

Sot në mesditë mediat raportuan se Rudina Hajdari dhe një grup tjetër deputetësh të parlamentit kanë themeluar partinë Bindja Demokratike, një forcë e re politike e...

nikoll lesi leter sander lleshaj
Aktualitet 11:54 - 15 Prill, 2019

Nikoll Lesi letër Sandër Lleshajt/ “Rama do të të braktisë”

Sandër Lleshi është një ish-gjeneral ushtarak, mirditor nga origjina. Ata që e njohin, flasin për një njeri korrekt, i pakorruptuar dhe besimtar në Kishë. Por duke...

Aktualitet 21:13 - 14 Prill, 2019

Foto/ Zbulohen policët që dhunuan Nikoll Lesin

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për dhunën e ushtruar ditën e djeshme nga Policia në protestë ndaj botuesit të...

Aktualitet 19:29 - 12 Shkurt, 2019

Profecia e Nikoll Lesit për protestën e 16 Shkurtit

Protesta e opozitës e cila do të mbahet këtë të shtunë ëshët bërë kryefjala e diskutimeve. Botuesi i gazetës “Koha Jonë” Nikoll Lesi shkruan se opozita...