Connect with Us

All posts tagged "niko peleshi"

Politikë 12:32 - 20 Korrik, 2020

Video ekskluzive/ Si gënjeu Gjergji Thimio për rrahjen nga kunati i Niko Peleshit

Në media sot ka qarkulluar një foto e koleksionistit Gjergji Thimio i cili duket i gjakosur tek hundët. Pas publikimit të kësaj fotoje, ka pasur shumë...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 19:47 - 18 Korrik, 2020

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit

Mjafton të bësh një vëzhgim në fletushkën e falimentuar, e administruar nga Ben Blushi, në pronësi të Vjollca Hoxhës për të kuptuar si përdoret media për...

Rama, Haxhinasto, Dade, Peleshi ne inspektimin e rruges Qukes - Qaf Plloçe ne vitin 2016
Politikë 12:49 - 8 Korrik, 2020

Qukës-Qafë Plloça, fytyra e dështimit të Rilindjes/ Rama gënjen turpësisht shqiptarët

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa foto nga kantieri në aksin Qukës –Qafë Plloçë, për të cilin shprehet se ishte një tjetër rrugë e lënë...

Politikë 12:43 - 6 Korrik, 2020

Një Korçë dhe PD, në duart e Niko Peleshit

Dje kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha shëtiti në Korçë. I dështuar, shumë pak, jo atje ku duhej, por në disa biznese ku e orientuan...

Aktakuzat për krime lufte/ Niko Peleshi gjen fajtorin: Është çështje institucionesh
Opinione 10:24 - 1 Korrik, 2020

Aktakuzat për krime lufte/ Niko Peleshi gjen fajtorin: Është çështje institucionesh

*Ngjarja e fundit e publikimit të dyshimeve për krime lufte ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të kuvendit Kadri Veseli ka shkaktuar një tronditje,...

Opinione 16:21 - 26 Tetor, 2019

Nga Niko Peleshi/ Shqipëria mund të bëhet shtëpia e 10 milionë shqiptarëve

Tetori solli lajme jo të mira për Shqipërinë. Tani BE duket edhe më larg. Rruga për aty me sa duket do të jetë edhe më e...

Opinione 10:08 - 24 Shtator, 2019

Nga Niko Peleshi/ Shkundja teknologjike dhe komunitetet si shpëtim

Para pak ditësh kompania Google njoftoi se kishte prodhuar kompjuterin kuantik me shpejtësi 1 miliard herë më të madhe se komjuterat e sotëm. Kompjuteri kishte kryer...

Politikë 14:29 - 14 Shtator, 2019

Një takim që të lehtëson ditën/ Korça bën bashkë gazetarin dhe politikanin

Gazetari Muharrem Meko, aktualisht drejtor i Tv Korça, mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me ish-ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi. Meko ish-kryetari i PS-së së...

Politikë 12:57 - 8 Shtator, 2019

Sulmet e Ben Blushit/ Niko Peleshi i përgjigjet ish-mikut të tij

Ish ministri i Bujqësisë Niko Peleshi ka reaguar pas sulmeve të njëpasnjëshme të Top Channel me drejtor Ben Blushin. Me anë të një mesazhi të koduar...

Politikë 12:24 - 8 Shtator, 2019

Nga Niko Peleshi/ E mira, e keqja dhe diçka tjetër

E mira dhe e keqja janë kudo. Ato janë në bashkëjetese dhe në luftë të vazhdueshme. Në të njëjtin univers, në të njëjtin shtet, qytet, lagje,...

Politikë 11:59 - 4 Shtator, 2019

Akuzat për pesticidin/ Zbardhet intervista që fshehu Top Channel, çfarë thotë profesori

SILIKON MIX është kthyer në kryefjalë të televizionit Top Channel për të sulmuar ish-ministrin Niko Peleshi. Akuza dje nga televizioni shkoi deri aty sa titulli i...

Lajm i Rekomanduar 10:51 - 4 Shtator, 2019

Beni nuk mësoi kurrë të ecë vetë/ Zbulohen “makthet” e drejtuesit të Top Channel

Top Channel, media e kthyer në dritaren e Ben Blushit, ka filluar të na tregojë edhe diçka tjetër kohët e fundit. Përtej lajmeve, informacioneve dhe sensacioneve,...

Aktualitet 11:29 - 29 Maj, 2019

Foto-Si e kaloi Rilindja Fahriun, nga paçeja tek byreku

Fahriu njihet në rrjetet sociale, por edhe te demokratët dhe socialistët si një njeri i paçes dhe pilafit. Këtu nuk ka asnjë gjë të keqe, sepse...

Aktualitet 15:53 - 8 Maj, 2019

Bledi Çuçi i vërsulet Niko Peleshit

Lufta brenda llojit, por edhe hakmarrja primitive ndaj paraardhësve nuk po ndalet në Qeveri. Sot, ka qenë Bledi Çuçi njeriu, i cili është ministri i radhës...

Aktualitet 21:28 - 19 Prill, 2019

Nga Niko Peleshi/ Ne dhe Europa përtej një rezolute

Para disa ditësh, parlamenti holandez votoi në shumicë një rezolute ku i kërkohet BE të pezullojë regjimin e lëvizjes së lirë në BE të qytetarëve nga...

Aktakuzat për krime lufte/ Niko Peleshi gjen fajtorin: Është çështje institucionesh
Aktualitet 19:30 - 1 Prill, 2019

Marrëveshje me opozitën?/ Niko Peleshi: Jemi të hapur për bisedime

Deputeti i Partisë Socialiste Noko Peleshi ka komentuar situatën aktuale të politikës Shqiptare. I ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”, Peleshi tha partitë politike nuk kanë...

Aktualitet 16:22 - 13 Mars, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Peleshi jep lajmin e mirë për studentët e Korçës

Deputeti i PS-së, Niko Peleshi nga foltorja e Kuvendit foli rreth “Paktit për Universitetin” të propozuar nga qeveria pas protestës së studentëve. Sipas Peleshit, ulja e...

Aktualitet 16:35 - 11 Mars, 2019

Peleshi: Zyrtare, s’ka TEC në Korçë

Ish ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi, i ftuar në studion e Report Tv, lajmëroi se projekti i shumë debatuar për ndërtimin e TEC-it...

Aktualitet 15:47 - 10 Mars, 2019

Peleshi në krah të kryebashkiakut Filo/ “Ky TEC nuk mund të ndërtohet”

Ish-ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi, në një postim në rrjete sociale, ka reaguar lidhur me letrën e kryebashkiakut të Korçës kundër TEC-it. Peleshi shprehet i bindur...

meko komenton te postimi i peleshit
Aktualitet 20:02 - 3 Mars, 2019

Ish kreu i PS vlerëson Niko Peleshin/ Përtej debatit të një socialisti me një Rilindas

Ish kryetari i PS-së, dega Korçë, Muharrem Meko i cili aktualisht mban postin e drejtorit të RTSH Korça, ka komentuar me disa fjali në rrjetet sociale...

peleshi duhet te shkruajme historine tone
Aktualitet 16:04 - 3 Mars, 2019

Niko Peleshi me tezë politike/ Duhet të shkruajmë tregimin tonë

Duhet të shkruajmë tregimin tonë Edhe fjalimet më optimiste për të ardhmen e vendit tonë, kanë për tregim të shkuarën. Shqiptarët kanë patur një histori të...

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 12:31 - 13 Shkurt, 2019

Ramës i ikën një zv.ministër

Pas ndryshimeve drastike që kryeministri bëri në kabinetin e tij qeverisës, duke larguar më shumë se gjysmën e ministrave, mësohet se Ramës i është larguar edhe...

kryeministri edi rama ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 13:26 - 27 Janar, 2019

Inaugurohet për së dyti Porti i Durrësit/ Del blof ministri i Ramës

Porti i Peshkimit të Durrësit duket se është një pikë strategjike për ministrat, të cilët e kanë inauguruar dy herë brenda një harku kohor të shkurtër....