Connect with Us

All posts tagged "ngushellime"

Kolegu tregon fjalët e fundit të Arben Bajo/ U afrua tek makina dhe më tha ‘mos ki frikë se s’na kap kjo e flamosura...’
Sociale 10:59 - 9 Gusht, 2020

Kolegu tregon fjalët e fundit të Arben Bajo/ U afrua tek makina dhe më tha ‘mos ki frikë se s’na kap kjo e flamosura…’

Pedagogu Roland Bejko ka reagur me një mesazh të ndjerë në rrjetet sociale, pas humbjes së skulptorit të madh Arben Bajo. Bejko kujton takimin e fundit...

Covid-19 i mori jetën/ Berisha: Rënia e Arjan Pushit në krye të misionit humbje e vërtetë
Politikë 19:36 - 30 Qershor, 2020

Covid-19 i mori jetën/ Berisha: Rënia e Arjan Pushit në krye të misionit humbje e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet për mjekun Arjan Pushi, që humbi sot jetën si pasojë e Covid-19. Berisha e quan Pushin humanist të përkushtuar ndaj...

Kronika 20:28 - 25 Qershor, 2020

Ndahet nga jeta babai i gazetarit Sokol Balla

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh, kameramani i njohur i RTSH-së, Lulzim Balla. Lulzim Balla është i ati i gazetarëve Sokol dhe...

Sociale 18:31 - 21 Qershor, 2020

Ndarja nga jeta e zyrtarit të PD/ Basha: Humbëm një nga drejtuesit më të përkushtuar

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të kryetarit të Degës së Partisë Demokratike Krujë, Reshit Merlika. Në postimin...

Kultura 13:09 - 5 Prill, 2020

Shuarja e Gëzim Krujës/ Meta shpreh ngushëllimet: La pas një trashëgimi të vyer artistike

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Meta thotë se me talentin e spikatur, Kruja do...

Lajme 12:28 - 1 Prill, 2020

Berisha shpreh ngushëllime për viktimat e Covid-19/ Mbështetje dhe solidaritet ndaj personelit mjekësor

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave të koronavirusit në vendin tonë. Berisha ka uruar shërim të shpejtë për të gjithë të...

Sociale 19:25 - 16 Janar, 2020

U nda sot nga jeta/ Kolegë dhe miq të pikëlluar për humbjen e parakohëshme të Xhevdet Ferrit

Ikona e kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri është ndarë sot nga jeta në moshën 59-vjeçare, sipaosjë e një sëmundje të rëndë. Kjo humbje e parakohëshme e aktorit...

Politikë 11:16 - 26 Nentor, 2019

“Gjermania pranë Shqipërisë”/ Ambasadori Zingraf shpreh hidhërimin për viktimat nga tërmeti

Ambasadori i Gjermanisë, Peter Zingraf ka shprehur ngushëllim për viktimat nga tërmeti. Në reagimin e tij, Zingraf shkruan se Gjermania mbështet fort Shqipërinë në këto orë...

Sociale 09:43 - 21 Tetor, 2019

“Blerinë, mike bëhu e fortë”/ Braçe ngushëllon publikisht deputeten për humbjen të vëllait

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka shprehur publikisht ngushëllimet deputetes socialiste, Blerina Gjylametit për humbjen e të vëllait. “Je ti tani për prindërit, dhimbja e tyre është...

Politikë 22:22 - 15 Shtator, 2019

Ndarja nga jeta e gjeneral Rrahman Parllaku/ Meta: Emri dhe vepra e tij nuk do të ndahen kurrë prej nesh!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lajmit se ka ndërruar jetë ish-gjenerali Rrahman Parrllaku. Përmes një reagimi në rrjetet sociale Meta shprehet se ka mësuar lajmin...

Politikë 19:50 - 23 Gusht, 2019

Ndarja nga jeta e Mikel Kuzhninit/ Meta: Humanist dhe patriot i madh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Mikel Kuzhninit, Kryetarit të Nderit të Lidhjes Shqiptare në Botë. “I trishtë lajmi...

Politikë 19:20 - 14 Gusht, 2019

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit/ Rama: U deshën minuta të tëra ta besoja

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Në një postim në profilin e tij në rrjetet sociale...

Politikë 16:15 - 14 Gusht, 2019

Humbja e parakohshme e Gjergj Xhuvanit/ Meta mesazh ngushëllimi

Presidenti Ilir Meta ka përcjellë ngushëllimet për ndarjen nga jeta të regjizorit, Gjergj Xhuvani. Në mesazhin e tij, Meta thekson se ikja e tij e parakohshme...

Politikë 18:10 - 4 Gusht, 2019

“Krenoheshim me të”/ Meta mesazh prekës për ndarjen nga jeta të Fehmi Telegrafit

President ii Republikës Ilir Meta, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Fehmi Telegrafi, nismëtar i themelit të PD- së në Berat. Në mesazhin e...

Politikë 15:56 - 4 Gusht, 2019

Ndahet nga jeta themeluesi i PD/ Basha ngushëllon familjen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të një prej themeluesve të Partisë Demokratike në zonën e Beratit, Fehmi Telegrafit....

Aktualitet 19:35 - 15 Korrik, 2019

Humbi jetën në aksident/ Saimir Tahiri dedikim prekës kryetares së FRESSH

Rajselda Hamza, kryetare e Forumit Rinor Eurosocialist të njesisë numër 6, humbi jetën dje tragjikisht në një aksident rrugor. Të shumtë kanë qenë ata që janë...

presidenti, ilir meta
Aktualitet 18:42 - 30 Maj, 2019

Ndarja nga jeta e Muhamet Liko/ Meta: Humbje e pazëvendësueshme

President i Republikës Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të artistit të madh shqiptar, Muhamet Liko. Në postimin e tij në rrjetet sociale...

 “Nuk e kam pasur ndërmend por…”/ Pandeli Majko zbulon pse shiti shtëpinë
Aktualitet 22:44 - 10 Maj, 2019

Humbja e Major Tanushit, Majko: Fjalët janë pak për të shprehur dhimbjen

Pas lajmit të hidhur se komandanti Klodian Tanushi, nuk arriti ti mbijetojë plagëve të marra në misionin  e NATO-s në Lituani, dukë ndërruar jetë pak minuta...

Aktualitet 14:55 - 7 Maj, 2019

NATO ngushëllon familjarët e efektives shqiptare/ Humbëm njërën prej nesh  

NATO ka reaguar pas humbjes tragjike të jetës së efektives shqiptare Zarife Hasanaj nga shpërthimi i një mine një ditë më parë në Letoni. Në një...

Aktualitet 21:11 - 30 Korrik, 2018

Ndarja nga jeta e ish-ministrit Hajdaraga/ PD i shpreh ngushëllimet familjes

Pas ndarjes nga jeta të nënkryetarit të Partisë Socialiste dhe  ish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga ka reaguar Partia Demokratike. PD i shpreh mgushëllimet familjes, ndërsa ka...

Aktualitet 17:54 - 24 Korrik, 2018

Zjarret masive në Greqi/ Berisha ngushëllon familjet e viktimave

Pas zjarreve që kanë përfshirë territorin grek prej ditës së djeshme ku humbën jetën qindra persona, ka reaguar ish-kryeminisatri Sali Berisha. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 10:43 - 12 Janar, 2018

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut/ Meta shpreh ngushëllime

Presidenti Meta ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të valltarit Rexhep Çeliku. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Meta shkruan “Me...

Aktualitet 16:32 - 20 Nentor, 2017

Poeti i polifonisë Lefter Çipa: Lamtumirë Lalo!

Poeti i njohur i polifonisë, Lefter Çipa, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta dhe të ndjera, për ndarjen nga jeta të kompozitorit tëmirënjohur, autor i...